Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Niedzielna Rundka Po Okolicy - Reaktywacja


Lokis

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, piotr.mar73 napisał:

Witam ten pałac w przeczowie jest zamkniety wisi taka kłódka szyfrowa byłem dzisiaj można go zobaczyć tylko z zewnątrz ale nie potrafię wrzucic foty kłódki  pozdrawiam,

Jak widać, chłopakom jakoś się udało ją rozszyfrować.

Dołączam się do prośby Wichra. Jakaś nazwa miejscówki przynajmniej, bo zupełnie nie znam tego pałacu i próbuję też znaleźć w grafice te tężnie Taurus-a ale to raczej nie Ciechocinek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, MikiZ75 napisał:

próbuję też znaleźć w grafice te tężnie Taurus-a ale to raczej nie Ciechocinek.

No niestety nie jest to Ciechocinek :( Dolna Saksonia .Nie daleko mojej wiochy solanki w  Bad Rothenfelde.

Ale dzieki za dobry typ (Ciechocinek) ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zupełnym przypadkiem jechałem z Orzesza do Kobióra nieco inną drogą niż zwykle. Zamiast skręcić w lewo na ul. Rybnicką pojechałem w kierunku na Zgoń. Na całej długości ul. Gostyńskiej jest nowy asfalt. Są tam dwie szykany na ograniczeniu do 30 km/h. Na pierwszej od Orzesza leży trochę żwiru. Fajne miejsce niedaleko od domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to znasz?
"Chłop robotny i żona pyskata. To wezmą choćby i pół świata. "?
Czyli Wicherki Team, Mikołaj Rej i integracja z świętokrzyską przestrzenią ?
Sobota zatrzymała się na 497 kilometrach.

Facebook
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2804125223188511&id=1950705531863822

Google:
https://photos.app.goo.gl/DbyXmJSstD1Jt2X37

spacer.png

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna trasa a u mnie skromniej ale...z przygodami

Piątek miał być sesją zdjęciową motocykla a przy okazji pretekstem do nakręcenia kilku kilometrów. Wybrałem się z obstawą jednego znajomego z tego forum notabene poznanym w realu przed samym wyjazdem. Trasa fajna ale człapiąca się Venturą mocno hamowałem rwące BMW ;)

Tempo rekreacyjne drogami niższej kategorii i wioskami bez zwiedzania stąd nie wiele zdjęć. Przejeżdżając przez Sobótkę, objechaliśmy dookoła masyw Ślęzy. Pierwszy przystanek to Sulistrowiczki obok starego parku Wenecja z początku XX w. Dalej Tuszyn (dolnośląski) i kościół ewangelicki również z początku XX w o ciekawej budowie, bo z "galerą". Teren przykościelny zadbany ale sam kościół jakby nie czynny.

Dalsza trasa wiodła serpentyną pomiędzy Bielawą a Nową Rudą. Niestety Venture nie jest motocyklem stworzonym do takich tras albo raczej moje opanowanie tych 400 kg pozostawia wiele do życzenia. Asfalt jadąc na szczyt od Bielawy jest ok ale zjeżdżając z góry w stronę Nowej Rudy już pełen nierówności i łat z różnych lat. W Nowej Rudzie mogę polecić (jak już będzie otwarta) Turystyczną Kopalnię chociaż dla Górnoślązaków to może nie być nic atrakcyjnego. Z Nowej Rudy, która jest pełna ciekawych małych kamieniczek, niestety jeszcze nie remontowanych udaliśmy się w kierunku Sarn gdzie można zobaczyć Pałac czy też Zamek w Sarnach XVI w. Niestety podczas oglądania z oddali tego zamku w moim moto "prund wzion i znik". Dzięki pomocy Jarka i okolicznych mieszkańców odpaliliśmy Venture i w obawie o kolejny problem z odpaleniem pognaliśmy z powrotem do Wrocławia. Ostatecznie sesji zdjęciowej nie było ;)

 

P.S.

W sobotę prawie ta sama trasa tylko GL-em ale przede wszystkim celem był spacer po Bardzie gdzie zawsze robię 2-3h spacer po lesie i okolicznych wzniesieniach; około 12 km. W Bardzie również można skorzystać ze spływu pontonowego Nysą Kłodzką, który został otwarty chociaż nie wiem na jakich zasadach. Polecam bo jest to wielka frajda a poziom Nysy w miejscu spływu jest niski więc spokojnie można tam się wybrać z dziećmi.

Na mapkach piątkowa trasa po lewej, sobotnia po prawej.

Kosciol_Najswietszego_Serca_Pana_Jezusa_Tuszyn_232045.jpg

20200508_160612.jpg

20200508_163800.jpg

20200508_163810.jpg

20200508_163822.jpg

20200508_163834.jpg

Piątek - Sobota.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Wicher napisał:

Miras, fajne to muzeum robotów.
Wszedłem sobie na stronę twórcy tych arcydzieł i normalnie szczęka w dół ;) 

Zrobilem wiecej  zdjec ale jakbym tu wrzucil to byscie nie dali Tworcom zarobic,warto pojechac,bilet tez grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak śpiewała Ewa Demarczyk:
"A może byśmy tak, najmilszy, wpadli na dzień do Tomaszowa. Może tam jeszcze zmierzchem złotym, ta sama cisza trwa...majowa?"
Dzisiejsze 500km, czyli: Zapomniany dworek obronny w Skotnikach, Niebieskie Źródła w Tomaszowie, ruiny zamku w Inowłodzu, bunkier kolejowy w Jeleniu, punkty widokowe kopalni węgla brunatnego w Bełchatowie.
 

Facebook: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2809494522651581&id=1950705531863822
Google: https://photos.app.goo.gl/m69i2MnMMsScqFTM7

spacer.png

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.