Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Niedzielna Rundka Po Okolicy - Reaktywacja


Lokis

Rekomendowane odpowiedzi

Zimno, szaro, leje, wstrętny "wicher" wieje.
Plan trzeba zrealizować, nawet gdybyśmy mieli to odchorować.
Dzisiaj planu tylko połowa, bo od tej aury boli głowa?
Ciąg dalszy cyklu wycieczek pt: "A to znasz??"
Dzisiaj miały być zaliczone dwie miejscówki. Piramida/grobowiec rodzin von Eben i Mohring oraz opuszczona wieś Kamieniec.
Niestety z racji tej paskudnej aury, odwiedziliśmy tylko piramidę. Morale nieco osłabły i wieś Kamieniec odpuściliśmy. Raz, że zimno i paskudnie, a dwa nie mieliśmy stuprocentowej pewności, co do lokalizacji tej wioski i chyba chęci na poszukiwania też nie potrafiliśmy w sobie odnaleźć.

Google: https://photos.app.goo.gl/ja47RYM2YRuvJ2x98

spacer.png

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne te trasy i ciekawe miejsca. Widzę Wicher że dzięki tobie to tu coś się dzieje. Sam dużo czytam, rzadko piszę, ale jak kiedyś to forum żyło, tak od kilku lat stagnacja. Ale to dotyczy nie tylko tego forum. Co do wsi Kamieniec to tu masz linki pomocne w odnalezieniu: https://mapy.cz/zakladni?x=18.2425044&y=50.8193401&z=12&source=osm&id=941549

http://www.24opole.pl/30227,Opuszczona_wioska_pod_Opolem._Jak_wyglada,wiadomosc.html?pg=26#thumb_wrap_fotostory

Chętnie też to odwiedzę.

Pozdrawiam Lewa w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2020 o 10:31, lb2635 napisał:

Fajne te trasy i ciekawe miejsca. Widzę Wicher że dzięki tobie to tu coś się dzieje. Sam dużo czytam, rzadko piszę, ale jak kiedyś to forum żyło, tak od kilku lat stagnacja. Ale to dotyczy nie tylko tego forum. Co do wsi Kamieniec to tu masz linki pomocne w odnalezieniu: https://mapy.cz/zakladni?x=18.2425044&y=50.8193401&z=12&source=osm&id=941549

http://www.24opole.pl/30227,Opuszczona_wioska_pod_Opolem._Jak_wyglada,wiadomosc.html?pg=26#thumb_wrap_fotostory

Chętnie też to odwiedzę.

Pozdrawiam Lewa w górę.

Dziękuję za słowa uznania,ale wydaje mi się, że nie tylko ja udzielam się w tym temacie ;)

Generalnie fora internetowe zepchnięte zostaly na dalszy plan przez "fejsbunia". 

Fora są delikatnie obumarłe. Nie ma chęci integracji w żadnej dziedzinie motocyklowania. Ani w działach technicznych, ani towarzyskich czy wycieczkowych.

Jestem tutaj od początku istnienia tego forum. Zawsze można było do kogoś wpaść na melinę, żeby jakiegoś trupa ożywić, obalić flaszeczkę czy postraszyć  babcie głośnymi wydechami ;)

Podobnie jak na fejsie ludzie wchodzą, wychodzą, biorą co potrzebują i tyle po nich. Widać też to w realu.

Oczywiście nie można wszystkich wrzucać do jednego wora, jednak ogarniając to wszystko "szerokim kadrem", widać jakieś oziębienie. 

Trzeba robić swoje i tyle. Dziękuję za linki dotyczące Kamieńca. Jeszcze pewnie tam wrócimy. 

Do następnej relacji :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2020 o 09:45, Wicher napisał:

Polecam. Ten Wiatrak jest szczególnie ciekawy. Może znajdziesz jakąś dogodną ścieżkę, żeby podejść bliżej do tej konstrukcji ;)

 

Ścieżkę znalazłem ? można podejść do niego  od strony pól aż do ogrodzenia. Widać że konstrukcja wzbudza zainteresowanie, niektórzy przez pole chodzą. Szkoda że tego wiatraka nigdy nie uruchomiono. Ja zawodowo zajmuję się wytwarzaniem i montażem konstrukcji stalowych. Widać że konstruktor miał wizję. Z wyglądu przypomina to jakąś starą maszynę przemysłową z gigantycznym śmigłem. Niestety mocno już zniszczonym.

50CB3F75-C3FC-4DEC-BBB9-16BE67EC5327.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Piotrek. napisał:

Ścieżkę znalazłem ? można podejść do niego  od strony pól aż do ogrodzenia. Widać że konstrukcja wzbudza zainteresowanie, niektórzy przez pole chodzą. Szkoda że tego wiatraka nigdy nie uruchomiono. Ja zawodowo zajmuję się wytwarzaniem i montażem konstrukcji stalowych. Widać że konstruktor miał wizję. Z wyglądu przypomina to jakąś starą maszynę przemysłową z gigantycznym śmigłem. Niestety mocno już zniszczonym.

 

Z  tego co wiem, to ten wiatrak został obrócony, w taki sposób, żeby podmuchy wiatru nie niszczyły łopatek, ale jak widać nie pomogło.

17 minut temu, Piotrek. napisał:

Dzisiaj wreszcie i ja trochę pojeździłem ? W sumie 480 km nakręcone.

DF018DE8-58C4-455A-8882-6B486611117B.jpeg

C538EA65-5762-4D03-BBA6-86ABE9A75617.jpeg

Jak widać, ładne Giejesy, tylko na końcu świata ;) 

 

12 minut temu, elemeledudek napisał:

Pieronie, Forgotten.pl zamknęli. A takie tam fajne miejscówki do odwiedzenia można było wyhaczyć.

Znacie jakies pseudo urbexsowie strony?

 

www.straznicyczasu.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Wicher napisał:

Z  tego co wiem, to ten wiatrak został obrócony, w taki sposób, żeby podmuchy wiatru nie niszczyły łopatek, ale jak widać nie pomogło.

Jak widać, ładne Giejesy, tylko na końcu świata ;) 

 

www.straznicyczasu.pl

Z tym końcem to bardzo znana miejscówka się zrobiła. Parę lat temu byłem tam też w niedzielę i oprócz mnie jeszcze dwa samochody podjechały. Dzisiaj było jak na zlocie. Niestety wiata nie wygląda już tak ładnie i na znaku też bazgrołów przybyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.