Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Polska - 2 Tygoodnie ( Północ - Południe)


Babcia

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie na wstępie objaśnię o jaką "wycieczkę" mi chodzi. Ostatnio zacząłem myśleć o wakacjach i wypadzie, który od dłuższego czasu chodził mi po głowie a mianowicie 2 tygodniowy wypad do Gdańska z tym, że chodzi mi o to żeby zatrzymywać się każdego dnia gdzie indziej na nocleg tylko o pola namiotowe i przy okazji pozwiedzać nie tylko Gdańsk ale inne miejsca(czyli nad morze dostałbym się po tydodniu).Czy wybierał się ktoś może na taką "wycieczkę" (chodzi mi o nocowanie wyłacznie na polach namiotowych) i co o takim wypadzie sądzicie i jeśli ktoś się wybierał to jakimi środkami trzeba dysponować i oczywiście jakie miejsca warto zwiedzić po drodze,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wicher 1500 km a 3500 km to też różnica - wiadomo efekt lepszy, ale potrzeba więcej czasu i co najważniejsze więcej pieniędzy. Co do tematu wyjazdu nad morze - również planuje wyjazd. Chcesz jechać z atrakcjami ? Polecam omijać główne szlaki i wybierać te żółte "kreski" na mapach. Dobry wybór jeśli nawet chcesz na kilka dni rozbić samą trasę nad morze. Hm tydzień nad morzem - i tu musisz wybrać - albo w jedno lub dwa konkretne miejsca i zwiedzanie dokładne obszaru mniej więcej 50 km, albo przejechanie całego wybrzeża w te 7 dni (jest to możlwe ale licz się z tym, że napewno zobaczysz mniej, w końcu to tylko 7 dni). Do tego jeszcze jedna kwestia - będzie pogoda, a Ty spędzisz te całe 7 dni nad morzem i wrócisz bez żadnej opalenizny (jeśli wybierzesz opcje 7 dni przez całe wybrzeże ) ? Co do zobaczenia konkretnych miejsc to Ci nie powiem - sam nic nie planuje, wybieram cel a droga klei się po kolejnych przejechanych kilometrach, hm no a ciekawe miejsca ? Powiem tak - koniec języka za przewodnika (w moim wypadku to pomogło, chociaż za granicą nie za bardzo - jeszcze podczas mojego wyjazdu brak kompletnie języka niemieckiego )Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wicher 1500 km a 3500 km to też różnica - wiadomo efekt lepszy, ale potrzeba więcej czasu i co najważniejsze więcej pieniędzy.
To przecież oczywista oczywistość ;)To była tylko taka moja mała sugestia. Nie wiem ile kolega przewiduje na ten wyjazd, ale jeżeli ma coś więcej w skarpetce, to może warto rozszerzyć plan podróży ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wicher oczywiście, moje zdanie potraktuj tylko jako sugestie dla autora tematu o podanie większej ilości informacji, bron Boże jako krytyki lub niezgodzenia się z Twoim zdaniem Babcia widać że raczej ma w planach wyjazd nad morze, więc pewnie koszty mniej więcej odłożone na taki wyjazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z moim lubym wybieramy się na wycieczkę dokoła polski (ok 2 tygodnie) i tez pola namiotowe... Natura i te sprawy Dużo pieknych miejsc jest do zobaczenia no i już syzkuje miejsca do odwiedzenia Także, moze sie spotkamy gdzies po drodze Ps. Wicherek jakie mniej wiecej sa to koszty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Wicherek jakie mniej wiecej sa to koszty?
Bez nadmiernego szaleństwa, ale i też bez nadmiernego oszczędzania, to kwota rzędu 1500-2000 zł spokojnie wystarczy. Ja chyba tylko dwa razy nocowałem pod namiotem.Polecam odwiedzić Świętą Górę Grabarkę, wiadukty w Stańczykach i nieco pachnący artystycznym klimatem Kazimierz Dolny.Ogólnie, to dużo jest ciekawych miejsc do zobaczenia na takiej wycieczce.Początkowo chciałem jechać wzdłuż granic, ale zmieniłem plan na rzecz zobaczenia innych ciekawych miejsc, nie tylko w Polsce ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie na wstępie objaśnię o jaką "wycieczkę" mi chodzi. Ostatnio zacząłem myśleć o wakacjach i wypadzie, który od dłuższego czasu chodził mi po głowie a mianowicie 2 tygodniowy wypad do Gdańska z tym, że chodzi mi o to żeby zatrzymywać się każdego dnia gdzie indziej na nocleg tylko o pola namiotowe i przy okazji pozwiedzać nie tylko Gdańsk ale inne miejsca(czyli nad morze dostałbym się po tydodniu).Czy wybierał się ktoś może na taką "wycieczkę" (chodzi mi o nocowanie wyłacznie na polach namiotowych) i co o takim wypadzie sądzicie i jeśli ktoś się wybierał to jakimi środkami trzeba dysponować i oczywiście jakie miejsca warto zwiedzić po drodze,
Byłem w tamtym roku w lipcu i nie polecam, drogi okropne, pogoda do dupy bo nie pewna. Ja zajechałem w jeden dzien słoneczy a na drugi waliło deszczem i tak prawie przez cały tydzienW tym roku wole się wybrać gdzieś bardziej na południe np do chorwacji. Pewno wyjdzie mnie w kosztach podobnie w porównaniu z polskim morzem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez nadmiernego szaleństwa, ale i też bez nadmiernego oszczędzania, to kwota rzędu 1500-2000 zł spokojnie wystarczy. Ja chyba tylko dwa razy nocowałem pod namiotem.Polecam odwiedzić Świętą Górę Grabarkę, wiadukty w Stańczykach i nieco pachnący artystycznym klimatem Kazimierz Dolny.Ogólnie, to dużo jest ciekawych miejsc do zobaczenia na takiej wycieczce.Początkowo chciałem jechać wzdłuż granic, ale zmieniłem plan na rzecz zobaczenia innych ciekawych miejsc, nie tylko w Polsce ;)
Babcia jeśli chcesz zobaczyć ciekawy wiadukt (mniej więcej porównywalny do tego w Stańczykach) polecam wybrać się na obrzeża Wisły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wam wszystkim za wypowiedzie niestety na wycieczkę dookoła polski raczej mnie stać nie będzie koszty chcę ograniczyc do minimum ( oczywiscie bez przesady wkoncu bedą wakacje ) chodzi mi po prostu o nie sypianie w hotelach i nie jedzenie w wykwintnych restauracjach xD a co do terminu byłby to raczej sierpień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wam wszystkim za wypowiedzie niestety na wycieczkę dookoła polski raczej mnie stać nie będzie koszty chcę ograniczyc do minimum ( oczywiscie bez przesady wkoncu bedą wakacje ) chodzi mi po prostu o nie sypianie w hotelach i nie jedzenie w wykwintnych restauracjach xD a co do terminu byłby to raczej sierpień.
I widzisz takim sposobem Masz już kierunek, termin i Wiesz ile możesz wydać Jeżeli Twój termin to pierwszy/ drugi tydzień sierpnia to możemy się dogadać. Nas jest 3, ( choć znając życie to zostanę Sam na placu boju z manetką w ręku : ) Wieczorem mogę podesłać Ci trasę, jeśli Cie to interesuje oczywiście...Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem spis ciekawych miejsc, które napisałem sobie przed wyjazdem, kóry się nie udał ze względu na pogodę. Proszę:Dziwnówprzejść się Aleją Gwiazd Sportu w DziwnowieZa Kołaczewem:wdrapać się na najwyższy klif polskiego wybrzeża ? górę GosańTrzęsaczruiny w TrzęsaczuŚwinoujście:Fort Gerharda (www fort-gerharda.pl)Park zdrojowyWarszówport handlowy latarniaMiędzyzdroje:Hotel Amber z promenadą gwiazdMolo ul. MorskaFigury woskowe (http://www.figury-woskowe.pl/pl/)Darłowo(Darłówko):rozsuwany most (najlepiej przed godziną 6:00 lub po 15:00)latarnia morska za pozwoleniem latarnikaCisowo i Sulimice (wiatraki- elektrownie wiatrowe)Ustka:port rybacki (największy katamaran)Puck:zatoka pucka (ciepła woda w morzu)Hel:plaże (ul. Leśną przejść przez sosnowy las)Władysławowo:przylądek rozewie latarniaŻarnowiec ? elektrownia Trójmiasto - ogólnie całe warte uwagiMam nadzieje, że jest wmiare czytelne - pisałem to dla siebie P.S.To taka sugestia jak byś chciał śmigać wzdłuż polskiego morza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wicher 1500 km a 3500 km to też różnica - wiadomo efekt lepszy, ale potrzeba więcej czasu i co najważniejsze więcej pieniędzy. Hm tydzień nad morzem - i tu musisz wybrać - albo w jedno lub dwa konkretne miejsca i zwiedzanie dokładne obszaru mniej więcej 50 km, albo przejechanie całego wybrzeża w te 7 dni (jest to możlwe ale licz się z tym, że napewno zobaczysz mniej, w końcu to tylko 7 dni). Do tego jeszcze jedna kwestia - będzie pogoda, a Ty spędzisz te całe 7 dni nad morzem i wrócisz bez żadnej opalenizny (jeśli wybierzesz opcje 7 dni przez całe wybrzeże ) ?
Ja byłam z moim towarzyszem w zeszłym roku na wycieczce przez całe wybrzeże. Nad morze jechaliśmy całą trasę za jednym razem , ale nad morzem to już każdy nocleg gdzie indziej. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Toruń i pozostaliśmy 2 dni na imprezce. Całe wakacje trwały 10 dni , zatem nad morzem spędziliśmy jakieś 8 dni. Niby niewiele czasu ale trochę pozwiedzaliśmy a i na plażowanie był czas... 2 razy spaliło mnie słońce i opalenizna schodziła wraz ze skórą ale i tak wróciłam opalona A i dwie ekipy znajomych ze sląska spotkaliśmy... Pozdrawiam Was serdecznie Czasu wystarczy , trzeba go tylko dobrze rozplanować.Względem kosztów wyniosło to nas na 2 osoby coś około 2300 zł.Polecam taką wycieczkę baaaaaarrrdzzooo miło wspominam
Byłem w tamtym roku w lipcu i nie polecam, drogi okropne, pogoda do dupy bo nie pewna. Ja zajechałem w jeden dzien słoneczy a na drugi waliło deszczem i tak prawie przez cały tydzienW tym roku wole się wybrać gdzieś bardziej na południe np do chorwacji. Pewno wyjdzie mnie w kosztach podobnie w porównaniu z polskim morzem
A ja byłam w sierpniu i pogoda przecudna Codziennie słoneczko od rana do wieczora (2 burze przeszły w nocy), ciepełko i wszystko pięknie, orzeźwiające kąpiele w morzu i walka z falami na pontonie i bardzo polecam Koleżanka była w tym samym czasie w Chorwacji choć miała jechać z nami ale stwierdziła , że pogoda na pewno będzie nie tego.I potem dzwoniła do nas i płakała, że żałuje , że z nami nie pojechała, bo my pogodę mamy super i się też opalamy, że hej a tam takie nieznośne upały , że cały dzień siedzą w hotelu i w karty grają a dopiero popołudniu można wyjść plażować Zatem moje doświadczenia zeszłoroczne z polskim wybrzeżem jak najbardziej pozytywne Polecam serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku, druga połowa sierpnia "pogodowo" była wymarzona na moto. Miałem podobne plany, aby przejechać całe wybrzeże, ale Szwajcaria Kaszubska, Hel i Trójmiasto zjadło cały przeznaczony na to czas. Mimo wszystko najeździłem się, nazwiedzałem i opaliłem, bo wszędzie z drogi na plażę, jest bardzo blisko.A zwiedziłem tylko:Szymbark-Droga Kaszubska, skansen ("dom do góry nogami"+ inne ciekawe rzeczy, jak np najdłuższa deska świata ), zamekKartuzy- Muzeum KaszubskiePępowo- Muzeum VolkswagenaMechowo-grotyŁapalice-słynny nowoczesny zamek (do rozbiórki ?)Jurata-"droga od morza do morza"Jastarnia-schrony na plażyHel- Muzeum Obrony Wybrzeża (wieża+działo), a jest jeszcze fokarium i muz. rybołówstwa w starym kościeleGdynia-Skwer Kościuszki(ORP Błyskawica, Dar Pomorza, Oceanarium)Gdańsk-Westerplatte, Twierdza Wisłoujście, Stare MiastoPrzylądek Rozewie i Gwiazdę Północy w Jastrzębiej Górze (podobno ta druga jest teraz najbardziej wysuniętym na północ krańcem Polski)Żarnowiec-były plac budowy elektrowni atomowej i nieco dalejGniewino- T.z. Kaszubskie Oko- wieża widokowa z parkiem i różnymi atrakcjami.i jeszcze inne, ale ugryzę się w język.Gdyby komuś przyszło do głowy po drodze zwiedzanie zamku w Malborku, to zwiedzanie odbywa sie tylko z przewodnikiem, trwa trzy godz. i kosztuje 35 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hehe no można powiedzieć, że działam kompletuje potrzebne rzeczy do wyjazdu typu namiot itd, kufry torby trzeba to wszystko zakupić w pierwszej kolejności. Następnym etapem będzie zebranie kasy co będzie małym wyzwaniem z tego względu, że prace mam tylko dorywczą ale jak to mówią powoli a do przodu. A co do samej wycieczki to coraz bardziej zastanawiam się czy nad morze nie zajechać w 1 dzień i już nad morzem z tydzień pojeździć po wybrzeżu xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja również jestem w trakcie załatwiania i przygotowywania trasy wzdłuż polskiego wybrzeża. Nasz wyjazd planowany jest na dzień 31 lipca lub 1 sierpnia. W planie mamy dojechać w jeden dzień do Świnoujścia i następnie wzdłuż wybrzeża aż na mazury i z powrotem do domku. W sumie to znajomi zaproponowali mi taki wyjazd i bardzo mocno się napaliłem. Ja będę podróżował z żonką. Ma nas jechać w sumie ok 12 motorków ( liczba cały czas rośnie i maleje ). Znajomi chcą aby ten wyjazd trwał około 7 dni ale ja myślę, że jest to za krótko i jak by co to się podzielimy i pewna część zostanie. Wyjazd nie jest jeszcze dopracowany ale dzięki waszym wskazówkom jakoś go poskładamy. Ja sobie tak wymyśliłem, że po co na tydzień jak i tak paliwo będzie zapłacone. Co do spania to oczywiście pod namiot. Ja chce po dokładnym ustaleniu trasy skontaktować się ze znajomymi w tamtych okolicach i załatwienie miejsc na namiot w jakichś gospodarstwach. Myślę, że to będzie dobre rozwiązanie bo przy takiej ilości motórzystów lepiej być w kupie i zrobić sobie jakieś ognisko wspólne. Na polu namiotowym jest dużo osób i na pewno każdy chce zrobić ognisko. Wtedy może zrobić się problem. ( Jak coś to odpiszcie, bo powiem szczerze że nie byłem jeszcze na takim polu namiotowym z prawdziwego zdarzenia i nie chce tu opowiadać głupot,. To są takie moje domysły ). No i zawsze można się dogadać co do ceny. Jeżeli chodzi o jedzenie to jako biedny polaczek chcący zaoszczędzić wymyśliłem tak: zakupuje mały piecyk turystyczne, jakieś menażki i robię sobie listę, gdzie w okolicy planowanych postojów są markety z niskimi cenami nap. Biedronka, Lidl Kaufland itp. No i jak będę na miejscu to jadę sobie na zakupy i mam jak w domu. jak na razie to kompletuje cały sprzęcik: śpiwory, namiot ( jeszcze nie kupiony ale kombinuje ), cały sprzęt turystyczny, przygotowuje motór. No i muszę kupić ubranko dla żonki. Do wyjazdu będę gotowy na bank. Sorki za takie zrzędzenie ale żyje tym wyjazdem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej Wam,ja co prawda nie ze śląska, ale przyłączę się do tematu.Planuję w 2 tygodnie objechać nasz kraj, zajrzeć wszędzie gdzie tylko zdążę, poczuć smak wielu różnych miejsc i przeżyć wiele przygód.Chcę wyjechać z Warszawy w piątek 2.07, trasa wygląda takGłówne przygotowania trasy, analiza tego co zabrać i zbieranie załogi realizuję w tym temacie na forum motocyklistów: linkGdyby ktoś chciał dołączyć, przyłączyć się na kawałek wycieczki, pokazać swoją okolicę lub ugościć, to serdecznie zapraszam do udziału w wątku, ewentualnie na email- kamusial2(at)o2.plpozdrawiam i lewaKamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hejka! Ja będe ze znajomymi od 13 do 19 go lipca we Władysławowie, oczywiście wypady będziemy robić trasami pomorskimi. Gdyby ktoś w tym okresie planował przejeżdzać w tym rejonie to zapraszam, jakies piwo strzelimy albo gdzieś razem trasą polecimy to się zobaczy na miejscu.Hej!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.