Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Francja, Hiszpania, Portugalia 2010


Hmersky

Rekomendowane odpowiedzi

świetny temat dokładnie też myślę o Gibraltarze na przyszły rok. Z tym, że maj to dla mnie za wcześnie, dopiero koniec czerwca mogę poza tym chciałbym jeszcze zahaczyć o:

na powrocie, a to pewnie zje z jeden dzionek - kręci mnie ten szlaczek fest! ;)Maroko ... też planowałem wjechać tam na kilka dni.Generalnie przewiduję na wypad do 3 tyg. No i nie planowałem Portugalii.Będę śledził temat, dobrze że poruszasz już teraz ;) w tym roku temat Nordkapp ze znajomymi pojawił się jakieś niecałe 2 miechy przed wyjazdem ;) - zaje...ście, bo pełen spontan, ale z drugiej strony brak głębszego zorientowania zaskutkował większym uderzeniem w kieszeń ;))no ale jak mówiłem, i tak było zaje..ście ;))pozdro!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja też sie wybieram z żonką latem do Iberii z tym, że naszym celem jest południe Hiszpanii i prawie cała Portugalia.Po szybkim dolocie do Barcelony zaczynamy sobie od 14tego Lipca pykać na południe.Cel: http://www.motoclubefaro.pt/Potem Giblartar, Granada, góry Sierra Nevada, Sevilla, tydzień na wybrzeżu portugalskim, gdzieś pomiędzy Cabo de Sao Vincente, a Lizboną, następnie na północ do Porto i powrót do Barcelony przez Madryt.Całość 3 tygodnie (mam już urlop podpisany )Jeśli ktoś chętny to zaparaszam - uprzedzam, że my na armaturach także przelotowa nie zbyt wysoka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jesli moge cos podpowiedziec to sciezka szalonego krola jest zamknieta i wchodzenie tam bez via ferraty to samobojstwo, jesli chodzi o autostrady to przewaznie rownolegle do platnej AP leci bezplatna A i od Barcelony mozna smigac za frico A-7 jadac wdluz wybrzeza do Malagi a jesli kogos interesuje jazda srodkiem na madryt przez zaragoza to zaraz za granica zaczyna sie A-2.Jesli chodzi o namiot na dziko to trzeba sobie zdawac sprawe ze zakazane w Hiszpanii i oczywiscie mozna liczyc na wyrozumialosc Policji ale jak traficie na raz na jakiegos sluzbiste to zaplacicie wiecej niz za wszystkie noclegi na polu kempingowym.Plan masz ambitny jesli chodzi o trase i jesli odpowiada ci zwiedzanie swiata z autostrady to spoko,ja jednak mysle ze lepiej w Hiszpanii przejechac mniej km ale pieknymi widokowymi trasami bo to prawdziwy raj dla moterosow.Tutaj jest pare moich fotek z hiszpanii i jesli kogos cos zainteresuje to podpowiem gdzie to jesthttp://www.garnek.pl/fazzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

no najlepjej, sie rozbić, wrzucić wszystko do najmiotu, oczywiscie dokumenty i pieniądze bierzesz ze sobąno a jak sie nie rozbijasz no to stawiasz motor na jakimś parkingu normalnie i robisz to samo, bierzesz dokumenty i pieniądze a reszte zostawiasz, przykrywasz wszystko kurtką czy cos takiego i idziesz zwiedzać :-) przynajmniej ja tak robiłem w słowenie, chorwacji i wenecji i nic mi nie zginęło :-) nie wszedzie tak kradną jak w polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha .... No to powiem szwagrowi bo ze znajomym sie wybiera własnie w taka podróz i tak sie zastanawialam jak to wyglada z rzeczami....Powiedz mi tak na marginesie jak tak zwiedzałes nie przeszło Ci na mysl ze jak wrócisz do motoru ciuchów nie bedzie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co, musisz kazdy kraj i miejsce brać inaczej.... w tych krajach które wymieniłem motorów śmiga wiecej niż aut, także dla ludzi to żaden szpas, ukraść coś motocyklowego,zawsze mozesz tez założyc sobie blokade z alarmem odstraszjącym ustawionym na drgania i po sprawie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co, musisz kazdy kraj i miejsce brać inaczej.... w tych krajach które wymieniłem motorów śmiga wiecej niż aut, także dla ludzi to żaden szpas, ukraść coś motocyklowego,zawsze mozesz tez założyc sobie blokade z alarmem odstraszjącym ustawionym na drgania i po sprawie :-)
No tak ...zapomnialam(przez te nasza zime) ze tam gdzie ciepło roi sie od motocykli a z ta blokada to znakomity pomysl...Wielkie dzieki za odpowiedz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie jak bedziesz omijal wielkie miasta gdzie dzialaja polskie i ruskie szajki zlodzieji to nic ci nie zginie, nocujac tez w hotelikach warto zapytac wlasciciela czy mozna gdzies wepchnac moto, zeby nie rozpakowywac go z wlasnego doswiadczenia wiem ze zawsze maja jakis sklad na piwo lub inne pomieszczenia gdzie spokojnie zmiesci sie moto.W Madrycie ostatnio modne jest demontowanie kufrow Givi za pomoca kopnieca i zabranie razem z zawartoscia wiec ich zamek nie jest ochrona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

smigałem troszke po UE miedzy innymi po hiszpani.Przegladam wasz plan i wydaje mi sie ze pierwszy odcinek jest za długi zdecydowanie nie przejedziecie raczej ok.1200km za jednym strzałem.jesli chodzi i przejazdy autostrada odradzam bo nie zobaczycie wielu ciekawych miejsc po drodze nic tylko nuda no i trzeba płacic.Polecam jazde wybrzeżem landóweczka czyli bezpłatna bo widoki są swietne przez to zakochałem sie w Hiszpanii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.