Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Prypeć I Okolice - "martwe Miasto"


banan44

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przeczytałem ten artykuł. Chłopaki pojechali na moto pod samą strefę (50km od strefy), a na miejsce dojechali pociągiem. „Niestety motocykle musimy zostawić pod hotelem, ponieważ poruszanie się po strefie nie jest możliwe bez przewodnika”Relacja jest mało konkretna i nieciekawa. O wiele ciekawsze są str. www o tej tematyce. Pisali, że załatwienie zezwoleń odziwo nie było kłopotliwe (szczegułów brak).Ogólnie to opcja nie dla nas. Oni byli wewnątrz elektrowni, w biurach, na stołówce itd.Ważną sprawą jest zdanie, które uświadomiło mi moje gapiostwo...Cyt.:„w miejscowości Pacanów jakiś pacan, czyli ja, przypomniał sobie, że zapomniał PASZPORTU. Jednak „Shengen” rozleniwia.”Mnie ten dokumencik utracił ważność rok temu To tyle o artykule.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Będziemy wdzięczni. Przynajmniej ja ;)Ewentualnie prosba o jakis namiar na organizatora zwiedzania zony.Nie mamy listy chętnych ale sądzę, że uzbiera się kilkoro chętnych.Pi razy drzwi = 8 do 10 osób.
rozmawiałem z polskim organizatorem i teoretycznie istnieje możliwość dołączenia 2-3 osób na miejscu przed wjazdem do strefy. Podyktowane jest to ilością uczestników wycieczki oraz pojemnością autobusu i zdaje się że pozwolenie grupowe na wejście do strefy jest na maks 45 osób. Rozmawiałem o terminie majowym 13-16.05,wiem że są jeszcze inne terminy, więc najlepiej jeśli zadzwonisz do biura które organizuje ten wypad i sam pogadasz co i jak tel. 0 12 296 03 40, biuro turystyczne bis-pol z Krakowa (www.bispol.com)pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest najsensowniejsze dla nas zeby sie podpiac, bo cos mi sie wydaje ze zalatwienie takiego pozwolenia nie bedzie az takie proste . teraz znalesc jakas wycieczke chetna do wspolpracy ;d
z tego co mi organizator mówił, autobusy są po 40-43 osoby, w zależności od zainteresowania. Także należałby być z nimi w kontakcie. Pozdr!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos lubi takie klimaty i zawita do Hiszpanii to polecam Belchite, jest to miasto widmo ktore zostalo zbombardowane z polecenia Franco.Zginelo kilka tys ludzi, po nalocie Franco zabronil odbudowy i wydobycia zabitych aby to miasto widmo odstraszalo innych buntownikow.W dniu dzisiejszym miasto wyglada jak dzien po nalocie i chodzac po uliczkach miedzy riunami domow czuc ciarki na plecach.Mieszkam od tego miejsca rzut beretem wiec jak ktos bedzie w poblizu to jakis browar , lozko i garaz sie znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient się wycofał . Budynek wymaga bardzo poważnej inwestycji .
Giemul czytałeś , że spalił się "Dom Oficera" w Bornem? ( w nocy z 31 stycznia/ 1 lutego) http://www.bornesulinowo.pl/http://www.bornesulinowo.pl/Wydarzenia/Rok...ozar/index.htmlwielka szkoda... teraz to będzie totalna ruina

Dla tych którzy nie mieli okazji byc w Bornem , W załączniku fota z sierpnia 2009r - tak wyglądało to jeszcze niedawno z zewnątrz .post-2981-1266419739.jpeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giemul czytałeś , że spalił się "Dom Oficera" w Bornem?
Wiem , wiem , właściciel to mój znajomy . I jak widzisz na zdjęciach , byliśmy tam kilka dni przed pożarem zobaczyć jak się rzeczy mają . Dzicy lokatorzy , zima i palenie ognisk w środku. I tak się to właśnie kończy . Ponadto ktoś kradł tam stal na złom . Teraz , to co już leży na glebie będzie się również traciło w dziwny sposób po nocach . Takie czary mary po Polsku . KURW* ! WIELKA , OGROMNA STRATA !! Śmiem twierdzić , że to jest ( czy już raczej był ) jeden z najpiękniejszych budynków w Polsce , a szlag to trafia . W każdym innym kraju była by to perełka , u nas stał się ruiną ( nie będę się tu zagłębiał czemu tak się dzieje , bo całą książkę bym mógł o tym napisać ) . Jest jeszcze szansa na odratowanie tego cudu , ale musiałby się znaleźć prawdziwy fanatyk . Jeżeli znacie kogoś kto chciałby kupić ten budynek , proszę pisać do mnie na PW .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Bracia!Co Wam umarło znowu? Szczerze mówiąc nie rozumiem w czym tkwi problem. Podałam kilka propozycji noclegu ze strzeżonymi parkingami w niezłych cenach. Potem ktoś strzelił, że ma ochotę na nocleg za ponad stówę - w tym wypadku odpadam bom nie w nastroju do wypieprzania kasy kiedy pod oknem mi śmigają a ja mam bulić za nocleg niebotyczne kwoty.Napiszcie czego oczekujecie i co potrzebujemy i mogę pomóc. Problem w tym, że zbaraniałam tyle było propozycji. Ustalmy coś i do dzieła. Albo mnie poniosło? PozdrawiamOl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mnie taka jedna przytemperowała Piszę ja jest. Pojadę z wielką chęcią. Jednak jest małe ale. Zwie się yamaha TDM. Jesteśmy ze sobą kilka miesięcy i jeszcze nie mieliśmy okazji się dotrzeć. Jak się na niej objeżdżę to mogę się kulnąć te 2000 km. Więc zgłaszam wniosek formalny/wnoszę poprawkę (innej nie wniosę) aby wyjazd zorganizować w sezonie letnim tj. sierpień.PozdrawiamSezon tuż, tuż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam mam moto ;), termin mi lezy byle jaki, bo narazie mam taka prace ze nie musze zglaszac urlopu, poprostu nie ma mnie i basta ;), chyba ze zmienie robote [wielce prawdopdoobne, ale jakos nie spieszno mi ;)]wiec mi termin obojetny... i na moto, juz z moja kochana duzo przezylismy wiec i tu damy rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo śmieci, ale można wyłowić jakieś informacje:http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=19661Ten link już był podany:http://strefazero.org/Pisałam do jakichś ludzi, którzy wyjeżdżali na własną rękę. Zobaczymy czy odpowiedzą.PozdrawiamOl.P.S. A tu też co nieco:http://strefazero.org/?id=104&ArticleId=21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.