Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Prypeć I Okolice - "martwe Miasto"


banan44

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem za;)Dojedziemy na 2oo do Kijowa, a tam już kulturalnie, grzecznie i legalnie na zwiedzanie Prypeci z biurem. Przewodnik nawija po "rosyjsku/ukraińsku" ale jak się domyślam będziemy mieli tłumaczkę?? Shannon?? Trzeba skalkulować koszty. Ustalić termin. I pakować się ;) Co do terminu to początek maja to prawie rocznica więc pewnie chętnych w tym terminie będzie opór. Ja byłbym za terminem późny maj / wczesny czerwiec.Ktoś nie ma własnych dwóch kółek to ktoś pewnie znajdzie wolne miejsce na plecaczek ( ).No i bym zapomniał. Na czas wyjazdu (wycieczki do Prypeci) wypadałoby mieć załatwiony pewny postój dla motocykli. Niby to już cywilizacja ale wolałbym nie być zmuszonym wracać bez motóra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy był w zeszłym roku w tamtych rejonach.Jechał Africą.Elektrownia na wyciągnięcie ręki,opuszczone bloki w Prypeci,plac zabaw-ciary mnie przechodziły jak oglądałem te zdjęcia.Z tą różnicą że wraz z kolegą miał przepustkę coś a'la VIP,taką jak dla dziennikarzy.Sądzę że dla wczasowiczów są dużo mniejsze możliwości jeśli chodzi o "zwiedzanie",mimo to nie wahałbym się ani chwili by tam jechać.To mój priorytet w motocyklowych wyprawach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że czasu jest jeszcze sporo. Jednak proponowałbym przeprowadzenie akcji „termin”Kto jest za jakim terminem i jaka grupka się szykuje.Co Wy na to?Mały romans do Shannon...tambylczojęzycznej... Mogłabyś poszukać noclegu w Kijowie ze strzeżonym/zamkniętym parkingiem?Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że czasu jest jeszcze sporo. Jednak proponowałbym przeprowadzenie akcji „termin”Kto jest za jakim terminem i jaka grupka się szykuje.Co Wy na to?Mały romans do Shannon...tambylczojęzycznej... Mogłabyś poszukać noclegu w Kijowie ze strzeżonym/zamkniętym parkingiem?Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do parkingu strzeżonego too tam na tym Vydubychi, o ile pamiętam, była brama, którą zamykano na noc, na kłódę, a poza tym był pan ochroniarz, który miał obiekt na oku i wychdził co chwila na zewnątrz. Dajcie znać czy jesteś tym zainteresowani, czy dzwonić tam czy nie. Tak jak pisałam to są tereny przemysłowe, całkiem ciekawy klimat jak dla mnie. Są to akademiki i hostel tym samym. Obok jest knajpa. Na polaków reagują euforycznie. Tak jak pisał Rufus, trzeba ustalić wstępny termin, chociaż czasu od pierona i ciężko może się tak ustawić, ale chociaż wstępnie.Jesuu jaka gaduła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze zacznijmy od kosztow paliwa ( wersja motocyklowa , innej nie biore pod uwage )Katowice- Kijow = 940 km x 2 = 1880 w zaokragleniu 2000 km. Z czego 650 po stronie polskiej ( 5zl L ) i 1350 po stronie ukrainskiej ( strzelam 3zl L ) . srednio licze ze kazde moto spali 7L /100km czyli 45,5L po stronie polskiej ( 227,5 zl ) + 94,5L po stronie ukrainskiej ( 283,5 zl ) = 511zl na paliwo w obie strony ( w przyblizeniu )jesli sie gdzies pomylilem proszemnie poprawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zagladałem na forum od paru miesięcy i dopiero dziś zobaczyłem ten wątek.Temat Czarnobyla pojawiał się już na forum. Ostatnio niecałe 1,5 roku temu. Jak to zwykle bywa wielu zainteresowanych i piszących w temacie tylko jak przychodzi do konkretów to jakoś temat zamiera:)Tak jak ktos juz tu napisał w zeszłym roku wyjazd oscylował w kwocie ok. 600 złotych(w zaleznosci od kuru walut). Wyjazd z Krakowa. Czas 3 dni. Jeden nocleg z parogodzinnym zwiedzaniem Kijowa po przyjeżdzie. Na drugi dzień z rana wyjazd do zony i spędzenie tam czasu do póżnych godzin popołudniowych. Biuro organizowało takie wyjazdy w zeszłym roku parokrotnie. O ile się nie mylę to trzy razy. Zainteresowanie tego typu wycieczkami w zeszłym roku było ogromne. Na poczatku listopada został wyznaczony termin wyjazdu na kwiecień i zaczęto robić zapisy. W drugiej połowie grudnia nie było już wolnych miejsc. Trzeba było zaliczkować wyjazd aby mieć gwarancje wyjazdu. Tak było w zeszłym roku. O ile mogę Wam coś doradzić to odradzam wyjazd w ciemno do Kijowa.Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę "sam travel Kijów".To jedno z biur podróży które organizowało tam wyjazdy z Kijowa. Strona w języku angielskim i nie ma problemu w kontakcie telefonicznym w tym języku.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do terminu to pierwszy majowy weekend moze byc z zapytaniem o dobra pogode [u ruskich zimy troche dluzej trzymaja ;)], lepiej podciagnac wyjazd pod koniec maja [wg. mnie] ale pojde za ciosem i dostosuje sie do wiekszosci, badz terminu z gory ustalonego. co do wstepu tam, mozna by bylo wyslac zapytanie czy nie dalo by rady sie podpiac pod wycieczke z polski, ino ze my juz tam bedziemy z wlasnym dojazdem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parkingi strzeżone:1). http://www.hihostels.com.ua/ru/hostels_ukr/hostel_kiev_rus/2-os. pokoje, za łepka 150 hrywien czyli około 6 dych.4-os. 135 hrywien2). http://www.vseoteli.kiev.ua/hotels/i/83.htmlceny te same.3). http://www.renome_kovel.ukrbiznes.com/?i=1...=&key4=2689za pierona nie mogę znaleźć ile se życzą, ale to na trasie Kijów-Brześć więc średnio chyba.Ceny za dobę potem są już wyższe. Moim zdaniem trzeba szukać czegoś na obrzeżach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parkingi strzeżone:1). http://www.hihostels.com.ua/ru/hostels_ukr/hostel_kiev_rus/2-os. pokoje, za łepka 150 hrywien czyli około 6 dych.4-os. 135 hrywien2). http://www.vseoteli.kiev.ua/hotels/i/83.htmlceny te same.3). http://www.renome_kovel.ukrbiznes.com/?i=1...=&key4=2689za pierona nie mogę znaleźć ile se życzą, ale to na trasie Kijów-Brześć więc średnio chyba.Ceny za dobę potem są już wyższe. Moim zdaniem trzeba szukać czegoś na obrzeżach.
Z obu pierwszych stron bo te biorę po uwagę zrozumiałem tylko zdjęcia ;DWygląda całkiem fajnie.Jeśli rzeczywiście są strzeżone postoje to jestem za.Shannon to są te hostele, o których wcześniej wspominałaś?paliwo - 600 złnocleg - 2x60 zł (opcja 3 dniowa wystarczy) + wydatki własne...Jak nic wypada liczyć 1000 zł.Kto może sprawdzić jak to jest z tymi terminami? Czy wogle mamy o czym rozmawiać ;/Pozdrowienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, Marcin, to są inne hotele. Ci się cenią, wiadomo, centrum pewnie gdzieś tam coś...Może faktycznie przedzwonię tam jutro i zapytam czy będą strzegli Waszych kochanek, bo jak nie to nie ma o czym gadać i trzeba szukać gdzieś indziej.Tutaj jest to co mówiłam wcześniej. Są SZCZałeczki pomarańczowe do przewijania fotek, nie mają angielskiej wersji. I tu jest taniej.to znaczy: 1-os pokój 223 hr. (8 dych)2-os 112 hr3-os 894-os 77http://www.krimea.ru/korp_catalog/260494/tu to nawet filma wrzucili http://www.hihostels.com.ua/ru/hostels_ukr...l_vydubychiRUS/Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako że na mototrasy mam już plany, a chęć do zwiedzenia Prypecia mają jeszcze moi znajomi bez moto, postanowiłem udać się na zorganizowaną w połowie maja wszystko już zaklepane a więc życzę Wam dogrania wszystkiego na zicher i może spotkamy się na miejscu pozdrówki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako że na mototrasy mam już plany, a chęć do zwiedzenia Prypecia mają jeszcze moi znajomi bez moto, postanowiłem udać się na zorganizowaną w połowie maja wszystko już zaklepane a więc życzę Wam dogrania wszystkiego na zicher i może spotkamy się na miejscu pozdrówki!
MaroS....a może umiałbyśdopisać do Waszej grupy zwiedzających również naszą grupę?Dojedziemy na własną rękę. Byle by było po co jechać.Odnośnie hosteli nie jestem wybredny i wystarczy mi łóżko i prysznic. Reszta jest zbędna. Możnaby zatem nocowaćtam gdzie na polaków reagują ciepło ;)Ukraina koło ue tylkosię znajduje i ceny u nas wcale nie są tak niskie. Należałoby liczy120 zł za dobę.Na szczęście/ nieszczęście * (*niepotrzebne skreślić) to Ukraina i ceny są jakie są.Kilkadziesiąt zł różnicy nie robi różnicy.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaroS....a może umiałbyśdopisać do Waszej grupy zwiedzających również naszą grupę?Dojedziemy na własną rękę. Byle by było po co jechać.Odnośnie hosteli nie jestem wybredny i wystarczy mi łóżko i prysznic. Reszta jest zbędna. Możnaby zatem nocowaćtam gdzie na polaków reagują ciepło ;)Ukraina koło ue tylkosię znajduje i ceny u nas wcale nie są tak niskie. Należałoby liczy120 zł za dobę.Na szczęście/ nieszczęście * (*niepotrzebne skreślić) to Ukraina i ceny są jakie są.Kilkadziesiąt zł różnicy nie robi różnicy.Pozdrawiam.
Siema! Jutro zadzwonię do Organizatora i wypytam czy istnieje taka możliwość. Ile orientacyjnie byłoby osób? Dzień w którym mamy zaplanowaną "Zonę" to 14 maj. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat mnie bardzo interesuje, niestety chyba w tym roku nie dam rady (matura i plany na studia). Zakupiłem dziś "świat motocykli" gdzie jest opisana wycieczka wlasnie do Czarnobyla, ekipa pojechała tam motocyklami. Wiec jest mozliwosc wjazdu tam na moto. Jesli chcecie to jak znajde czas jutro to zrobie tego skany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.