Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Skandynawia 2009


brzuchu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

HoukNapisz cusik więcej o planach. Masz już konkret traskę obraną , przeprawy , spania itp .Byłeś już w tamtych rejonach ? Mam smakulca na takie cuś gdzieś od dwóch lat .Może się uda w tym albo przyszłym roku , bo podobno szczena opada cały czas , jak jest pogoda , a jak nie ma to można się zapłakać na smierć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam smaka na tamte tereny więc jadeco do trasy to właśnie ustalam jest trochę ludzi którzy byli w tamtych stronach od jakiegoś roku śledzę traski - wszytskie prowadzą na nordkap liczę że wyjazd będzie bardziej hardcorowy czyli spanie w namiocie częściej niż w kwaterach,można spać tam na tzw "dziko"; co do pogody to jak się trafi trudno bywało że jechali całą wyprawę w deszczu a bywało ładnie -los mam już dobre prezerwatywy na deszczprzeprawa zależy od długości urlopu który będę miał - wersja dłuższa most /czyli niemcy dania most/; wersja krótsza - prom.liczę że chce jechać od 25 lub 27 lipiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem na Nordkappie w 2000 roku. 2,5 tygodnia ,spanie tylko w namiocie ( za darmo ) . W tamtą stronę promem do Nynasham ,powrót przez Danię i Niemcy. Koszta to około 3 tys. zł z czego zdecydowana większość na paliwo. W sumie przejechane prawie 6 tys km i tylko jeden dzień deszczu. To było podobno najbardziej udane lato w skandynawi od wielu lat i co najważniejsze ... najfajniejsza przygoda w życiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, żeby po biwaku na dziko posprzątać bo sobie. Bałaganiarze są tam niemile widziani ;)Zanim pójdziesz spać, zabierz do środka wszystkie resztki jedzenia, bo rano możesz mieć namiot na glowie ;)Życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając w zeszłym roku z Finlandii spotkałem ekipę, która wracała z Nordcapu. Dwie rzeczy baaardzo mi się nie podobały: meszki i pogoda. Pierwsze zżerały żywcem, a drugie... trochę mi nie odpowiada jazda z głową poniżej kierownicy żeby drogę widzieć. Tamta ekipa miała tak przez większość północnej trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając w zeszłym roku z Finlandii spotkałem ekipę, która wracała z Nordcapu. Dwie rzeczy baaardzo mi się nie podobały: meszki i pogoda. Pierwsze zżerały żywcem, a drugie... trochę mi nie odpowiada jazda z głową poniżej kierownicy żeby drogę widzieć. Tamta ekipa miała tak przez większość północnej trasy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybrales zla pore roku jesli chodzi o muszki planowalem taki wypad w tym roku, zebralem duzo informacji ale okazalo sie ze bede ojcem niedługo i wieksze wypady beda musialy troszke poczekac.i jeszcze jedno - nordkapp niestety jest jednym z najbardziej komercyjnych miejsc północy i autokarow tam jest w sezonie tyle ile na dworcu PKS w Krakowie ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega był i umieścił na swojej stronce opis całej wyprawy.Trochę czytania jest, ale wiele można się dowiedzieć, jednak z całą pewnością dobre pióro Zbyha zaciekawi niejednego czytelnika.Myślę, że się nie obrazi za reklamowanie Jego strony, a Wam może w czymś pomóc.http://zbyhu1.republika.pl/moto/sk.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybrales zla pore roku jesli chodzi o muszki planowalem taki wypad w tym roku, zebralem duzo informacji ale okazalo sie ze bede ojcem niedługo i wieksze wypady beda musialy troszke poczekac.i jeszcze jedno - nordkapp niestety jest jednym z najbardziej komercyjnych miejsc północy i autokarow tam jest w sezonie tyle ile na dworcu PKS w Krakowie ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zycze powodzenia na szlaku uwazajcie na fotoradary i losie szczegulnie wieczorem wyskakuja na droge bestie jedne.Po drodze macie Lysefjord z polka skalna Preikestulen polecam goraca bylem 604m npm pionowa skala bez barierek zadnych zabezpieczen widok na caly lancuch gorski.Okolice Stavanger.powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich, byłem w Norwegii rok temu, nie na moto ale na wycieczce, do nordcap nie dotarłem, tylko do Bergen podróżowaliśmy, i goraco polecam taką wyprawę widoki nie do opisania, ja sie wybieram w przyszłym roku na taki wyjazd na moto:), Pomyślcie żeby zahaczyć o "ścieżkę trolli" ... Pozdrawiam i powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką pogodę miałeś w Bergen ?? To najbardziej deszczowe miasto w całej skandynawii.Około 250-260 dni deszczowych w roku.Jak tam stacjonowałem, to o malo w depresję nie wpadłem ;)Warto jeszcze wpaść na Drogę Orłów. Zdecydowanie szybsza trasa, ale bez takiach agrafek jak na Drodze Troli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chłopaki! Świetny pomysł! Ja przeżywałem to w zeszłym roku. Nadal jestem pod sporym wrażeniem. Na pewno jeszcze nie raz tam pojadę.Jak byście mieli ochotę, to pod poniższym linkiem jest parę fotek z naszej wyprawy:http://picasaweb.google.com/MaciekPakulaRB...feat=directlinkPowodzenia,Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.