Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Wenecja ( Bart )


S1ROMAN

Rekomendowane odpowiedzi

Albo przybieramy 30.04 czwartek albo 04.05 poniedziałek Jestem za czwartkiem Masz rację Bart, jechać do Wenecji pot tylko żeby zaraz wracać mija się z celem, proponuję rozłożenie dojazdu na 2 dni, cały dzień w Wenecji 4 dzień powrót, o ile będziemy poznawać trasę w tamtą stronę to powrót będzie o wiele łatwiejszy, z powodu znajomości trasy Maszyna 1100 drag star prędkość przelotowa 130 max, nie mam zamiaru zawibrować się na śmierć, no i pejzaże głównie dla tego chciałbym jechać przez Alpy i cieszyć się widokamiCzekam na opisy trasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że Bart wykaże więcej inwencji, to jego pomysł, rzadko wchodzi na forum, jakiś kolega był w tamtym roku w weneci znalazłem go na forum Częstochowskim „ pirat_FZ1 „ może ktoś go zna, podzielił by się wiadomościami, opisał trasę Do wyjazdu zostało 2 miesiące, to wcale nie tak długo, patrząc się na to z mojej strony, przygotowanie, urlop, kasa, jeżeli nie wypali to można sobie zorganizować inny wypad na własną rękę, jestem zdania, że taki wyjazd powinien być dopięty na początku kwietnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory sory jestem troche zalatany ostatnio.Co do traski to faktycznie 2 dni do i 2 dni z powrotem. jedziemy oczywiscie przez alpy. sprawdze kiey otwieraja odcinki bo niektore drogi sa zamknięte do konca kwietnia. Bede mial chwile to zaproponuje jakas traske. Co do spania to proponuje na słowenii bo taniej a blisko samego miasta.Co do samego pobytu to faktycznie wychodzi ze 2 dni pasowalo by posiedziec, czyli robi nam sie imprezka 6cio dniowa.Co by nie robic to do końca marca musi byc konkretna lista osob ktore jadą na bank. trzeba spanie zarezerwować itd a to nie jest takie hop siup

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

bart masz moze jakas wstepna liste osob ktore sie tu deklarowaly do wyjazdu? bo ciekaw jestem czy to jest 5-10 osob czy 20-40 ;)druga sprawa to potrzebowalbym konkretow odnosnie planu wyjazdu, ile dni ustalamy, jakie sa mniej wiecej ceny i z jakimi kosztami sie dodatkowo trzeba liczyc bo nigdy nie smigalem tak daleko wiec pytam od razu zebym sie mogl przygotowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bart masz moze jakas wstepna liste osob ktore sie tu deklarowaly do wyjazdu? bo ciekaw jestem czy to jest 5-10 osob czy 20-40 ;)druga sprawa to potrzebowalbym konkretow odnosnie planu wyjazdu, ile dni ustalamy, jakie sa mniej wiecej ceny i z jakimi kosztami sie dodatkowo trzeba liczyc bo nigdy nie smigalem tak daleko wiec pytam od razu zebym sie mogl przygotowac.
No własnie mam ten sam problem... ja bym sie wstępnie pisał - ale musze znac przyblizony koszt takiej eskapady... no i ile dni planujemy - pasowało by w sumie 6 dni najlepiej w sumie od 29 do niedzieli lub pon...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę pomóc zaliczyliśmy Wenecję z kumplami w zeszłym roku. 4 maszyny (3 Drag stary i 1 Midnight). Dzień 1 Katowice Wenecja 1200km.(Trasa Katowice - Cieszym - Żylina - Bratysława - Graz - Klagenfurt - Udina - Lido di Jesolo (tam spaliśmy). Trasa cały czas autostradą, całe alpy zajebiste opady w sumie 350 km w ciągłym deszczu Dzień 2 Zwiedzanie Wenecji Słońce!!!!Dzień 3 Wenecja-Rimini-Wenecja 500km Jazda w dżinsach i Kurtkach na podkoszulkach do godz 18 fajnie po 19 zmarzliśmy jak cholera.Dzień 4 Wenecja Katowice 1200km.(Powrót z Lido di Jesolo aż do Austri bocznymi drogami widokowymi przez Alpy "Zajebioza" dalej tak samo) Ostatnie 150 km deszcz.Koszty paliwko, autostrada Austraia winieta na lagę, Austostrada Włochy płatna na bramkach, pole namiotowe, żarełko w sumie 1600zł od osoby (Plecak mniej ) . Można trochę taniej. Nie oszczędzaliśmy na żarciu bo spanie było ku zdziwieniu Tanie.Znależliśmy pole namiotowe w cenie 20 Euro od osoby za 3 dni . W sobotę właściciel dawał na namiot butelkę swojskiego wina ? Lux.Do Wenecji autobusik i prom.W nocy zimno jak cholera pomimo iż w dzień było 20 stopni Celsjusza. Kupiłem śpiwór w Decathlonie z informacją -5stC podobno parametry mierzone w samej bieliźnie. Myślałem że z..ajebię sprzedającego po powrocie. Trzeba było kupić -15stC.Jeżeli ktoś ma jakieś pytania, walić smiało. Polecam i jak najbardziej da się temat zrobić w 3 dni. Optymalnie to jednak 4. Odradzam jednak tak ja my to zrobiliśmy wycieczkę do Rimini. Bo w 4 dzień było na karku cieżko.W tym roku tniemy do Dubrownika ale już 5 dni a nie 4. W chwili obecnej jest 4-5 maszyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pamiętasz ile kosztuje parking w Wenecji dla moto ? Bo za auto trzeba było ok 20 Euro- za cały dzień i nie było innej opcji- godzinowej A tam nie ma szans zaparkować "gdzies".
Nie jechaliśmy do samej Wenecji byliśmy na cyplu w Lido Di Jesolo. Obojętnie gdzie w każdym miasteczku wokół wenecji wykupuje się Bilet na autobus i Prom coś jak Ski Pass. Motocykle zostawiliśmy pod czujnym okiem właściciela pola namiotowego. Niestety Włochy nie należą do najbezpieczniejszych jeżeli chodzi o złodziei itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli spaliscie pod namiotami, ja tam jestem za jakims tanim pensjonatem, pokoje 2-3 osobowe, wieczorami sie troche zalkoholizowac i bedzie fajnie ;)co do jazdy tam i powrot to mozna to zrobic po 1 dniu na trase, nie ma sprawy.Mustarng Ring jak dlugo jechaliscie w jedna strone? ile h wam to zajelo?powoli konczy sie miesiac i trzeba by sie zdecydowac co do listy chetnych tak juz na 99%.wiec zrobmy LISTE:1. Shakal2. Kumpel Shakala ;P3. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli spaliscie pod namiotami, ja tam jestem za jakims tanim pensjonatem, pokoje 2-3 osobowe, wieczorami sie troche zalkoholizowac i bedzie fajnie ;)co do jazdy tam i powrot to mozna to zrobic po 1 dniu na trase, nie ma sprawy.Mustarng Ring jak dlugo jechaliscie w jedna strone? ile h wam to zajelo?powoli konczy sie miesiac i trzeba by sie zdecydowac co do listy chetnych tak juz na 99%.wiec zrobmy LISTE:1. Shakal2. Kumpel Shakala ;P3. ...
Wyjechaliśmy o 6 z Tychów byliśmy o 24 na miejscu. Nie goniliśmy. średnia max 120 -130. Całe Alpy w Ulewnym deszczu (60- 100km/h)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.