Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Dziwne Zachowanie Kiery


lukas77

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś w końcu troszke pośmigałem . Spacerowo bo to pierwsze jazdy pare ostrych zatrzymań , przyspieszeń kilka manewrów na placu . i dłuższa przejażdrzka. Mały problem zaczoł się z kierą tak przy 60km/h puszczenie kiery balans ciałem i mały szoczek moto dostaje niezłej wibracji na kierownice prawo lewo tak jak by bardzo chciał doznać tzw. efektu shimy .Pełen spokój łap kiere i hamujemy na tył .łagodnie poszło tylko o so chozi ?Jak bym tak zrobił przy 100 lub 120km/h mógł by być zajebisty pasztet.Nigdy nic takiego mi sie niedziało . Miał ktoś takie zdarzenie ?Czym to może być spowodowane ?Dzięki za odpowiedz. Łukasz Pszczyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy 100 czy 120 prawdopodobnie tak by sie nie stalo ale uwazaj. Raczki nad kierownica blisko.Najczesciej przy takim zjawisku w okolicach 60-80km/h przyczyna sa opony. Albo odlezaly sie troszke albo cos z nimi nie tak. Wywazarka powinna prawde powiedziec. Sprawdz tez czy przypadkiem nie masz wciecia na lozysku glowki ramy. Podnies przednie kolo i podstaw cos pod silnik i sprawdz delikatnie czy lekko nie blokuje lozysko kiedy kierownica jest na wprost. Ustaw ja delikatnie i lekko palcami poruszaj w prawo i w lewo ale na prawde lekko a nie do oporu. minimalne gesty i powinienes wyczuc czy lozysko jest ok. Potem pojedz na wywazanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta zima dała w dupę nie tylko oponom. U mnie chyba simmering spuchł, i z otworu rewizyjnego (czy jak to nazwać) skrapla się płyn chłodniczy i kapie pod moto. Kuźwa i niech każdy mówi co chce, ale zimowanie pojazdu w nieogrzewanym garażu to nic dobrego. Chciałem sprzęta do domu wciągnąć, ale mam tak karkołomne wejście że szok. I byłem zmuszony trzymać motocykl w tej zimnicy. Krew mnie chce zalać. Co do tematu, miałem identyczną sytuację, opona była nierównomiernie zużyta i tak się działo. Na oko idealna, a jednak w jednym miejscu była bardziej twarda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja obstawiam najbardziej prozaiczną z przyczyn czyli zbyt niskie ciśnienie w oponieŁożyska sama z siebie się nie uszkodzą od stania, a jeśli opona się odkształciła to nie ma sensu jej wyważać tylko ją wywalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie w oponkach idealne , co do opony to ma jeden sezon .Łożysko też jest ok .hm ...Sprawdze jeszcze ciśnienie w lagach. Ale testować to mam teraz stracha hehe po ostatnim napieprzanku .Trochu sie wystrachałem hehe musze napisać do brawo mój pierwszy raz hehe.Ale na wyważenie w sobote podskocze do Olek Motocykle na Goczałkowice.Opanujemy .Dzięki za odzew i do zobaczenia na trasie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie w oponkach idealne , co do opony to ma jeden sezon .Łożysko też jest ok .hm ...Sprawdze jeszcze ciśnienie w lagach. Ale testować to mam teraz stracha hehe po ostatnim napieprzanku .Trochu sie wystrachałem hehe musze napisać do brawo mój pierwszy raz hehe.Ale na wyważenie w sobote podskocze do Olek Motocykle na Goczałkowice.Opanujemy .Dzięki za odzew i do zobaczenia na trasie .
Jeśli nie ciśnienie to oponę h.. strzelił i nie sugeruj się tym, że ma jeden sezon. Jedna po pięciu latach będzie w miarę, a inną po roku szlag trafi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.