Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Wulkanizacja Opony - Co Polecacie?


uzi68

Rekomendowane odpowiedzi

Piankę w sprayu kiedyś zastosowałem do opony w skuterku, po tym jak coś mi zrobiło rozcięcie długie na ok. centymetr (za duża dziura jak dla pianki), nie sprawdziła się jako środek do szybkiej naprawy, połowa wyleciała przez otwór zaraz po zaaplikowaniu. Ale 2 dni później jak już wszystko zaschło i po przytkaniu dziury szmatą, pianka wyschła na dobre i opona dała się napompować i trzymała ciśnienie. Co więcej, jeździ do dziś (skuter użytkowany już nie przeze mnie, a kogoś innego komu szkoda kasy na nową oponę :huh:) a od tego czasu minęło już jakieś 3000km.

Ja w swoim moto wożę mały zestaw kołków, mam nadzieję ze nie będę miał okazji ich testować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się wymądrzać, niemniej uważam że na wszystkim da się jechać.Nawet na oponie naprawionej gwoździem czy wkrętem i to nawet przez długi czas. Problem jedynie w tym by jechać we właściwy sposób wiedząc że jedzie się na ,,minie''. Dla mnie żadna różnica czy kapeć naprawiony domowym sposobem wkrętem czy kołkiem albo żelem- pojadę wtedy ostrożnie aby w razie ,,W'' co najwyżej uszkodzić moto ale nie siebie. Być może przesadzam ale w mój ,,normalny'' sposób nie odważył bym się jechać na naprawianej żadnym cudownym środkiem oponie.

Co do żelu wprowadzonego ,,za wczasu'' do opony- skąd motonita będzie wiedział że uszkodził (przebił) oponę i dziura jest tylko zaklejona żelem? A jeśli nie ujdzie mu powietrze i pojedzie po mojemu ,,normalnie''? Co jeśli na winklach czy przy dużej szybkości opona się nagrzeje i wzrośnie w niej ciśnienie? Czy tak naprawione koło wytrzyma ? ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda nic nie płaciłem, usługę miałem gratis, ale gościu liczy sobie 60zł za komplet - oba koła. Dostałem jeszcze fajne nakładki na wentyle - wskaźniki ciśnienia w kołach. Myślę, że można się z nim dogadać.

Ja śmigałem z tym specyfikiem 160km/h - żadnych zmian w charakterystyce jazdy. Nie odczuwam żadnych różnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

postanowiłem też spróbować tego magicznego żelu ;)

srodek wpowpowano w tylną oponę, żel uszczelnił uciekające powietrze z poprzedniego kołka oraz dziurę po małym wkręcie. tak o to dojeżdzę tą oponę do końca sezonu. 

 

żadnych zmian w prowadzeniu maszyny, spokojnie daje rade z prędkościami >250km/h. mogę polecić, a napewno po zmianie opon na nowe, skorzystam jeszcze raz by żaden kapeć nie zaskoczył mnie w trasie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.