Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Wulkanizacja Opony - Co Polecacie?


uzi68

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie jak w temacie. Mam zamiar nakręcić troszkę kilometrów i to raczej solo, więc będę skazany tylko na siebie. Co wybrać: zestaw wulkanizacyjny z np;http://www.moto-akcesoria.pl/awaryjny-zest...tkowych,p,11567 czy raczej piankę w sprayu?Co łatwiej zastosować i z czym jest mniej problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie jak w temacie. Mam zamiar nakręcić troszkę kilometrów i to raczej solo, więc będę skazany tylko na siebie. Co wybrać: zestaw wulkanizacyjny z np;http://www.moto-akcesoria.pl/awaryjny-zest...tkowych,p,11567 czy raczej piankę w sprayu?Co łatwiej zastosować i z czym jest mniej problemów?
Zestaw bedzie skuteczniejszy i dluzej taka naprawa wytrzyma.Pianka po jakims czasie zacznie puszczac a przy zmianie opony badz jej naprawie w warsztacie trzeba bedzie oczyscic felge i opone z jej pozostalosci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej mieć ze sobą oba.I tak trzeba mieć świadomość, że zarówno taki zestaw ,jak i pianka są rozwiązaniami awaryjnymi, stosowanymi tylko na dojazd.Zestaw z kołkami nie zawsze pomoże, a pianka wypełnia koło i twardnieje więc jest skuteczna nawet w przypadku większej dziury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej mieć ze sobą oba.I tak trzeba mieć świadomość, że zarówno taki zestaw ,jak i pianka są rozwiązaniami awaryjnymi, stosowanymi tylko na dojazd.Zestaw z kołkami nie zawsze pomoże, a pianka wypełnia koło i twardnieje więc jest skuteczna nawet w przypadku większej dziury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepszy zestaw naprawczy...piankę sobie podaruj. Kiedyś wracałem ze zlotu z Vendryny i załapałem tam gwoździa gdzieś. Luft schodził i chciałem poratować się tą pianką. Nie pomogło bo luft uciekał a pianka nie uszczelniła. Dojechałem na gumie do żucia i wkręcie wsadzonego w miejsce gwoździa. wytrzymało prawie pod sam dom:) na ostatnim kilometrze zaczęło schodzić powietrze a nie miałem wkręta o większym rozmiarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w Czechach użyłem pianki kupionej w jakimś anszym motoryzacyjnym za 14zł (chyba K2). Dziura była malutka, bo powietrze powoli uciekało. Podziałała pięknie-3 dni śmigałem na tak zrobionym kole. W wulkanizacji ściągnęli oponkę, wylali "mleko" ze środka, zakołkowali i już. Nie było najmniejszego problemu. Ciekawe kiedy odezwą się forumowicze twierdzący, że na oponie naprawianej się nie śmiga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Muszę odświeżyć temat, bo nie chcę zakładać nowego.

Wczoraj gość, który świadczy usługi dla firm transportowych w zakresie ochrony opon przed skutkami przebicia, zaaplikował do mojego bandziora taki specjalny niebieski żel. Rzekomo jest to jakaś nowość na rynku. Żel ten nie wchodzi w reakcję z oponą i felgą, przez co one nie ulegają zniszczeniu.

Facet chwalił się, że często na Chudowie z jego usług korzystają motocykliści. Może ktoś z Was korzystał z jego usług?

W założeniu żel ma zabezpieczyć przebicie opony do 6mm, takie otwory są automatycznie wulkanizowane.

Zapomniałem zabrać ulotkę do domu, ale w poniedziałek umieszczę link do producenta specyfiku.

Koszt usługi dla motocykla - 2opony - 60zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam mu dwie opony i założę przebiję na 6mm a on da swój motocykl napełni tym żelem i przeleci się za mną A4.Zalożę kamerę i zobaczymy.

Chyba nie jest takim ciulem co ryzykuje życiem innych i dwie paczki poleci....

 

Opony w klasie zr sa nie naprawialne,jak sie na to zdecydujesz jeździsz na własne ryzyko.Przykre,drogie ale prawdziwe.Takie stanowisko ma michelin,bridgestone itd.

Do poczytania:

http://www.scigacz.pl/Opony,motocyklowe,8211,,fakty,i,mity,3033.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten żel ma zapobiec skutkom przebicia opony - czyli ujścia powietrza z koła. Nikt nie twierdzi, że z przebitą oponą należy nadal jeździć, bo żel załatwi za wulkanizatora sprawę. Nie wiem na jakich kto jeździ oponach, ale wydaje mi się, że jeżeli przebijemy koło, to możemy dzięki niemu kontynuować jazdę szukając po drodze jakiegoś wulkanizatora - i to bynajmniej nie z prędkościami pod 200km/h :)  W przeciwnym wypadku po złapaniu kapcia czeka nas pchanie ciężkiej maszyny albo laweta. Ten żel ma nas uchronić przed takimi sytuacjami.

nsf - jak sądzisz, dlaczego w nowych autach nie ma kół zapasowych? Dlaczego w zamian stosuje się zestaw naprawczy w sprayu?

Sam od jakiegoś czasu wożę ze sobą taki specyfik Motula

MCSP101925_3.jpg

http://motosklep.info/motul-tyre-repair-wulkanizator-zestaw-naprawczy-opon.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nsf - jak sądzisz, dlaczego w nowych autach nie ma kół zapasowych? Dlaczego w zamian stosuje się zestaw naprawczy w sprayu?

 

Ze względu na ograniczenie kosztów a zwiekszenie zzysku.

Oczywiście takie kolo możesz sobie w serwisie dokupić dając znów im zarobić, tylko można się zdziwić słysząc ile kosztuje.

Nawet opony są odchudzone,maja mniejszy obwód,mniej kauczuku,mniej drutów itd

Tez mam podobny spray zawsze w moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet chwalił się, że często na Chudowie z jego usług korzystają motocykliści. Może ktoś z Was korzystał z jego usług?

Nie jestem na 100% pewien, ale w temacie czwartków w Chudowie, chyba była mowa nt jakiegoś typa, który proponował coś do opon.. kilka osób chyba nawet wtedy złapało kapcia :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nam robił prezentacje. Grubym szydłem przebił oponę samochodową (takie miał koło na potrzeby prezentacji), zaczęło syczeć powietrze, po czym obrócił koło, by żel wypełnił otwór i powietrze przestało uchodzić.

Nie wiem ile w tym bajeru a ile rzeczywistej ochrony. Póki co jeżdżę z tym żelem w kołach, nic się nie dzieje, żadnych bić na kole nie wyczuwam, żel się chyba równomiernie rozprowadza w kole.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.