Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Zimowanie Motocykla - Co Sądzicie


niosark

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Garaż na motory jedyny minus że nie jest ogrzewany
Dla właściciela to zawsze minus, trzeba się ciepło ubrać. Na szczęście motocykle to stworzenia zmienno cieplne więc im to nie szkodzi.Mój sprzęcik stoi w garażu, muszę pomyśleć o podładowaniu akumulatora, mówicie, że odpalić moto, wkręcić na 5 000 (starczy?), zablokować manete i ładować kaumulator tak?, starczy 15 minut na takich obrotach żeby wyrównać strate która poszła na odpalenie sprzęta, a jakieś 2 godziny na doładowanie akusia do pełna?, czy lepiej pod prostownik bo już się pogubiłem w tych fachowych radach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sprzęcik stoi w garażu, muszę pomyśleć o podładowaniu akumulatora, mówicie, że odpalić moto, wkręcić na 5 000 (starczy?), zablokować manete i ładować kaumulator tak?, starczy 15 minut na takich obrotach żeby wyrównać strate która poszła na odpalenie sprzęta, a jakieś 2 godziny na doładowanie akusia do pełna?, czy lepiej pod prostownik bo już się pogubiłem w tych fachowych radach
widać, że nowicjusz jesteśodpal, odczekaj 5min i manete przekręć by obroty doszły do czerwonego pola i tak długo trzymaj aż para z tłumików zniknie, wtedy aku na maxa się naładuje i tak oto masz kłopot z głowya ja mam pytanie wymienia ktoś płyn hamulcowy na zimę ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać, że nowicjusz jesteśodpal, odczekaj 5min i manete przekręć by obroty doszły do czerwonego pola i tak długo trzymaj aż para z tłumików zniknie, wtedy aku na maxa się naładuje i tak oto masz kłopot z głowya ja mam pytanie wymienia ktoś płyn hamulcowy na zimę ?
Ja wymieniam ale to tylko dlatego, że 2 rok na tym samym już jest W tą zimę ogólnie remonty małe robię, bo i gniazda z zaworami robiłem, i zawieszenie robiłem, i parę poprawek lakierniczych, wymiana płynów i ogólne czyszczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać, że nowicjusz jesteśodpal, odczekaj 5min i manete przekręć by obroty doszły do czerwonego pola i tak długo trzymaj aż para z tłumików zniknie, wtedy aku na maxa się naładuje i tak oto masz kłopot z głowya ja mam pytanie wymienia ktoś płyn hamulcowy na zimę ?
LITOŚCI chcesz zmieniać płyn żeby wilgoci nałapał ?Twoja metoda ładowania to chyba temat JAK SKATOWAĆ MOTOCYKL ZIMĄ dziś były dobre warunki - 15 stopni olej motocyklowy wtedy idealnie pracuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"odpal, odczekaj 5min i manete przekręć by obroty doszły do czerwonego pola i tak długo trzymaj aż para z tłumików zniknie, wtedy aku na maxa się naładuje i tak oto masz kłopot z głowy", a nie lepiej wyjąc akumulator i użyć prostownika o niskim prądzie ładowania (ok. 1 A). Płyn hamulcowy raz na dwa lata wystarczy, jeżeli ktoś chce to może i 3 razy w roku wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daro dzis ladowalem akus twoja metoda i to dziala... jak tylko skonczyla sie wydobywac para z wydechu pojawil sie bialy dym. z tego wynika ze akus jest pelny.
Nic się nie znasz na mechanice- biały dym oznacza 50 % naładowania- pełny akumulator sygnalizowany jest czerwono świecącym wydechem. A w motocyklach w pełni obudowanych owiewkami dodatkowo delikatnym zapachem topionego plastiku.Spróbuj jeszcze raz, mówię Ci- bo na wiosnę nie odpalisz sprzęta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie znasz na mechanice- biały dym oznacza 50 % naładowania- pełny akumulator sygnalizowany jest czerwono świecącym wydechem. A w motocyklach w pełni obudowanych owiewkami dodatkowo delikatnym zapachem topionego plastiku.Spróbuj jeszcze raz, mówię Ci- bo na wiosnę nie odpalisz sprzęta.
tylko trzeba uwazac zeby nie przeładowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.