Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Jaki Olej Lepszy


Weeider

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz rozwinąć ? Sprawdziłem na allegro i cena za 1l to 43 więc wcale tak bardzo nie szokuje , a jakoś nigdy o nim nie słyszałem ani nie widziałem go na żadnej półce w sklepie. Z góry dzięki za odp
Nie chcialbym podwarzac Twego zdania ale podchodze do tej ceny z allegro b. sceptycznie. Pytanie jakie sobie zadaje, to czy jest to produkt oryginalny ? zwlaszcza gdy przegladam ceny z ebay'uhttp://fahrzeugteile.shop.ebay.de/?_from=R...p;_sacat=131090
a czy ktos slyszal o olejach Agip lub BEL RAY czy to sa oleje porownywalne jakosciowo z mobilem czy motulem .Slyszalem kiedys ze agip to niby amerykanska firma i niby dobra.
Agip to olej francuzki i osobiscie nie wiedze przeciwskazan.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie chcialbym podwarzac Twego zdania ale podchodze do tej ceny z allegro b. sceptycznie. Pytanie jakie sobie zadaje, to czy jest to produkt oryginalny ? zwlaszcza gdy przegladam ceny z ebay'u
Zgadza się w 100%. Ja zwyczajnie sprawdziłem na szybko, a że znalazłem na allegro od razu to postanowiłem zapytać. Tak czy siak dalej mi nie powiedziałeś czemu on taki dobry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się w 100%. Ja zwyczajnie sprawdziłem na szybko, a że znalazłem na allegro od razu to postanowiłem zapytać. Tak czy siak dalej mi nie powiedziałeś czemu on taki dobry
Technologia i warunki wykonywania pjerwyj sort a Szwajcaria zawsze byla " nieco drozsza " od innych krajow Mimo tego produkt cacy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technologia i warunki wykonywania pjerwyj sort a Szwajcaria zawsze byla " nieco drozsza " od innych krajow Mimo tego produkt cacy.
Dzięki Może się kiedyś skusze, ale najpierw popatrzę dokładnie po pułkach czy gdzieś to mają w Polandii i za jaką cenę, bo jakoś nie widzi mi się zamawiać go z .de
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam uno problemo. W serwisówce mam wbity 10W40. Sprzedawca polecił mi syntetycznego repsola 10W50 i mówi, że ten olej nie zaszkodzi tylko szybciej osiągnie swoje właściwości niż 10W40 np motula. Ja na olejach się nie znam więc gdybym mógł prosić o weryfikację, bo wiem że sprzedawcy czasem niezłe bajki cisną o i druga sprawa finansowa. Bo moje moto jest małe, nowe (ok 2k przejechane), ale lubi się kręcić wysoko więc nie wiem czy iść w syntetyk od początku, czy może ciąć koszt i zalać go półsyntetycznym 5100 motula i się nie przejmować, bo to też dobry i polecany olej, a jest prawie 100zł tańszy na 4 litrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącze się do tematu. Co myślicie o oleju do amortyzatorów AMORTYZOL 15-WL 150 , ktoś zwas jeździł na nim?. Wydaje mi się że w starych motocyklach wlewano olej silnikowy i było okZnalazłem kilka danych na necie:AMORTYZOL 15-WL 150 (cena około 15 zł)LEPKOŚĆ 100OC [mm2/s]: 4,11 WSK. LEPKOŚCI: 180 TEMPERATURA ZAPŁONU [0C]: 160 TEMPERA. PŁYNIĘCIA[0C]: -40 GĘSTOŚĆ 20 0C [KG/M]: 862MOTUL FORK OIL EXPERT MEDIUM 10 (cena około 35zł)Stan skupienia: CieczBarwa: bursztynowapH (produkt skoncentrowany): Nie dotyczyTemperatura zapłonu: 230°C (ASTM D 92)Rozpuszczalność w wodzie: Nierozpuszczalny w wodzieRozpuszczalność: Rozpuszczalny w rozpuszczalnikach węglowodorowych.Lepkość: 36 mm²/s w temperaturze 40ºC (ASTM D 445).Granice wybuchu: nie dotyczyGęstość: 862 (kg/m³) w temperaturze 15ºC (ASTM D1298) SHELL ADVANCE FORK 10 (cena około 50zł)Klasa lepkości SAE 10WLepkość kinematycznaw 40°C mm2/s 38,97w 100°C mm2/s 7,44Wskaźnik lepkości 161Gęstość w 15°C 0,875 kg/dm3 Temperatura zapłonu 169°CTemperatura płynięcia -45°C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o oleju do amortyzatorów AMORTYZOL 15-WL 150 , ktoś zwas jeździł na nim?. Wydaje mi się że w starych motocyklach wlewano olej silnikowy i było ok
Do czego to chcesz wlać ?? Olej dobry do jakiejś MZ/itp starszych moto..Mam go wlany w starej kawie ke125 i 2 lata i jest ok.Ale do lepszego moto (sporta,crossa) bym go się bał wlewać.Za ok 35zł można mieć dobrego Motula za ok 30zł Elfa a za ok 28zł Valvoline.Wszystko 1l więc warto oszczędzać 13-15zł ?? Można zamiast 10w40 Motula czy Repsola wlać ORLENA MOTO 10w40 i mieć też kilka stów w ręce ale czy warto ??To już zależy od Was...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tez mnie zainteresował ten olej. tani nie jest ale moze warty swojej ceny
ogólnie Ipon jest mocną marką motocyklową, niestety w Polsce w ogóle nie kojarzoną.Jeżeli chodzi o oleje to polecam Elfa motocyklowego. Bardzo dobry olej w rozsądnej cenie..Np 4 l syntetyka Elf jest jakies 25% tańsze niż Motul.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie lubie nowosci i zaryzykuje z ipone. zalewam full power katana 10w50.
nie wiem czym bedziesz ryzykowac bo to przeciez nie jest olej rzepakowy.Elf ma swoja rafinerie, Shell rowniez, Motul i Ipon rowniez.. Castrola wszyscy chwala a przeciez nie ma swojej rafinerii (nalezy do grupu BP) i Castrol to tylko nazwa marketingowa.Nie lejesz przeciez oleju rzepakowego ani frytury tylko oleje firm, które sa na rynku od lat.Ja w 2010 bede stosowac Elfa motocyklowego i przeciez nic mi sie nie posypie z teg powodu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie zmieniam marki oleju juz od jakiegos czasu (paru lat) stosuje mobil 1 5w50 rally costam Nie wiem czy maja swoja rafinerie ale wiem ze dziala. Nie lubie zmian.http://www.teessideautotech.co.uk/acatalog/latest%20pics%20from%20fuji%20302.jpgEDIT:zmiana fotki bo wkleilem zla a juz sie wszyscy uczepili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku olej który masz na foto to olej samochodowy... A znaczenie małego druczku ,motor oil ``olej silnikowy`` Wlej a się przekonasz jak szybko Ci się sprzęgło zacznie ślizgac.Ps: oleje moto to:Mobil Extra 4T 10w40 semi synt Mobil 1 Racing 4T 15w50 full syntetyk itp, to są oleje motocyklowe Mobila...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tazz masz racje i popieram twoje zdanie. jedynie co do castrola mam male zastrzezenia bo widzialem kilka przypadków w ktorych motocykle zaczely deko olej łykac po zmianie na castrol.a ryzyko bylo raczej z przymrużeniem oka

A ja nie zmieniam marki oleju juz od jakiegos czasu (paru lat) stosuje mobil 1 5w50 rally costam Nie wiem czy maja swoja rafinerie ale wiem ze dziala. Nie lubie zmian.http://www.olejetechniczne.com/images/DSC_0064.JPG
nie to zebym cie chcial martwic ale to jest olej samochodowy i ten kto ci go polecił niech idzie sie rzucic z mostu. tak jak napisano oleje motocyklowe ZNACZNIE roznia sie od samochodowych. jaki problem?? a no taki ze sprzęgło pojdzie sie pier**ic szybciej niz myslisz. lalem od nowosci mobila ekstra 4t i tobie tez proponuje zmiane na motocyklowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.