Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Jaki Olej Lepszy


Weeider

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a no to zmienia postac rzeczy.swoja droga jesli chodzi o samochody to leje tylko mobila. zero problemu. swoja droga castrola w vw mi łykało po zmianie na mobila problem zniknął
Czy olej można winić za to że silnik go łyka lub nie? Wdaje mi się że to bardziej wina dobrania złego oleju do danego typu silnika albo znak jego zużycia. Choć są tacy co ratuja łykanie olju wlaniem gęstrzego. Ciekawe jak to do końca jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoja droga jesli chodzi o samochody to leje tylko mobila. zero problemu. swoja droga castrola w vw mi łykało po zmianie na mobila problem zniknął
Mam takie samo doswiadczenie z kilkoma pojazdami. po zmianie na mobila albo przestal lykac olej na tyle ze stalo sie to niezauwazalne od wymiany do wymiany (mitsubishi, mazda, audi, kawasaki, honda) albo w przypadku alfy romeo ograniczylo o ponad polowe zarcie oleju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy olej można winić za to że silnik go łyka lub nie? Wdaje mi się że to bardziej wina dobrania złego oleju do danego typu silnika albo znak jego zużycia. Choć są tacy co ratuja łykanie olju wlaniem gęstrzego. Ciekawe jak to do końca jest.
nie mam pojecia jak to jest ale po tym incydencie zadne moje auto nie zobaczy castrola. od nowosci bylo to gówno lane i caly czas byl ten problem. zmienilem na mobila 1 chyba 5w30 i temat zniknął czyli wnioskuje ze TAK OLEJ MA NA TO WPŁYW CZY SILNIK GO BIERZE CZY NIE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzisiaj odwiedziłem NORAUTO w Zabrzu przy M1 i jest tam do kupienia w promocji Shell Advance Ultra 4T 15W50 za 30,50 zł za 1 litr. Jest to pełny syntetyk, ja osobiście leję takiego Shella tylko 10W40 ale tego niestety nie mają . W takiej cenie naprawdę warto rozważyć zakup .post-15154-1262802111.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojecia jak to jest ale po tym incydencie zadne moje auto nie zobaczy castrola. od nowosci bylo to gówno lane i caly czas byl ten problem. zmienilem na mobila 1 chyba 5w30 i temat zniknął czyli wnioskuje ze TAK OLEJ MA NA TO WPŁYW CZY SILNIK GO BIERZE CZY NIE
Kurde intryguje mnie ten temat dość bardzo. Do że jeden producent zaleca taki olej a drugi taki to tylko kwestia umowy, a co do castrola to słyszałem tylko opinie dobre sam chciałem zalać nowy nabytek Castrolem ale jak tak czytam to chyba wybór padnie na sprawdzony 300V. Miałem kiedyś przypadek. Na wyraźne życzenie klienta zalaliśmy jego moto castrolem GPS i sprzęgło się ślizga, szybkie płukanie zalanie motulem jak ręką odjął. To tak na marginesie. PS Jak by ktoś wiedział jak to do końca jest z tym łykaniem jednych oleji przez motor a drugich nie to proszę o odp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......ale jak tak czytam to chyba wybór padnie na sprawdzony 300V.
Ja o tym "sprawdzonym" motulu już nie od jednej osoby słyszałem, że kiedyś to był dobry olej a teraz robią jakieś wałki i mieszają to z tańszymi także generalnie jakość mocno spadła i obecnie jadą tylko na marce i renomie jaką wypracowali sobie jakiś czas temu. Nigdy natomiast złego słowa nie słyszałem na temat Bel-rey'a czy też Repsola, a wręcz przeciwnie bo wszyscy chwalili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o tym "sprawdzonym" motulu już nie od jednej osoby słyszałem, że kiedyś to był dobry olej a teraz robią jakieś wałki i mieszają to z tańszymi także generalnie jakość mocno spadła i obecnie jadą tylko na marce i renomie jaką wypracowali sobie jakiś czas temu. Nigdy natomiast złego słowa nie słyszałem na temat Bel-rey'a czy też Repsola, a wręcz przeciwnie bo wszyscy chwalili.
Wiesz co może coś w tym jest ale sprawdzony jest w ekstremalnych warunkach to jest wyścigi ATV i tam spisuje się najlepiej wiec myślę że z powietrza się ta opinia nie wzięła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde intryguje mnie ten temat dość bardzo. Do że jeden producent zaleca taki olej a drugi taki to tylko kwestia umowy, a co do castrola to słyszałem tylko opinie dobre sam chciałem zalać nowy nabytek Castrolem ale jak tak czytam to chyba wybór padnie na sprawdzony 300V. Miałem kiedyś przypadek. Na wyraźne życzenie klienta zalaliśmy jego moto castrolem GPS i sprzęgło się ślizga, szybkie płukanie zalanie motulem jak ręką odjął. To tak na marginesie. PS Jak by ktoś wiedział jak to do końca jest z tym łykaniem jednych oleji przez motor a drugich nie to proszę o odp.
no jest to ciekawa sprawa i co najgorsze potwierdzona w wielu warsztatach (w tym przypadku glownie samochodowych)malo tego koles u ktorego zmieniam oleje w samochodach mowi to samo. 90% ludzi ktorzy lali castrola przechodzi na mobila i temat łykania oleju sie zamyka. co do motula to tez mam w atv 300v wlane i jest wszystko ok ale do moto na nowy sezon zaleje ipone i z racji tego ze bierzesz z tegoż żródła poczyn ten sam krok. mysle ze sie nie zawiedziesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wywiedziałem się trochę o tej całej oliwie Ipone. Na zachodzi mówią ze to półka wyżej jak Motul ale rozlewany podobno w tej samej gorzelni. Cóż trzeba się będzie mocno zastanowić nad oliwa do następnego moto.
no jak chcesz to mozesz poczekac to ci powiem po sezonie jak to harczy ;)poza tym spiesz sie jak cos bo powoli juz nie maja na stanie. rano zamawiałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga na allegro pojawiają się czasem oleje leżakowane po kilka lat w atrakcyjnych cenach , pytajcie o datę produkcji i oryginalnośc lub certyfikaty sprzedawcy , kupujcie u gości co mają sklepy i duży wybór oleji...Pozdro...
to jest tak samo jak z wodka, fajkami czy ubraniami. jak jakas marka jest popularna to sie ja podrabia i to samo jest z motulemznam jednego mahera w czestochowie ktory ma wymiane oleju samochodowego i skubaniec lał jakies gówno do butelek i zero obcinki. kupujesz olej a tu niespodzianka zamiast castrola masz lubro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga na allegro pojawiają się czasem oleje leżakowane po kilka lat w atrakcyjnych cenach , pytajcie o datę produkcji i oryginalnośc lub certyfikaty sprzedawcy , kupujcie u gości co mają sklepy i duży wybór oleji...Pozdro...
Jeżeli olej jest fabrycznie zapakowany to może mieć i 10 lat i jeszcze jest zdatny do użytku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli olej jest fabrycznie zapakowany to może mieć i 10 lat i jeszcze jest zdatny do użytku
no śrubke zawsze możesz sobie posmarowac takim olejem. 99% producentów daje gwarancje na 5 lat od daty produkcji jesli butelka nie zostałą otwarta i 6 miesięcy od otwarcia butelki. pozniej może być róznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no śrubke zawsze możesz sobie posmarowac takim olejem. 99% producentów daje gwarancje na 5 lat od daty produkcji jesli butelka nie zostałą otwarta i 6 miesięcy od otwarcia butelki. pozniej może być róznie
Dalej obstawiam przy swoim , zamknięty olej to nie opona specjaliści twierdzą że się nadaje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej obstawiam przy swoim , zamknięty olej to nie opona specjaliści twierdzą że się nadaje
Zacytuj ich Bzyku Motul podaje w swoim FAQu, że ich oleje trzymają parametry przez 2 lata, co dalej nie wiedzą, bo nie trzymają starszych próbek.Na opakowaniu oleju Mobil1 przydatność podawano 3 lata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej obstawiam przy swoim , zamknięty olej to nie opona specjaliści twierdzą że się nadaje
No nie widzie problemu, kazdy ma prawo tkwic w błędzie a to ze chopy na dewotach pisza ze jest wszystko cacy nic nie zmienia. skoro producent podaje jakies informacje to cos w tym musi byc i to producent wie co tam pakuje i za co ręczy przez jaki czas. skoro napisali ze 2 lata to dwa lata. inni ze 3 to 3 a kolejni ze 5 to 5 i nie ma co szukac dowodow na wyższość Wielkanocy nad Bożym Narodzeniem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.