Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Jak Zrobić światła Awaryjne W Motocyklu?


dydur

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

poszukaj alarmu motocyklowego z taka funkcja.Ja w swoim mam fabryczne awaryjne ale ostatnio podczas zabawy pilotem okazalo sie ze da sie je wlaczyc przy pomocy alarmu.a jak nie to jakis wlacznik i przerywacz podpiety pod kierunkowskazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawasaki zzr tez to maja ale amerykanskie wersje BMW musza to miec bo niemcy jak cos sie zepsuje to potrafia tylko awaryjne wlaczyc A Tobie bedzie potrzebny przerywacz kierunkowskazow (np. z poloneza) dwie diody prostownicze 8-10 A i jakis wylacznik. a najlepiej manetka z amerykanskiej wersji zzr tam jest knefel od awaryjnych.poprzez wylacznik podlaczasz przerywacz a potem przed diody podlaczasz do kabelka na ktorym pojawia sie +12V przy wlaczonym kierunkowskazie. Do kazdego z kierunkowskazow przez jedna diode sorki ale jasniej nie umiem wytlumaczyc ;]Mozna tez zrobic przy uzyciu obecnego przerywacza ale jesli nie znasz sie choc troche na elektryce to nie ma sensu tlumaczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WitamMam Kawasaki ZZR 600 z 1992r i chciałbym mieć w nim światła awaryjne.Widziałem kiedyś na trasie stojące na poboczu 2 motocykle i oba miały włączone światła awaryjne. Nie powiem ale bardzo mi się to spodobało.Wie ktoś może jak takie coś zrobić?
Witam. Wiec jesli masz pojęcie o elektruce to kupujesz przerywacz kierunkowskazów np. z Poloneza( koszt około 20 zł) i łączysz wszystko wedle schematu który ci narysowałem. ja mam starą Honde CBX 550 F , zrobiłem i wszystko działa super. Powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WitamMam Kawasaki ZZR 600 z 1992r i chciałbym mieć w nim światła awaryjne.Widziałem kiedyś na trasie stojące na poboczu 2 motocykle i oba miały włączone światła awaryjne. Nie powiem ale bardzo mi się to spodobało.Wie ktoś może jak takie coś zrobić?
Witam wszystkich, zapytanie użytkownika ,,dydur,, zainspirowało mnie żebym sobie i ja również zrobił światła awaryjne w moim hornecie 99r. Przed chwila wróciłem z garażu z uśmiechem na twarzy . A więc zrobiłem je w bardzo prosty sposób po przez zamontowania zwykłego wyłącznika (2 piny, załączenie-wyłączenie) na kierownicy, a kable poprowadziłem łącząc 2 strony kierunków w jedną. Chcąc załączyć światła awaryjne muszę nacisnąć guziczek (wyłącznik na kierownicy) a następnie włączyć kierunek ( obojętnie w którą stronę prawy-lewy) i światła awaryjne mrugają ;) Dodam jeszcze że częstotliwość mrugania jest taka sama co 4 żarówki jak i 2. Potrzebowałem: wyłącznik, 2 kabelki, lutownice, miernik i izolacje http://images45.fotosik.pl/191/a7c1b380b402773cmed.jpghttp://images46.fotosik.pl/191/228f84b37548a5e0med.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można i w ten sposób tyle ze kierunki działają tylko po załączeniu zapłonu a awaryjne powinny działć też bez zapłonu no i trzeba włączać dwa wyłączniki co nie jest najwygodniejsze.. Napiszcie mi jak wstawić załącznik to wstawie wam tu prosty schemat do podłączenia awaryjnych praktycznie do każdego sprzętu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można i w ten sposób tyle ze kierunki działają tylko po załączeniu zapłonu a awaryjne powinny działć też bez zapłonu no i trzeba włączać dwa wyłączniki co nie jest najwygodniejsze.. Napiszcie mi jak wstawić załącznik to wstawie wam tu prosty schemat do podłączenia awaryjnych praktycznie do każdego sprzętu
ja tam wrzucam najpierw fotki np na fotosik.pl następnie kopiuje link z rozszerzeniem graficznym i wstawiam ,, wstaw obrazek,, w górnym menu ponieważ też mi coś załącznik się nie chciał załadować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy przełacznik dwutorowy ......... dolutować je pod przełącznikiem kierunków, albo dopiąć się w wiązce. po kłopocie.
.......hmh, tak , tak .Super ! A potem zamocować szkotem na kierownicy i maszina stuningowiona !! Wiocha ! Nie no jakoś takiego wichajstra na motocyklu nie widza . Zapodałbyś toto swojej VFRze ? Żeby miało to sens , trzeba by to przyszpajsować raczej na kierownicę ,aby używać w czasie jazdy ( np podziękowanie dla ułatwiających wyprzedzanie) . Jak taki badziew ładnie wkomponujesz w nowoczesny motocykl ?? No chyba że dla lansiku pod dicho jest to poczebne , wtedy wichajsterek może powędrować kajś kaj go nie widać i wio !! na lachony !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widziałeś więc nie kumasz jest zamontowany na kierwonicy właśnie w vfr i jeszcze nie słyszałem złej opinii na temat jego wyglądu, ale najlepiej sie ocenia nie widząc co ciekawe mam go praktycznie pod kciukiem, więc jednak da sie?PS. jak wiadomo dla lansu na wsi i pod dicho, kupuje sie BMW w byle jakiej formie ;), a nie jakąś vfr, lachonarium na honde nie leci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

giemul..czy Ty umisz głupio nie komentować?Nie znasz się, to się nie wypowiadaj.Nie wiesz jak sensownie odpowiedzieć, to się nie wypowiadaj.Nie potrafisz pomóc, to dziób na kłódkę.Ja awaryjne w hornecie mam w standardzie, ze tak powiem..podobnie miałam w xj i mam to dalej, ale pewnie nie podejdzie do Twojego moto.No i brakuje przełącznika z tego co pamiętam.U kostuchy widziałam takie rozwiązanie jak opisał i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widziałeś więc nie kumasz jest zamontowany na kierwonicy właśnie w vfr i jeszcze nie słyszałem złej opinii na temat jego wyglądu, ale najlepiej sie ocenia nie widząc co ciekawe mam go praktycznie pod kciukiem, więc jednak da sie?PS. jak wiadomo dla lansu na wsi i pod dicho, kupuje sie BMW w byle jakiej formie ;), a nie jakąś vfr, lachonarium na honde nie leci ;)
no to wciepuj jakieś fotki ,nie wstydź się , jak będzie ładne to odszczekam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giemul ten szwabski motór to pomału z Ciebie echt niymca robi - czego nie przewidziała fabryka tego nie da się zrobić/ będzie wyglądać źle/ to tylko w tej szajsen polsken te biedoki mogom robić... My tu w Polszy potrafimy zrobić upgreate sprzęta tanio, skutecznie i estetycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

giemul..czy Ty umisz głupio nie komentować?Nie znasz się, to się nie wypowiadaj.Nie wiesz jak sensownie odpowiedzieć, to się nie wypowiadaj.Nie potrafisz pomóc, to dziób na kłódkę.
My sobie z kolegą wymieniamy poglądy rozumiejąc się ( humor ) , a ty wskakujesz jak gestapo i każesz stawać na baczność i salutować . Wyluzuj czasami , temat należy najpierw wyczuć , potem moderować !Kostucha ,czekam na fotki tego przełącznika .
Giemul ten szwabski motór to pomału z Ciebie echt niymca robi - czego nie przewidziała fabryka tego nie da się zrobić
ja mój jak go nazwałeś "Szwabski" motor rozkręciłem na koncki i złożyłem potem do kupy , przy okazji wprowadzając parę zmian , więc nie uważam że fabryki poprawiać nie można . Ale zakładanie przełącznika , który nie jest przeznaczony do pracy w wilgotnych warunkach i przy ciągłych wstrząsach , do motocykla uważam za niezbyt trafiony pomysł . Estetyka to inna bajka . Sam fakt "zakładania" awaryjnych bardzo popieram , bo dziękując w ten sposób innym kierowcom robi się dobrą propagandę . Ale zakładanie " żeby fajnie wyglądało" to mnie rzeczywiście lekko dziwi .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie da rady zrobic tego tak jak w aucie? nie rozni sie to czasem tylko przerywaczem i dodatkowym przyciskiem?, napewno dalo by sie wyrzezbic w manetce cos na taki malutki przycisk, widzielm taki w skuterku, trzeba poswiecic temu chwilke i da rade zrobic cos madrego a awaryjne napewno sie przydaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.