Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Olej


Sławek_Czeladź

Rekomendowane odpowiedzi

a chocby dlatego ze sa inne wlasciwosci samruace,i naprawde producet oleju productentowi nie rowny..wiec po cholere,cudowac na dolewki nie kosztuje to ciezkie miliony kupic 5 litrow zbiornik wymienic a reszta na dolewki
Nie kosztuje miliony, ale jest to cholerne marnotrawstwo.No i info od samego Motula:Can I mix two types of oil of different qualities and brands? For the same type of oil (e.g., four-stroke engine oils), the mixing of different brands and qualities is possible.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleje mineralne i syntetyczne można mieszać. Dawno temu /lata 70-te/, pierwotne syntetyki zawierały glikol, który powodował totalną inkompatybilność z innymi olejami – powodował zżelowanie w przypadku wymieszania ze standardowym olejem. Od wielu lat glikol nie jest stosowany, a syntetyki produkowane są na bazach polialfaolefinowych i estrowych. Są one bez wątpienia mieszalne z olejami konwencjonalnymi a na rynku znajdują się produkty, które de-facto są mieszankami olejów syntetycznych z mineralnymi. Najlepiej jednak jest mieszać oleje o tej samej klasyfikacji jakościowej – zapewnia to kompatybilność dodatków, a tym samym zachowanie ich efektywności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skora wie lepiej od samego producenta wiesz co niemusisz pokazywac swoje ironi,ja powiedzialem tylko swoje zdanie a inni koledzy poprostu wyprowadzili slawka na dobra droge jestem czlowiekiem i moge sie mylic,a jesli dla ciebie jest marnotractwo moze stary jezdzic nawet na KUJAWSKIM i zeby nie chycilo panewek to z 1-szego tłoczeniaPozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko spoko brutus333, z moim piecem na razie wszystko ok (czyt 0 ml dolewek w minionym sezonie). Nie wiem czy zauważyłeś ale w pierwszym poście pisałem o ewentualnych dolewkach. Nie mam doświadczenia kiedy te silniki zaczynają brać olej (może ktoś się wypowie na ten temat) a głównie pytałem przez ciekawość. Dzięki wszystkim za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.