Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Luzy Zaworowe


Grasshopper

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj złożyłem rozrząd Okazało się, że znaki były po obu stronach kół zębatych, więc nie było problemu. Przekręciłem kilka razy silnikiem manualnie i żadnych dziwnych objawów nie zauważyłem, krzywki wydają się być w dobrym położeniu, więc chyba pacjent przeżyje Okaże się to jednak dopiero po założeniu wydechu, bo na razie nie chcę budzić ze snu mieszkańców Chin przy odpalaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ogłaszam wszem i wobec, że motong przemówił! Pogadał sobie trochę na wolnych obrotach, potem zagrzał i zagrał na wyższych oktawach. Wkręca się bez problemu i w sumie wszystko wygląda i gra jak przed regulacją. Jedyne, co mnie trochę dziwi to fakt, że wcześniej lekko sobie cykał, a teraz słychać to jakby bardziej - skłaniam się jednak ku stwierdzeniu, że to efekt placebo, tym bardziej, że w garażu odpalałem to pewnie dźwięk się trochę wzmocnił...Tylko tak się zastanawiam, czy gdybym się pomylił o 1 ząbek przy ustawianiu rozrządu to byłoby to do wychwycenia od razu, czy dopiero w jeździe?Dziękuję za pomoc w operacji na otwartym sercu wszystkim, którzy służyli radą Teraz zostaje mi wymiana napędu, a tym samym polowanie na zakuwacz do łańcucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłaszam wszem i wobec, że motong przemówił! Pogadał sobie trochę na wolnych obrotach, potem zagrzał i zagrał na wyższych oktawach. Wkręca się bez problemu i w sumie wszystko wygląda i gra jak przed regulacją. Jedyne, co mnie trochę dziwi to fakt, że wcześniej lekko sobie cykał, a teraz słychać to jakby bardziej - skłaniam się jednak ku stwierdzeniu, że to efekt placebo, tym bardziej, że w garażu odpalałem to pewnie dźwięk się trochę wzmocnił...Tylko tak się zastanawiam, czy gdybym się pomylił o 1 ząbek przy ustawianiu rozrządu to byłoby to do wychwycenia od razu, czy dopiero w jeździe?Dziękuję za pomoc w operacji na otwartym sercu wszystkim, którzy służyli radą Teraz zostaje mi wymiana napędu, a tym samym polowanie na zakuwacz do łańcucha
tez mi sie wydaje ze to bardziej placebo , pewnie sie starales Jesli chodzi o zakucie lancucha i kupno zakuwarki , to jest to zbedny wydatek .Sworznie zakuwki sa tak miekie ,ze wystarczy odpowiednio zaszlifowany trzpien ( moze byc np ze starego gwintownika ze byl twardszy ) . Skladasz ladnie ogniwo , od tylu trzymasz opor ( cos ciezkiego np wiekszy mlotek ) , przykladasz prostopadle trzpien do srodka sworznia i raz uderzasz z niewielka sila .Jesli sworzen rozklepie sie zbyt malo mozna poprawic . Wazne jest zeby trzpien byl trzymany prostopadle do czola sworznia i centralnie na srodku .Dobrze jest miec kokos do pomocy Przelatalem na tym caly sezon , a zdjecie jest robione dzisiaj i jak widac trzyma sie dobrze - to dla tych ktorzy chcieliby zakwestionowac ta technike A wyglada ta takpost-2815-1262469873.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rufus, tą technikę mam opanowaną w teorii Tylko po prostu biję się z myślami, czy nie lepiej "po bożemu" się do tego zabrać Mówiąc o polowaniu na zakuwacz miałem na myśli pożyczenie, bo nie zapłacę 200 za coś, czego będę używał od wielkiego dzwonu...Btw. do rozklepania trzpieni podobno dobrze nadają się kulki z łożysk, umieszczasz taką w dołku - bum młotkiem i po sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rufus, tą technikę mam opanowaną w teorii Tylko po prostu biję się z myślami, czy nie lepiej "po bożemu" się do tego zabrać Mówiąc o polowaniu na zakuwacz miałem na myśli pożyczenie, bo nie zapłacę 200 za coś, czego będę używał od wielkiego dzwonu...Btw. do rozklepania trzpieni podobno dobrze nadają się kulki z łożysk, umieszczasz taką w dołku - bum młotkiem i po sprawie
No widzisz , wiesz lepiej ode mnie . Jesli masz od kogo pozyczyc , ale ja bym sobie nie zawracal glowy bo wcale lepiej zakuwarka nie wyjdzie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.