Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Czyszczenie Miski Olejowej


Cobretti

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkimWkrótce mam zamiar uśpić motor na zimę i planuję wyczyścić miskę olejową. mam tam sporo osadu jednakże trochę boję się tego. w serwisówce nic mi nie pisze o tym a chciałbym wiedzieć czy odkręcając ją niczego tam nie uszkodzę. po prostu nie wiem czy do podstawy miski jest podłączony jakiś czujnik (ciśnienia oleju) lub jakiś kabel zasilający po pompki która wpycha olej w kanaliki czy coś takiego. Motor to 22 letnia Yamaha XJ 900F. będę wdzięczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno będzie z tym masa roboty. Zwłaszcza że będę musiał zdjąć wszystkie wydechy. Licząc od kolanek Tak przynajmniej będę miał co jutro robić skoro dzisiaj mi się sprzęgło posypało i dopiero po wypłacie zamówię części. Tak więc sezon już się dla mnie skończył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno będzie z tym masa roboty. Zwłaszcza że będę musiał zdjąć wszystkie wydechy. Licząc od kolanek Tak przynajmniej będę miał co jutro robić skoro dzisiaj mi się sprzęgło posypało i dopiero po wypłacie zamówię części. Tak więc sezon już się dla mnie skończył
jak sie uda odkręci kolektory to już robota pójdzie ostatnio zdejmowałem kolektory bo również chciałem odkręcić miskę u kumpla w bandycie to na 8 śrub 7 się odkręciło a jedna się ukręciła ;/ pomimo podgrzania palnikiem śrub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roboty troche z tym było ale i tak nie odkręciłem w całości miski. Odkręcę ją w czwartek. Dostęp do śrub przy kolektorach jest okropny. gdyby nie mój zestaw narzędzi nie udało by mi się. Rama i przewody z chłodnicy blokują dostęp do śrub. sama miska jest na 12 śrubach imbusowych. jednakże odkryłem że do podstawy miski prowadzi jakiś kabel zasilający i to mnie powstrzymało przed odkręceniem jej. ciekawe co to jest za urządzenie na końcu kabla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.