Jump to content
Sign in to follow this  
ling24

Stukot W Lagach

Recommended Posts

witam więc tak jak wcisne przedni hamulec i dociskam przód stuka mi w lagah ale raczej przy odbiciu ,zadna się nie poci, podzas jazdy nie zauwazalne wiec moje pytania :jaki olej?jak się go wymienia ?motocykl to fz6 i( przebieg 22tys )

10 W (medium) w manualu mas zpodana ilośc na goleń.trzeba je rozebrać.Dobija Ci bo masz albo za mało oleju albo za rzadki.
mam je dosyc miękkie ale nie dobija podczas hamowania nic nie słychac tylko na postou jak sprawdzam amortyzacje to jak sie cofają słychac stuk ,ale odczuwam lekkie sciąganie w lewo jak puszcze kiere (może dlatego się tak zaczłem tymi lagami interesować) hmm czyli je wyciągnąc z półki i wylac olej odwracając je ?,jeszcze tego nie rozbierałem

mozliwe ze jeszcze lozysko glowki masz wyrabanetez moze byc przyczyna stukow ;)a wymiana oleju w lagach to maly pryszcz,zobaczysz

mozliwe ze jeszcze lozysko glowki masz wyrabanetez moze byc przyczyna stukow ;)a wymiana oleju w lagach to maly pryszcz,zobaczysz
pierwsze wrazenie miałem ze to łozysko glowki ale przyłozyłem ręke do kiery i rammy i nie odczuwałem tam stuków

nie sa skrzywione, lub po prostowaniu?
tego nie wiem bo poprzedni własciciel miał lekkiego szlifa ale nie wyglądają na skrzywione i juz nieraz przekraczałem 200km/h nawet z pasażerem i zadnych dodatkowych objawów nie ma.

Miałem kiedyś podobne objawy, ale okazało się że to przewód hamulcowy w stalowym oplocie stukał o błotnik przy dobiciu zawieszenia na postoju.

szukałem przyczyny i nic więc to olałem:) ale jezdząc dzisiaj zauwazyłem ze przy hamowaniu lekko drzy kiera wiec mysle ze to jednak łozysko główki ramy a na koniec dnia po umyciu fazerka zrzucając go dośc dynamicznie z centralki poczułem mocne! zadrzenie kiery moje ostatnie pytanie jak je dokręcic ? musze odkrecic tą chromowaną nakretke jaki gwint lewy? a pózniej?.

Jak chcesz mieć pewność że to łożysko to postaw motocykl na centralnej, przednie koło niech będzie w powietrzu, złap za lagi i poruszaj przód - tył, jak będzie czuć luz to znaczy że trzeba tam ewidentnie zajrzeć.

lub delikatnie przekrec kierownice , jesli bedziesz czyc jakis przeskok to tak samo moze to byc wina łozyskaoczywiscie moto na stopce centralnej i przednie kolo w gorze ;)

lub ....siadasz na moto, tylni hamulec - ktoś Ci szarpie za lagi z przodusprawdź czy podkładka Ci się nie kręci - ja miałem duży luzzzz pchaj motorek i powoli pulsacyjne hamulcem naciskaj energicznie, powinien motorek elegancko na amorach nurkować, a nie szarpać ....podjedź do dobrego serwisu, mechanik się karnie i Ci powie po odkręceniu pułku dobrze mieć klucz dynamometryczny aby odpowiednio dokręcić, oraz klucz żeby złapać nakrętkę bo pod półką są takie jak "zębatka" pozdro