Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Szyba Anti-fog


jakmor

Rekomendowane odpowiedzi

Heja.Mam prozaiczny pozornie problem. Tak jak pewnie niektórzy zauważą jakieś miesiąc temu zakupiłem sobie kask HJC z powłoką ANTI-FOG na szybce. Po nawiniętych kilku tysiącach szybka od środka po prostu się usyfiła, widać tam jakiś przyklejony kurz czy coś w tym rodzaju …Powiedzcie mi jak to czyścicie ?? Da się to w ogóle czyścić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja.Mam prozaiczny pozornie problem. Tak jak pewnie niektórzy zauważą jakieś miesiąc temu zakupiłem sobie kask HJC z powłoką ANTI-FOG na szybce. Po nawiniętych kilku tysiącach szybka od środka po prostu się usyfiła, widać tam jakiś przyklejony kurz czy coś w tym rodzaju …Powiedzcie mi jak to czyścicie ?? Da się to w ogóle czyścić ??
Witam ja zazwyczaj przecieram sucha szmatka taka antystatyczną bo mokra raczej sie nie zaleca bo zmywasz ta warstwe "ochronna"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej!!mam również kask HJC z antyfogiem, ten sam problem no i po umyciu zimną bieżącą wodą wydajność przeciw parowa drastycznie spadła. z tym że najbardziej jest to zauważalne w okolicy "wydechu z nosa" reszta wizjera raczej nie paruje... chociaż zaparowany dół mi osobiście przeszkadza. ale pomimo to trzeba przyznać że ochrona przed zaparowaniem szybki dalej jest na wysokim poziomie(przynajmniej w porównaniu z kaskami tego samego segmentu cenowego)...pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście szybę traktuję samą wodą, wewnetrznej strony nie osuszam żadną szmatka, tylko energicznie strząsam wodę.
Hej!!!Ja swojego Uvexa tylko i wyłącznie również pod bieżącą wodą,chyba optymalnie najlepsze rozwiązanie.
Dokładnie tak zrobiłem i chyba działa. Nie jest idealnie czysta ale o niebo lepiej i ANTI-FOG też działa. Dzięki za pomoc ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okazuje się że wewnętrzna strona również się brudzi i to bez dotykania...wystarczy kurz z drogi połączony z wydychaną parą, albo w czasie deszczu nie zamknąć nawiewu na szybkę(ja taki mam)a spłukuję czystą zimną wodą, bez jakichkolwiek środków, dodatkowo ewentualnie lekko przecieram dłonią najbrudniejsze miejsca...z zewnątrz wystarczy mokra szmatka pozostawiona na szybie na 15minut i żaden owadzi trup się nie oprze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

okazuje się że wewnętrzna strona również się brudzi i to bez dotykania...wystarczy kurz z drogi połączony z wydychaną parą, albo w czasie deszczu nie zamknąć nawiewu na szybkę(ja taki mam)a spłukuję czystą zimną wodą, bez jakichkolwiek środków, dodatkowo ewentualnie lekko przecieram dłonią najbrudniejsze miejsca...z zewnątrz wystarczy mokra szmatka pozostawiona na szybie na 15minut i żaden owadzi trup się nie oprze...
zapaćkała mi się szybka od wewnątrz, kiedy w ulewie z otwartą przyłbicą zakładałam kombinezon przeciwdeszczowy, a potem jeszcze poskraplała mi się para na zakurzonej lekko szybce, no i trzeba było coś z tym zrobić...Zimna woda wystarczyła. Szyba czysta jak łza a anti-fog dalej czyni swą powinność
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.