Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Wakuometry - Synchronizacja Gaźników


homar

Rekomendowane odpowiedzi

Temat mnie zainteresował, staram się co mogę sam robić przy swoim moto, taki pierwszy sprzęt do eksperymentów i nauki (jazdy jak i mechaniki). Tanie i własne synchro mojej Vki - wypas Koszt w serwisie razem z czyszczeniem gaźników to 1/4 wartości mojego moto, więc rozumiecie... Jaki dokładnie wakuometr musiałbym nabyć, z jaką min. klasą dokładności, z jakim zakresem podciśnienia? I najważniejsze pytanie - można coś rozpieprzyć przy robieniu takiej synchronizacji? Jakieś ciekawostko/porady dotyczące synchronizacji V-Twinów? Poza tym czytam sobie serwisówke i widzę że to żadna filozofia. Kwestia podłączenia tego szajsu, odczyt parametrów i kręcenie jedną śrubką. Nie wiem jak jest w innych moto ale u mnie pisze, że gaźnik z przedniego cylindra jest "base carburetor" i nie można go w żaden sposób regulować podczas synchronizacji, więc rozumiem że moje zadanie polegałoby tylko na odpowiednim ustawieniu drugiego gaźnika? I ustawieniu tak, żeby wartości były identyczne? Pewnie głupie pytanie ale nigdy nawet nie czytałem głębiej o synchro i mam małe pojęcie o sprawie.A-ha, najpierw czyszczenie, potem regulacja a na końcu synchro tak? I co ta za jednostka in.Hg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat mnie zainteresował, staram się co mogę sam robić przy swoim moto, taki pierwszy sprzęt do eksperymentów i nauki (jazdy jak i mechaniki). Tanie i własne synchro mojej Vki - wypas Koszt w serwisie razem z czyszczeniem gaźników to 1/4 wartości mojego moto, więc rozumiecie... Poza tym czytam sobie serwisówke i widzę że to żadna filozofia. Kwestia podłączenia tego szajsu, odczyt parametrów i kręcenie jedną śrubką. Nie wiem jak jest w innych moto ale u mnie pisze, że gaźnik z przedniego cylindra jest "base carburetor" i nie można go w żaden sposób regulować podczas synchronizacji, więc rozumiem że moje zadanie polegałoby tylko na odpowiednim ustawieniu drugiego gaźnika? I ustawieniu tak, żeby wartości były identyczne? Pewnie głupie pytanie ale nigdy nawet nie czytałem głębiej o synchro i mam małe pojęcie o sprawie.
dobrze rozumiesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wakuometr mozesz sobie zrobić sam. Gdzies na necie widziałem opis takich samoróbek. Po prostu łączy się ze sobą 4 rurki leje do nich stary olej i podpina pod gażniki. W sumie wartośc cisnienia nie jest CI potrzebna tylko chodzi o to zeby na wszystkich gaźnikach miało taka samą wartość. Sam równiez interesuje się tym tematem tylko jak na razie nie mam czasu zeby pogrzebać przy sprzęcie.A jeśli chodzi o kupno to czyatłem wiele pozytywnych opinii o wakometrach CARBTUNE. Koszt ok. 55 funtów i przesyłka bardzo taniahttp://www.carbtune.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,nie polecam żadnych wakuometrów typu http://www.allegro.pl/item719412077_wakuom...w_od_v_max.htmllub tańszych,są beznadziejne i nie dokładne jedyne z tańszych godne uwagi z allegro wydają się Carbtune.Prawdziwe zegary mierzą podciśnienie od 0 do -1 (-0,1) Mpa/Bar.I są wyposażone w tłumiki drgań (pod każdym zegarem pokrętło)A koszt takiego zestawu to od 600zł do ponad 1000 z zbiorniczkiem na paliwo.Można takie kupic w Louis/Inter motors/Larson.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Czy Ktoś z Was miał do czynienia z tymi wakuometrami?? : http://www.allegro.pl/item719412077_wakuom...w_od_v_max.htmlcena dość przystępna , ale co one są warte ??proszę o opinie pozdr.
mam takie tylko w wersji do dwucylindrowca. są spoko.jak poszukasz na allegro to kupisz taniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te tanie wakuometry bez problemu dają radę wbrew temu co ktoś u góry napisał tylko trzeba umieć przygotować pod nie instalację...Tu link z synchro mojej GS'ki robionej na najtańszych polskich zegarach :

bardzo ladny filmikbardzo plynnie te vacu Ci chodzi, mam takie same ale u mnie wskazaowki bardzo szaleja na wolnych wiesz moze dlaczego???podpialem bedposrednio do kroccow....moze powinienem w przewod wlozyc jakis dlawik?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jak juz koniecznie chcecie wskazowkowe, to kupcie takie ktore maja legalizacje. Inaczej sie okaze ze kasa wydana na jakis buble ktore pokazuja to samo wskazowkami - a faktyczne wartosci beda w "krzokach"" dogbert po co ja się pytam ? Nie zależy nam na DOKŁADNOŚCI pomiaru tylko obydwa muszą mniej więcej to samo pokazać i można łatwo sprawdzić podpinając do jednego gaźnika 2 zegary i sprawdzając czy pokazują mniej więcej to samo jeśli tak to możemy z powodzeniem dokonać synchronizacji na takich zegarach i tyle, a nawet jeśli będzie minimalna odchyłka 1-2mm to można wziąć poprawkę także do synchro absolutnie nie potrzeba super dokładnych zegarów Ja stosowałem akwariowy zaworek do regulacji napowietrzenia, aczkolwiek można wsadzić jakąś dyszkę w przewód i też by zadziałało jednak trzeba by dopasować dysze metodą prób i błędów, a ja nie miałem żadnych dysz więc poradziłem sobie jak sobie poradziłem ;) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zależy nam na DOKŁADNOŚCI pomiaru tylko obydwa muszą mniej więcej to samo pokazać i można łatwo sprawdzić podpinając do jednego gaźnika 2 zegary i sprawdzając czy pokazują mniej więcej to samo jeśli tak to możemy z powodzeniem dokonać synchronizacji na takich zegarach i tyle, a nawet jeśli będzie minimalna odchyłka 1-2mm to można wziąć poprawkę także do synchro absolutnie nie potrzeba super dokładnych zegarów
Ale ja Ci dokladnie to samo mowie tylko chyba mniej po polsku Chcesz ustawiac, to kup cos co ma jakas wartosc a nie kupe skladana przez chinczyka. Odchylka wskazan wcale nie musi byc liniowa wartoscia, tylko zmieni sie zaleznie od wartosci podcisnienia - i wtedy zostajesz z bublem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.