Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

W Intruderze Przełącznik..wyłącznik..


kris sps

Rekomendowane odpowiedzi

witam..zakupiłem piękne chromowane klamki do swojgo intruza..beda dobre na niedziele do Kościoła problem polega na tym ze w orginałach starych-patrz foto-było cos co dociskało czarny wyłącznik,a w tych zajebistyc chromowach tego dociskacza nie ma....próbowałem..moto jedzie.świeci..pali..wole miec w moto wszystko na swoim miejscu,dlatego pytam szanownych forumowiczow...pozdro. post-13507-1243943625.jpgpost-13507-1243943647.jpgpost-13507-1243943681.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten dociskacz jak to nazwałes sprawia że gdy klamka jest w spokoju to swiatło stopu nie świeci, tymczasem gdy tego nie masz włącznik sygnalizuje jakgdybyś naciskał na hamulec, co możesz sprawdzić czy własnie stop świeci. naciśnij palcem ten wodzik czarnego wyłącznika i wtedy stop zgaśnie.bez tego dociskacza stop będzie cały czas świecił co jest niedopuszczalne.w twoim przypadku trzeba sprawić by coś dociskało ten czarny wyłacznik na tych "kościelnych" klamkach lub proponuję powrót do tych poprzednich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten dociskacz jak to nazwałes sprawia że gdy klamka jest w spokoju to swiatło stopu nie świeci, tymczasem gdy tego nie masz włącznik sygnalizuje jakgdybyś naciskał na hamulec, co możesz sprawdzić czy własnie stop świeci. naciśnij palcem ten wodzik czarnego wyłącznika i wtedy stop zgaśnie.bez tego dociskacza stop będzie cały czas świecił co jest niedopuszczalne.w twoim przypadku trzeba sprawić by coś dociskało ten czarny wyłacznik na tych "kościelnych" klamkach lub proponuję powrót do tych poprzednich
ni chu,chu...to nie to...stop nie świeci po zapaleniu świateł,i silnika...odpalam moto,naciskam ten dzyndzelek paluchem i nie sie ciekawego nie dzieje..tylko piękne gul,gul,gul...z wydechów...przypominam ze to lewa kalmka...!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czujnik klamki sprzęgła - spróbuj odpalic moto na biegu bez sprzęgła. NIE PRÓBUJ z wcisnietym tym dupslikiem bez wcisniętego sprzęgła, bo bedziesz biegał za intruzem a momentu pewnie troche jest.. czujnik ten jest połączony z czujnikiem luzu, żebyś nie odpalił motocykla na biegu bez wciskania sprzęgla, więc lepiej pokombnuj, żeby działało jak należy.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostucha, chyba nie masz racji.Jeśli dobrze widzę i analizuję to zdjęcie, to podczas wciskania sprzęgła przycisk jest "puszczany"Wynika z tego, że teraz motocykl dostaje ciągle sygnał, że sprzęgło jest wciśnięte, a co za tym idzie, może dojść do sytuacji że uda się odpalić motocykl na biegu, ale bez sprzęgła...Jeżeli zależy Ci, żeby zostawić manetki, to musiałbyś "wcisnąć" przycisk na stałe. Wtedy będzie bezpieczniej. Motocykl nie odpali jeśli nie będziesz miał na luzie bo motocykl nie dostanie sygnału, że wcisnąłeś sprzęgło...P.S. Niech ktoś przeanalizuje to co napisałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostucha, chyba nie masz racji.Jeśli dobrze widzę i analizuję to zdjęcie, to podczas wciskania sprzęgła przycisk jest "puszczany"Wynika z tego, że teraz motocykl dostaje ciągle sygnał, że sprzęgło jest wciśnięte, a co za tym idzie, może dojść do sytuacji że uda się odpalić motocykl na biegu, ale bez sprzęgła...Jeżeli zależy Ci, żeby zostawić manetki, to musiałbyś "wcisnąć" przycisk na stałe. Wtedy będzie bezpieczniej. Motocykl nie odpali jeśli nie będziesz miał na luzie bo motocykl nie dostanie sygnału, że wcisnąłeś sprzęgło...P.S. Niech ktoś przeanalizuje to co napisałem ;)
to też niestety nie to co piszesz... odpalam moto,ale tylko wtedy odpali jak klamka pociąne normalnie..pstyczka naciskałem palcem i dupa..dopiero jak kalmke ncisnąlem to odpaliła fura...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem z tego, że w sytuacji: nowa klamka niewciśnięta plus motocykl na biegu- moto nie odpala?Skoro ze starą klamką odpala tylko na luzie bez względu na to czy sprzęgło jest wciśnięte czy nie, to ja już nie rozumiem po co miałby być ten czujnik.Spróbuj z nową klamką wciśniętą i z guzikiem wciśniętym mając moto na biegu, odpalić- po cichu liczę, ze nie odpali ;)Mam też pewne wątpliwości dotyczące tych sytuacji. Napisz dokładnie w jakich konfiguracjach próbowałeś i co się działo... albo czekamy na fachowców i przestajemy gdybać ;)No chyba, ze czujnik już nie działa i zablokował się w jednej z pozycji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem z tego, że w sytuacji: nowa klamka niewciśnięta plus motocykl na biegu- moto nie odpala?Skoro ze starą klamką odpala tylko na luzie bez względu na to czy sprzęgło jest wciśnięte czy nie, to ja już nie rozumiem po co miałby być ten czujnik.Spróbuj z nową klamką wciśniętą i z guzikiem wciśniętym mając moto na biegu, odpalić- po cichu liczę, ze nie odpali ;)Mam też pewne wątpliwości dotyczące tych sytuacji. Napisz dokładnie w jakich konfiguracjach próbowałeś i co się działo... albo czekamy na fachowców i przestajemy gdybać ;)No chyba, ze czujnik już nie działa i zablokował się w jednej z pozycji ;)
mój błąd...tyle razy odpalałem i gasiłem,klamki przekładałem,że sie pogubiłem pisząc powyżęj,że czujnik kaput..czujka żyje i ma sie dobrze.akumulator nawet osłabł,i wprowadzał mnie w błąd..raz zakręcił a raz nie..przegoniłem cwaniaczka na kilku prostych i juz mamy jasnosc..musze uważąc odpalająć furacza,zeby za niutonometrami nie biegać..stare kalmki zostawiam na" wszelki.."dziękuje Panom za pomoc i zaangażowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem z tego, że w sytuacji: nowa klamka niewciśnięta plus motocykl na biegu- moto nie odpala?Skoro ze starą klamką odpala tylko na luzie bez względu na to czy sprzęgło jest wciśnięte czy nie, to ja już nie rozumiem po co miałby być ten czujnik.Spróbuj z nową klamką wciśniętą i z guzikiem wciśniętym mając moto na biegu, odpalić- po cichu liczę, ze nie odpali ;)JASNE ZE NIE ODPALIŁ!!!!!!!!!!!!!!!!! Mam też pewne wątpliwości dotyczące tych sytuacji. Napisz dokładnie w jakich konfiguracjach próbowałeś i co się działo... albo czekamy na fachowców i przestajemy gdybać ;)No chyba, ze czujnik już nie działa i zablokował się w jednej z pozycji ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w takim razie czujnik działa i dobrze rozumiem w jaki sposób miał działać, to możesz albo zostawić tak jak masz i uważać, albo dla pewności mieć wciśnięty ten przycisk na stałe.Na pewno będzie z tym więcej roboty bo do odpalenia będziesz musiał mieć luz na skrzyni, ale nie zdarzy się, że odpalisz moto na biegu.Pozdrawiam i szerokości życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w takim razie czujnik działa i dobrze rozumiem w jaki sposób miał działać, to możesz albo zostawić tak jak masz i uważać, albo dla pewności mieć wciśnięty ten przycisk na stałe.Na pewno będzie z tym więcej roboty bo do odpalenia będziesz musiał mieć luz na skrzyni, ale nie zdarzy się, że odpalisz moto na biegu.Pozdrawiam i szerokości życzę
zrobiła sie dzis sliczna pogoda ..nasmarowałem skóre olejkiem do opalania ,i śmignąłem w trase na swoim moto z pięknymi chromowynanymi nowiutkimi klamkami...ujechalem z kilometr..moto straciło moc,,, zaparkowałem 330 kilo na poboczu udaje głupa że krajobrazy podziwiam... macam hamulcowa klamke..docisnęło ją tak,że ani drgnie.. a spżęgło ślzgało,stąd brak mocy..wykonałem tel do domu..przywiozła mi ukochana stare klameczki i płaski sróbowkręt...3 min juz 120 NM jak nówka....kurna..ale sie spociłem jak mi moc umierała...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.