Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Czyszczenie łańcucha


KamiLao

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja tam odradzam te super specjalistyczne preparaty do czyszczenia lancucha... kupe kasy to kosztuje a mi schodzi jeden na jedno czyszczenie (jestem troche pedantyczny ) Nafta czyscilem ostatnio za namowa kolegow i bylo to samo, tyle ze nie bylo takiej cool koncowki i nie moglem sobie profesjonalnie popsikac, ale efekt osiagnalem ten sam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. czy jak złapał Was deszcz na trasie... ale taki dłuuugi że przemoczyło wszystko na wylot to smarujecie łańcuch od razu czy dopiero na następny dzień jak wyschnie? Może się czepiam, ale staram się dbać o kiete, póki w miarę nowa.
W takim przypadku jak masz czas i Ci się chce najlepiej byłoby go umyć naftą i zaostawić do wyschnięcia a nasmarować w innym terminie następnym razem. Sama nafta ma takie właściwości, że zabezpieczy Ci łańcuch przed korozją jednak w czasie jazdy szybko się traci ;) Jak zostawisz łańcuch po konkretnej ulewie to Ci się rudy zrobi i będzie większy problem go doczyścić. To mój punkt widzenia na tą sprawę. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja myje płynem do mycia silnikow albo nafta. pozniej suchy smar na to (profi albo wurth) i jest czysto i nic sie nie odrywa czyli zadupek i felga zawsze czyste. aha mycie co 1000-1500km zalezy od warunków atmosferycznych bo przy suchym smarze praktycznie nic sie nie czepia łańcucha
i wszystko w temacie ;)Ino lancuch czyszcze co 700 - 1000km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie sie mowi centralne smarowanie tylko przedstawiciel na polske scottolier-a ma cene tego urzadzenia w podstawowej wersji 530 zł . Jak ktos ma kase na taki gadzet to polecam: http://www.allegro.pl/item647241535_scotto...ouring_kit.htmlJa w kazdym razie pozostaje przy BP ON ultimate i pedzelku a potem spray-u z Motula ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na alledrogo kupiłam za150zł mozna też nowyhttp://sklep.scigacz.pl/scottoiler-mark-au...cha-p-6308.htmlCzyszczenie motocykla, cóz.. coś za coś, ja i tak motocykl czyszcze:) a ja sie dobrze ustawi to znów nie ma takiego chlapania
Zapytam z ciekawości jak Ci się ten zestaw sprawuje? No za 150 zł to bym pewnie sam też kupił :-) ale okazje nieczęsto sie zdarzają na alledrogo Szukam tam jakiegoś używanego kuferka z Kappy lub Givi na dwa kaski w systemie MONOKEY od kilku tygodni i też ciężko namierzyć w rozsadnym stanie z dobrą ceną , jak by ktoś miał coś takiego z płyta to proszę o kontakt, z chęcią kupię!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem bardzo zadowolona, smarowanie mam z głowy Ustawiasz sobie intensywność smarowania (jest tam chyba 10stopniowa skala) no i se kapie co jakis czas.Racja nie często okazje się zdarzają, ale czasem... mnie sie udało 150złCo do kuferka, też mi sie udało kupic promocyjnie:) Givi, ale 30l wiec na jeden kask Nie wiem czy przebywasz na FHH, ale jeśli nie to zapraszam.. ktoś tam sprzedaje kufe+płyta ze stelażem --> Tutaj sobie zerknij <--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie sie mowi centralne smarowanie tylko przedstawiciel na polske scottolier-a ma cene tego urzadzenia w podstawowej wersji 530 zł
napisałem, że używkę.. ja na swojej zrobiłem 4000km i jest miód.
O łańcuchu może się zapomni, ale przypomni się o czyszczeniu motocykla.
jak ustawisz pól litra na godzine, to zapewne będziesz częściej czyścił sprzęta niż jezdził łańcuch nie ma się topic w oleju, ale ma być nasmarowany, troche zabawy i scotta da się ustawić, żeby nie rozrzuczał oleju wokół tego, gdzie powinien.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.