Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak ładowania Yamaha R6


Qurde

Rekomendowane odpowiedzi

miernik do łapy i zmierzyć na właczonym silniku jaki prąd (zmienny) idzie z alternatora, dla każdej fazy musi byc taki sam prąd i wmiare wzrostu obrotów tez wzrastać i jeżeli tak jest to alternator masz wporzadku, nastepnie regler, pierw połaczenie z masa bym sprawdził czy jest wporzadku. i jeżeli z reglera na aku prąd (stały)nie osiaga wartości od 13 do 14,4 V (nie wiecej) to regler kaput.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam.

Chciałbym sie podpiąć do tematu, jak wyżej. Moto to samo, ale brak ładowania następuje dopiero po włączeniu świateł mijania. Już chyba dwa razy musiałem doładowywać aku, dopiero dzisiaj przyjżałem się tematowi dokładniej. Bez obciążenia ładuje na 14,2. Inne odbiorniki, jak dmuchawa, klakson, światła postojowe powodują spadek napięcia do 14,1 - 14,15. Po załączeniu świateł mijania nie ma wogóle lub jest max. 13,6. Na więcej nie miałem dzisiaj czasu, może jutro uda mi sie zajrzeć. Wydaje mi się, że to może być kwestia połączeń, chyba, że macie jakieś inne sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Chciałbym sie podpiąć do tematu, jak wyżej. Moto to samo, ale brak ładowania następuje dopiero po włączeniu świateł mijania. Już chyba dwa razy musiałem doładowywać aku, dopiero dzisiaj przyjżałem się tematowi dokładniej. Bez obciążenia ładuje na 14,2. Inne odbiorniki, jak dmuchawa, klakson, światła postojowe powodują spadek napięcia do 14,1 - 14,15. Po załączeniu świateł mijania nie ma wogóle lub jest max. 13,6. Na więcej nie miałem dzisiaj czasu, może jutro uda mi sie zajrzeć. Wydaje mi się, że to może być kwestia połączeń, chyba, że macie jakieś inne sugestie?

Ja bym obstawiał słabe styki, przede wszystkim połączenia do masy. Jeśli brak ładowania objawia się po załączeniu świateł radził bym zacząć od sprawdzenia klem na akumulatorze oraz masy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 lata później...
W dniu 2.08.2018 o 10:55, Wicher napisał:

Napięcia na poszczegóonych fazach,mogą się wahać gdzieś w okolicach 60-80V  przy określonych obrotach(serwisówka)dla każdej fazy.10V to zdecydowanie za mało.

 

Zmieniłem regulator i działa. Ładowanie jest 13.8. Mimo że na tych obwodach było 10.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.