Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Angielska Lampa


Cruzo7

Rekomendowane odpowiedzi

Hey. Tez posiadam anglika i wg. mnie az tak specjalnie jazdy nie utrudnia, aczkolwiek fajnie bylo by miec bardziej doswietlone pobocze, ale spokojnie mozna latac. I co do oslepiania innych to trochu sie oslepia jadacych z naprzeciwka, ale jeszcze nie zdazylo mi sie zeby ktos mi w odwecie drogowymi walil po oczach, wiec chyba tez takiej tragedii nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz .. to jest jak bomba z opoznionym zaplonem. To ze dzis to przechodzi przez przeglady i kontrole dorgowe to nie znaczy ze jakis niebieski z warszawy nie zarzadzi akcji "jedz bezpiecznie - nie oslepiaj" i bedzie szukanie lamp na gwalt. To nie sa lapmy homologowane w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głupie pytanie wyprowadź moto wieczorem na droge to zobaczysz czy ci to odpowiada czy nie,inna sprawa ilu jadącym z naprzeciwka bedziesz w oczy świecił...
U mnie jest troche sniegu za oknem, w Bytomiu chyba tez... Ciezko bede sie mial dostac do garazu a co dopiero wyjechac na jakas droge... Jak patrze po aukcjach na allegro to ceny lampy sa dosc duze i nie ma za bardzo wyboru dlatego chcialem sie dowiedziec czy jakis czas da rade pojezdzic na tej co mam. Dzieki za odp. Pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam anglika i nie jest źle

wiesz .. to jest jak bomba z opoznionym zaplonem. To ze dzis to przechodzi przez przeglady i kontrole dorgowe to nie znaczy ze jakis niebieski z warszawy nie zarzadzi akcji "jedz bezpiecznie - nie oslepiaj" i bedzie szukanie lamp na gwalt. To nie sa lapmy homologowane w Polsce.
do gwałtu na pewno sobie znajdą coś (kogoś) innego
i tak wieksza polowa motocyklistów jeździ na dlugich ze wzgledów bezpieczenstwa, wiec co za roznica
na długich - owszem, ale nie w nocy... jeśli dużo jeździsz w nocy to wiesz ze nawet głupi przeciwmgielny z tyłu razi po oczach w, a jeśli ta większość jeździłaby na długich to zdecydowanie byłoby więcej wypadów, bo oślepiasz jadącego z przeciwka i nie jest w stanie obrać dobrego toru jazdy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jazda na dlugich nawet w dzien jest uciazliwa dla innych. ja nie jezdze na dlugich. Dla lepszej widocznosci uzywam pasa odblaskowego. Dlugich uzywam czasem dojezdzajac do skrzyzowania na ktorym mam pierwszenstwo a samochody na podporzadkowanej chca wlaczyc sie do ruchu. Wlaczam wtedy na krotko ostrzegawcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angielska lampa może ci utrudnić życie jak ktoś upierdliwy zatrzyma ci dowód w środku sezonu ;) W angielskiej chyba masz światło mijania w lewym reflektorze,nie? Ja zrobiłbym tak żeby świeciły 2 na raz albo zobaczyłbym czy da się zmienić stronami światła, mijania na prawa, drogowe na lewą, i powinno być dobrze, a jak nie mam racji to niech mnie ktoś poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie porownujcie drogowych do mijania na chomologacje angielska bo to nieporozumienie, mijania sa ustawione pod innym katem do drogi wiec nie oslepiaja tak bardzo jak drogowe, czego chyba tlumaczyc nie trzeba.co do jazdy na drogowych w nocy to sam jezdze bo na mijania nic nie widac, sa do dupy szczerze mowiac, wiadomo ze jak jedzie przede mna auto albo z naprzeciwka to wbijam mijania ale jak jest pusta droga to tylko na dlugich, koniec kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.