Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Cos Stuka ...


maciekkk15

Rekomendowane odpowiedzi

nie naprawiaj tej głowicy bo Ci sie nie opłaci jest to leciwy sprzet i uzywaną głowice tanio dostaniesz, co do reszty to jeżeli poszła panewka to cały wał do wymiany (producenci motocykli japońskich nie przewidują szlifowania)takze za głowice dasz ok 250~300złza wał do 400 maxtłoczek ok 80~120dodatkowo cylindry (jeżeli zniszczyło Ci gładź) do 200złjeżeli wał jest zdrowy to wystarczy zrzucic kominy i wymienić uszkodzone elementy, jeżeli wał poszedł to cena robocizny wzrośnie o wyjęcie silnika z ramy i jego rozpołowienie(nawet do tyś zł) .jeżeli poszedł wał to moim zdaniem nie baw sie w remont za drogo Cie wyjdzie, kup silnik(max do 1200zł) i go wymień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze to nie panewka jak mówicie ... kuzyn mi tez mowil ze to raczej nie panewka ... mowili mi tez ze jesli nie ma kompresji to moze pierscienia wydmuchało i tam ora mi tłoka i przy okazji swiece sklepało ... jsli to jest sprawa sciagniecia cylindra to i tak silnik bede musiał wyciagac z ramy bo tam jest mało miejsca i raczej go nie wydre bez wyciagania z ramy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierścieni Ci nie wydmucha bo to nie jest 2T a świeca od cisnienia sie nie sklepie ;) więc w 100% cos niedobrego stało sie z głowicąmogłes miec źle ustawiony skład mieszanki i wyjarało Ci dziure w denku tłoka http://www.kb-silvolite.com/images/feature...lureDome001.jpgmogł pęknać zawór, wpaśc do środka http://www.amacengineering.co.uk/EngRepair...ValveDamage.JPGlub tylko peknałhttp://www.caroiltest.com/images/valve-iron-damage.jpgświeca z racji że jest w komorze spalania oberwała kawałkiem i po ptokach.Nikt z nas wróżką nie jest także jak rozbierzesz to sie dowiesz co sie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie mam wykrecone swiece i jak krece rozrusznikiem to słychac jak w drugim cylindrze cos sie dalej trzaska .. zeby sciagnac cylinder musze wykrecac wszystkie te zawory sciagac łancuszek rozrzadu itd ???
widząc jaką masz wiedzę na ten temat radzę zawieść moto do PRAWDZIWEGO mechanika, dużo nie zapłacisz a powie ci dokładnie co jest nie tak, a sam się narobisz i i tak nie bedziesz wiedział co tak na prawdę się stało i która cześć jest do wymiany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widząc jaką masz wiedzę na ten temat radzę zawieść moto do PRAWDZIWEGO mechanika, dużo nie zapłacisz a powie ci dokładnie co jest nie tak, a sam się narobisz i i tak nie bedziesz wiedział co tak na prawdę się stało i która cześć jest do wymiany
Pisales w 1 poscie, ze byl ustawiany rozrzad. Co znaczy ustawiany rozrzad i po co? Byl zle ustawiony? Bo wyglada na to, ze po "ustawieniu" bylo zle i tlok przydzwonil w zawory, ten sie ulamal i koniec piesni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby sie tam dostać to :odkręcasz kolektor wydechowy, gaxniki, ściagasz kape zaworowa wyciągas zoba wałki rozrżadu, wszelkie jakieś zewnęttrzne magistrale etc. i odkręcasz głowice i ja zdejmujesz, ale jak nie masz podstawowej wiedzy mechanicznej, daj to komus do roboty bo narobisz jeszcze większej kaszanytak jak Ci wyżej napisali jak był rozrża dustawiany a stało sie to w wyniku źle zrobionej roboty to bierz za dupe "ustawiacza"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to juz tak stukało przed ustawianem rozrzadu .. napinacz tez byl pierdolniety juz ... dogadalem sie juz z gosciem i przyjedzie do mnie poogladac co sie to dzieje ... nie ukrywam ze zaczyna mi juz zalezec na czasie bo sniegi juz topnieja a to jest juz ostatnia ustarka w tym skur........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to juz tak stukało przed ustawianem rozrzadu .. napinacz tez byl pierdolniety juz ... dogadalem sie juz z gosciem i przyjedzie do mnie poogladac co sie to dzieje ... nie ukrywam ze zaczyna mi juz zalezec na czasie bo sniegi juz topnieja a to jest juz ostatnia ustarka w tym skur........
Bardzo mozliwe ze ostatnia, pozniej bedzie transplantacja albo allegrowy recykling.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.