Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Akcja Jeżdże Z Kamizelką ...


Fotoman

Rekomendowane odpowiedzi

no sceptyczy jestem do samodzielnych przerobek niezgodnych z prawem.Wydechy oczywiscie slychac ale tez przeszkadzaja ludzom w domach.Wczoraj jechalem i zobaczylem komete... nie wiedzialem czy to jakis TIR na dlugich , potem sie to mniejsze zrbilo. To ze to byl motocykl dowiedzialem sie dopiero przejezdzajac obok niego. Jazda na dlugich nie jest w cale taka dobra. Ciezko jest ocenic odleglosc od takiej komety. Poza tym to wszystrko powoduje pejoratywny odbior motocyklistow jako tych ktorzy nagminnie lamia przepisy ruchu drogowego. Wracajac do tematu: kamizelka , czy pas sa calkowicie legalne a co do zwiekszenia widocznosci polecam lepsze zarowki (np philips night vision)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no sceptyczy jestem do samodzielnych przerobek niezgodnych z prawem.
też byłem takiego zdania ale było to zanim dziadek w golfie półtora roku temu wysłał mnie na 8 miesięczne "wakacje" do końca życia będą mnie napierda...ać plecy przez ch...ja bo miałem pęknięte i obnizone kręgi (o złamanej kostce nie wspominając ale to akurat pikuś) sprawa do dziś się ciągnie a ja przez to nie mogę uzyskać odszkodowanie. dodam że nie było to na "moje życzenie" bo jechałem przepisowo (także prędkość). od tego czasu ważniejsze jest moje zdrowie i życie od przepisówzdaję sobie jednocześnie sprawę że długie i ksenony tez nie gwarantują bezpieczeństwa bo mogą oślepiać więc nie kożystam z nich bezmyślnie tylko światła mam ustawione metodą prób i błędów na takiej wysokosci że ja dobrze widzę i jednocześnie nie oślepiam. co do wydechu to samodzielnym przeróbkom mówię nie nie bo są za głośne i pierdzą a można kupić na allegro tłumiki za nieduże pieniądze które są głośniejsze od serii ale też nie odpadają uszy i ładnie brzmią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Strasznie droga 90zł chyba ich....
http://www.lidl.pl/pl/home.nsf//pages/c.o....asma_odblaskowanie wiem czy to tylko dzis ale 25zl to nie majatek
dokładnie to chciałem powiedzieć że w lidlu się dziś w taką zaopatrzyłem całe 25zł od dziś w sprzedaży
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O promocji trochę można było się dowiedzieć wcześniej - zazwyczaj na takich promocjach schodzą artykuły jak świeże bułeczki. Sam kupiłem właśnie tą taśmę odblaskową, bo jak widziałem cenę w moto-akcesoria to miałem takie samo skojarzenie jak MarekG. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieci to inna sprawa, mają radosc juz z samej naszej obecności a co dopiero podarunek od motocyklisty.a pas czemu nie, ale kamizelka to troche przesada.Kolega ma racje i wszędzie tak jest nawet w pracy, jeden idiota sie wychyli i pokazuje ze wyrabia norme za 2 pracowników i kierownictwo zaraz narzuca tempo reszcie. Tak samo może być z naszymi politykami, bo polska to egzotyczny kraj wprowadza przepis i jeszcze jakas państwowa firma bedzie produkowac "obowiazkowe kamizelki"wiec niech kto chce to jeździ ale pewnych rzeczy niepowinniśmy publicznie poruszac ("podsuwać świni pod ryj") dla naszego dobra.Anushka chyba jakies kanony motocyklisty nalezy zachować prawda?bo jakby kazdy chciał wtrącac swoje 2 grosze to zaczeliby sie pojawiać kolesie w sandałkach i laski w szpilkach.
Ja widzę że tak jak czytanie ze zrozumieniem, tak i myslenie nie jest Twoją mocną stroną. Anushka pisze o dzieciach-pieszych z odblaskami, co znacząco poprawia ich widoczność po zmroku, a ty o podarunkach od motocyklistów... no nie mam pytań...Poza tym to że chcesz być gieroj jeden z drugim to wcale nie oznacza że wszyscy chcą ryzykować. Na takie teksty o wrodzonym ryzyku na moto jeszcze jakieś panny lecą? Człowieku to jest motocykl, nie rób z wożenia dupy na moto, obcowania z odbezpieczonym granatem. Podobna dziecinada jak memento mori w podpisie, czy zapraszanie na pogrzeb za życia... Dorośnijcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierzcie pod uwage ze kamizelka jest widoczna w dzien i w nocy a przyszyte pasy odblaskowe itp.widoczne sa tylko w nocy.W dzien tez trzeba byc bardziej widocznym a kamizelka bardzo w tym pomaga (przyklad drogowcow) wiec obciach nie wchodzi w gre tylko bezpieczenstwo nasze i innych.Najlepsza kamizelka a kazdy niech zaklada co uwaza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasy o ktorych rozmawiamy nie sa przyszyte i sa bardzo widoczne. zoltte paski na czarnym tle(kompik) przyciagaja uwage.Kamizelka jest malo wygodna ale w sobote widzialem w bytomiu motocykliste w kamizelce.No tego nie dalo sie przegapic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasy o ktorych rozmawiamy nie sa przyszyte i sa bardzo widoczne. zoltte paski na czarnym tle(kompik) przyciagaja uwage.Kamizelka jest malo wygodna ale w sobote widzialem w bytomiu motocykliste w kamizelce.No tego nie dalo sie przegapic.
A widzisz rzuca sie w oczy i wlasnie o to chodzi ja oficjalnie bede jezdzil w kamizelce na dalsze wypady i niech sobie ludzie mysla co chca a ja poprostu chce do konca moich mozliwosci jezdzic na motorze bezpiecznie i cieszyc sie z jazdy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem o tym pasie, ale wcześniej zaopatrzyłem się w naramienniki odblaskowe takie same jak uzywa policja, te naramienniki zakupiłem w sklepie mundurowym w Koendzie Wojewódzkiej w Katowicach za 50 zł kpl (2 szt), tez ładnie wyglądają, dają pożadany efekt, łatwo ściągnąc i koszt niewielki.pytalem tez są policję czy im to nieprzeszkadza, i odpopwiedz była iż jak najbardziej można ich uzywać gdyż to nie nosi znamion policyjnych cech, zatem jest dozwolone.ten temat juz był wałkowany na forum i gdzieś był link do strony producenta, ale ja poszedłem na łatwizne i kupiłem w konzumie w katowicach, ja polecam a każdy zdrobi jak uważa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kogos stac na to zeby poprzykrywac sobie markowe znaczki kamizelka czy innymi odblaskami to dobrze. Mnie stac. Nie musze szpanowac kombinezonem ani innymi tajlami, motocykl tez okeilem srebnymi kontorowkami z 3M (kufer i kask). Wiadomo taka choinka lansu nie zrobi ale naprawde o to nie dbam. Bezpieczenstwo ponad wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa teraz kolejny problem bedzie... 50ccm to bzyk... a czy 125 i wyzej to motocykl?jak dla mnie to motocykle. ciezko nazwac np takiego burgmana 650 moplikiem. tak czy siak . nawet na moplik odblaski nie zaszkodza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.