Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Akcja Jeżdże Z Kamizelką ...


Fotoman

Rekomendowane odpowiedzi

Co powiecie o zorganizowaniu akcji jeżdżę w kamizelce odblaskowej....? Wielu z nowych świeżych motocyklistów ma za nic to, że nie są widoczni przez innych uczestników dróg. A przecież jazda w odblaskowej koszulce poprawia w znacznym stopniu nasze i innych bezpieczeństwo... Jeżeli wielu z nas doświadczonych będzie je stosować to pokażemy niepokornym żółtodziobom że to nie obciach....? Co o tym sądzicie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee ja wolę lans w t shirt'cie, "abibasach" i dżinach... Jasne, zdarzyło mi się kilka razy wieczorową porą śmigać w żarówie... A i z perspektywy katamarana bajker na moto w żarówie jest o wiele bardziej widoczny. Myślę, że w ten sposób można "zielonym rajdersom" dać przykład do naśladowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zmroku owszem czemu nie ale w dzien wystarczajaco widacno chyba ze ktos manewruje po wszystkich pasach to chocby mial nad soba metrowa strzałke z napisem "tujestem" to nie zawsze w lusterku go bedzie widac..przynajmniej tak mi sie wydaje... nie jestem pewien bo sam autem nie smigam niech najlepiej wypowiadaja sie Ci co duzo smigaja puszkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podczas np dużej mgły, późnym wieczorem w czasie deszczu itp ubierałam kamizelkę i szczerze powiem, że gdzieś miałam to, że mogę śmiesznie wyglądać skoro lepiej było mnie widać szczególnie, że motocykl czarny, ubranie całe czarne i praktycznie nic się nie odznacza U nas widziałam jedna parkę jeżdżącą stale w kamizelkach za to za granicą np na Węgrzech czy na Chorwacji dużo więcej osób miało kamizelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie koniecznie. kamizelka ma takie same pasy odblaskowe jak taki pas. ten zolty maereial slabo dobija swiatlo a odblaski na paskie sa o wiele lepsze niz w kamizelce. Poza tym kamizelka furga a pas scisle przylega do ciala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie ma co pokazowki robic. albo jezdzisz w odblaskach albo nie. to kwestia twojego bezpieczenstwa. Jak wolisz modnie wygladac to jezdzisz bez. Ja to mam gleboko. Na kombinezon zawsze zapinam pas odblaskowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też śmigam w takim pasie i niejednokrotnie jadąc w nim już po zmroku na moto miałam wrażenie, że puszkarze zjeżdżali mi z drogi albo zwalniali, kiedy mnie widzieli, wydaje mi się, że odbierali mnie może jako policję ?Zasada jest taka: im jesteś bardziej widoczny na drodze tym jesteś bardziej bezpieczny, a lans mam w głębokim poważaniu, bo nie jeżdżę na moto dla kogoś tylko dla siebie !!!Pozdrawiam,AsiA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też śmigam w takim pasie i niejednokrotnie jadąc w nim już po zmroku na moto miałam wrażenie, że puszkarze zjeżdżali mi z drogi albo zwalniali
tez mi sie tak wydaje. z tego wynika ze oni bardzo chca nas zobaczyc i dla swietego spokoju pozbyc sie "dawcy" z ogona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie polecam rozwiazania dla osbo bez wyobrazni plastycznej ale mozna zakupic kilka metrow tasmy konturowej 3M (do kupienia w Piekarach na Podmiejsiej) i nakleic we wczesniej przemyslane miejsca.Taka tasma ma jeszcze wiekszy % odbicia swiatla niz pas. Cena tez odbija... ok 25zl /m tyle ze z metra takiego paska o szer 50mm mozna cos wyciac ponaklejac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też śmigam w pasie odblaskowym...fajna rzecz:) i faktycznie niektórzy baaardzo szybko umożliwiają przejazd w korkach,w czasie jazdy. nie furga jak kamizelka (o tym już ktoś wspominał) a kupowałem na moto-akcesoria.pl, teraz niestety nie potrafie jej tam znaleźć ... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest wazne. byc widocznym. Tez mam czarny moto i czarny kombinezon. Oczywiscie w kombo sa jakies odblaski ale to nic.Szukam farby odblaskowej (takiej jak w pasach) zeby przemalowac sobie kachol. Juz nie bede wygladal tak rasowo (wszystko czarne i gitara) ale przesuwajaca sie przestrzeni odblaskowa "kula" zwaraca mimowolnie uwage.Nie znalazlem jeszcze takiej farby ale mysle czy nie wyciac z tasmy konturowej (pisalem o nie wyzej)jakiegos ciekawego wzoru na ploterze tnacym. obklejenie kasku taka tasma - tak ofen - nie wchodzi w gre ale gdyby byl to jakis wzor... np imitacja ludzkich wlosow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.