Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Chromowanie Aluminium Szukam Pomocy


kris sps

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM specjslisów od każdej sprawymam w swoim sprzęcie spacerówki z KURYAKYN takie jak w linkuhttp://moto.allegro.pl/item934406916_kurya...rozkladane.htmlmaja juz swoje lata,i musze je dac do chromowanie.zdarłem wierzchnia warstwe,wypiaskowałem,a pod spodem aluminium..w bielsku nikt tego mi nie pochromuje.dajcie jakis namiar na szpeca.w niedziele trza by juz wyjechac...pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam http://www.wittmann.pl/renowacja.htmlMy w aucie zdecydowaliśmy się na polerkę pokryw i kolektorów, choć na początku miał być chrom. Chromowanie takich elementów jest trudno dostępne trzeba trochę czekać na usługę a poza tym jest to spory koszt.efekt:http://img696.imageshack.us/i/18043968.jpg/http://img153.imageshack.us/i/55113371.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za podpowiedzido każdej z tych firm dzwoniłem,ale kazda jest daleko od Śląska,i nikt mi nie gwarantuje,że to co mam do chromu jest z alu,a nie z ze stopu czegoś tam...chyba chwyce sie za polerke...;)
Ludzie czesto myla aluminium badz stopy aluminium z czesciami wykonanymi z cynku.Niby barwa i twardosc podobna, ale cynk jest ciezszy i bardziej szary.Tak czy siak zarowno alu jak i cynk to materialy, ktore smialo mozna chromowac, niestety w naszym kraju malo kto robi takie rzeczy uslugowo, bo ponoc zanieczyszcza sie kapiel i nie mozna potem wkladac innych metali. Jedynie zaklady produkcyjne, ktore produkuja rzeczy z cynku (jakies przyzady kuchenne badz rozne inne odlewy).Tak samo z chromowaniem przedmiotow z tworzyw sztucznych, da sie to zrobic, ale znalezc u nas zaklad, ktory zrobi to uslugowo to jak szukanie igly w stogu siana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz trochę poczekać (długie terminy) na usługę i wydać trochę kasy to zdecydowanie polecam wymienioną już galwanizernię w Poznaniu < Wittman i syn > http://www.wittmann.plChromuję u nich już kilka lat, aktualny właściciel Adam Wittman jest motocyklistą i doskonale wie o co nam chodzi. Chromowałem tam też spacerówki z Kuryakyna (ale inny model) i nie było żadnego problemu. Chrom jest położony REWELACYJNIE !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

ja   skorzystałem z Firmy  FERYL   pod Wrocławiem   ,chromowali  mi dekle  ze stopów  aluminium    do magny  VF750   +  okrągła  osłona aluminiowa  od alternatora  zapłaciłem za  te  3 elementy  1000 zł   powiem tak   nie wygladało  to źle   Kopuły zaworó  zrobili  OK  ale  dupy dali z  kopułą  od alternatora  nie doczyścili   , mnie to nie przeszkadzało  ale  każdy  kto  dba o szczegóły   to zobaczył   widać że  zrobią ale  trzeba  ich  dopilnować i najlepiej  z góry  im zastrzec że ma to być zrobione  dobrze   .. czy tani są  ? nie wiem   chyba  wszędzie  podobnie  biorą  ale  chodźi o jakosć  jak sie płąci to wymaga   ... ja też jestem  ze śląska  i   ten zakłąd był  najbliżej  stąd sie zdecyzdowałem   są  nie daleko zjazdu  A4  w kierunku  Wrocławia   mają  stronę  www  chyba  feryl.pl--  co co oceny  jaką  im wystawił  bym stosunek jakości   do ceny    na 5  maks   3.5  pkt 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, aleś chwasta wyrwał z 2010 roku :D

Człowieku   Fora  czytają  ludzie  którzy czegoś szukaja jeśli ogólnie tamat  ma komuś  pomóc   w spr chromowania  to nie szkodzi że  to z 2010   za to ja w 2013  chromowałem  i chciałem na nieść  kilka  aktualnych informacji  , Chromowanie  temat cały czas aktualny  moze  komuś pomoże w ocenie  jaką  firmę  wybrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napinaj się niepotrzebnie, bo zawału dostaniesz :D Po to dałem emotkę;)

Nie twierdzę, że temat nikomu niepotrzebny. Chodziło mi bardziej o to,  że ludzie to mają cierpliwość do szukania takich zakurzonych ciekawostek w czeluściach tego forum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzieki kolego FFRB za te informacje, wlasnie tez jestem zainteresowany chromowaniem dekli od hondy .narazie oddalem do polerowania ale nie wiem czy sie z czasem nie zdecyduje na chromowanie. daj znac jak ten twoj chrom sie ma ,czy nic sie z nim nie dzieje niedobrego-czy w tej firmie daja jakas gwarancje?

A kolega WICHER jak nie ma nic inteligentnego do wypowiedzenia sie w tym temacie to niech lepiej zamilknie :angry: lub poszuka forum dla inteligentnych innaczej :excl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego FFRB za te informacje, wlasnie tez jestem zainteresowany chromowaniem dekli od hondy .narazie oddalem do polerowania ale nie wiem czy sie z czasem nie zdecyduje na chromowanie. daj znac jak ten twoj chrom sie ma ,czy nic sie z nim nie dzieje niedobrego-czy w tej firmie daja jakas gwarancje?

A kolega WICHER jak nie ma nic inteligentnego do wypowiedzenia sie w tym temacie to niech lepiej zamilknie :angry: lub poszuka forum dla inteligentnych innaczej :excl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chciałbym dodać małą wzmiankę odnośnie polerowania aluminium. Współpracujemy z firmą, która ma w swojej ofercie polerowanie wibracyjne. Aluminium wypolerowane tą technologią podobno nie zachodzi. W razie obaw dysponujemy specjalnym klarem, który można stosować na polerowane elementy, aby je zabezpieczyć. Nie testowałem jeszcze wytrzymałości klaru na temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.