Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

2 Kąkretne Pytania O.......


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

1) z racji tego, że brakuje mi troche gotówki do wymarzonego moto w dobrym stanie to mam pytanie czy ktoś sie orietuje w sprawie kredytów na moto co gdzie ile i czy sprawdzona firma (nie 3 łyse misie) ??2) jezeli nie wymarzoby to mam pytanie do urzytkowników jakie sa koszty eksploatacji i czesci (pomijajac spalanie, ale gumy filtry robicizna itp) do XJ 600 GSF 600 oraz CB 500 i GPZ 500 (czy róznica miedzy 2 a 4 cylindrów jest taka duża??) ??z góry dzieki LEWA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ała... aż mnie oczka zabolały ;)1) W sumie to skocz się do centrum jakiegoś miasta i zapewne znajdziesz wiele banków i SKOK-ów. Tam Ci powiedzą, czy masz jakąś szansę. Jak masz stałą pracę, to nie powinno być problemów.Na stronach banków masz też zazwyczaj jakiś formularz, jak go wypełnisz, to oddzwonią.2) O jakie różnice Ci chodzi między 2 a 4 garami? Tańszy w regulacjach będzie 2-cylindrowy-mniej zaworów, gaźników, ma mniej świec. Filtry będą raczej w tych samych cenach, olej też.... ale to nie są jakieś wielkie koszta. Obyś tylko trafił ładną sztukę. Ja bym sobie z wymienionych szukał bandziorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ała... aż mnie oczka zabolały ;)1) W sumie to skocz się do centrum jakiegoś miasta i zapewne znajdziesz wiele banków i SKOK-ów. Tam Ci powiedzą, czy masz jakąś szansę. Jak masz stałą pracę, to nie powinno być problemów.Na stronach banków masz też zazwyczaj jakiś formularz, jak go wypełnisz, to oddzwonią.2) O jakie różnice Ci chodzi między 2 a 4 garami? Tańszy w regulacjach będzie 2-cylindrowy-mniej zaworów, gaźników, ma mniej świec. Filtry będą raczej w tych samych cenach, olej też.... ale to nie są jakieś wielkie koszta. Obyś tylko trafił ładną sztukę. Ja bym sobie z wymienionych szukał bandziorka
Kąkretne Pytania i Kąkretne Odpowiedzi ... Ała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) jezeli nie wymarzoby to mam pytanie do urzytkowników jakie sa koszty eksploatacji i czesci (pomijajac spalanie, ale gumy filtry robicizna itp) do XJ 600 GSF 600 oraz CB 500 i GPZ 500
No to przykładowe (przybliżone) koszty części CB 500:- klocki ok.70zł- płyn hamulcowy ok.15zł- świece 2x 30zł= 60zł- filtr oleju ok.25- olej ok. 140zł- filtr powietrza (KN) ok.270zł- opony... ceny bardzo różne Hmm.. chyba tyle na początek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje zdanie jest takie, ze skoro brakuje kasy do motocykla w dobrym stanie to nie warto się zadłużać biorąc jakieś kredyty. Lepiej ścisnąć 4 litery, pomyśleć o czymś innym, czas szybko zleci, kasa się znajdzie i będzie z górki.
no no to napewno o ile zas jej w aucie nie utopie a tak serio to tez nie chce super cuda za kupe kasy bo mialem troche przerwy i wiem ze moze byc wiesolo wiec takie uzywane ale nie zniszczone moto bylo by w sam raz Bo chyba bym sie powiesił glebiac moja ukochana VFR na bok ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no to napewno o ile zas jej w aucie nie utopie a tak serio to tez nie chce super cuda za kupe kasy bo mialem troche przerwy i wiem ze moze byc wiesolo wiec takie uzywane ale nie zniszczone moto bylo by w sam raz Bo chyba bym sie powiesił glebiac moja ukochana VFR na bok ;(
jezeli masz stałe zatrudnienie to nic, tylko się popytać.. zacząc od swojego banku, potem inne banki, na końcu Lukas i omijać szerokim łukiem providenty, szybkie pożyczki itp itd...Przy ratach trochę drożej wyjdzie.. szkoda ze nie masz działalnosci bo obecnie oferty leasingowe są takie, że nie opłaca się wywalać gotówki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ratach trochę drożej wyjdzie.. szkoda ze nie masz działalnosci bo obecnie oferty leasingowe są takie, że nie opłaca się wywalać gotówki.
z tym zatrudnieniem to nie wiem jak beda patrzec bo niby stale ale umowa zlecenie na najblizsze 2 latka jeszcze....a co do działalnosci to mysle, ale cholera wklad wszystko trzeba ustukac kapuchy ale z czasem bedzie to wtedy pomysle o leasingu Narazie własnościowe M by sie przydaloPS dzięki wszystkim za odpowiedzi własnie chcialem zaczac od Lucasa ale nic popytam sie w ING
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Gdzie? Praktycznie w każdym banku. Kredyty wcale nie są drogie. Zatrudnienie na umowę o pracę od minimum 3 miesięcy na czas delikatnie przekraczający okres kredytowania. Zdolność kredytowa i w 2 dni kasa jest tym bardziej, że bank ma zabezpieczenie w postaci motocykla. Przy zarobku 1500 na łapę dadzą np. 10-12 tyś na 6 lat raty wyjdzie ok. 250zł. Leasingu żadnego nie dostaniesz z założoną działalnością chyba, że prowadzisz ją od minimum roku i wykazujesz zarobki umożliwiające spłatę rat leasingowych. To samo tyczy się kredytów pod działalność. Kredyt i leasing to nie umowa na komórkę, że wystarczy NIP, REGON i wpis do ewidencji.Ad2. Stać na konia to stać będzie na bat i na owies.Myślę, że było konkretnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jesli np pracujesz, masz konto w banku powiedzmy 2 lata to bank moze miec dla ciebie oferte kredytu. Ja taka opcje wybralem zeby moto kupic...7 patoli wzialem i cooo? I zwolnili mnie z pracy chociaz sie nie zapowiadalo...Teraz moge powiedziec ze drugi raz sie nie wkopie w taka opcje. No i 3 lata splacania...Jesli nie masz i auta i moto to najpierw kup puszke...Cholernie przydatny "gadzet" ja tak zrobilem, 1. auto 2. motocykl. Troszke poczekasz zbierajac kase ale jaka pozniej bedzie satysfakcja "kupilem za swoje ciezko zapracowane". Ale wybor nalezy do ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.