Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ubezpieczenie Oc Motocykla *PRZYKLEJONY*


dr tiger

Rekomendowane odpowiedzi

wiesz w zeszlym roku w maju kupowalem moto i mialem tam jeszcze po starym wlascicielu 8 miesiecy wazne OC ale jak mi to przekalkulowali w hesti wyszlo by 340zl doplaty a w PZU mialem calosc za 230zl nowe ubezpieczenie na rok z zerowa znizka i i ze zwyzka za wiek o 50% mowila ze jak bym nie mial znizki za motor pojemnosc 600cm placilbym 136zl i w PZU o dziwo jak nie masz zadnych znizek masz najtansze ubezpieczenie sprawdzalem wszytskie firmy w HDI mi na jakies 500zl wyliczyli wiec polecam wybrac sie do PZU nawet babka mi w PZU mowila ze maja najtansze OC na jednoslady na rynku i wiekszosc motocyklistow u nch kupuje ubezpieczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

mam pytanko do bardziej zorientowanych. Mam 30% zniżek w PZU i od 30-08-2008r do dziś jeździłem na polisie Alianz (bo poprzedni właściciel się tam ubezpieczył a ja po zmianie nr rej wprowadziłem adnotacje w towarzystwie o zmianie właściciela). Zero szkód. Teraz znów chcę powrócić do PZU (bo doliczyli mi jeszcze 10 % za okres bezszkodowej jazdy w alianz więc przy 40% składka 82 zeta). Oczywiście umowę poprzednią dziś wypowiedziałem z zachowaniem terminu i na koniec mojej rozmowy z agentem allianz koleś mi sugeruje że możliwe że przyjdzie do mnie pocztą dopłata do zakończonego ubezpieczenia z racji tego że zrezygnowałem i przekalkulują mi zniżki (poprzedni właściciel miał 50 a ja 30), Pytanko: dlaczego przy zmianie danych w polisie po przerejestrowaniu tego nie zrobili i czy wolno im to teraz naliczać. Żadnej zgodny na przekalkulowanie nie podpisywałem ani dziś przy wypowiedzeniu ani przy przerejestrowywaniu moto. Dla mnie to wygląda tak: w związku z tym że odchodzę to mi po dupie chcą jeszcze wpakować parę złotych.MIał ktoś podobne przypadki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Również jak większość z was polecił bym ubezpieczenie w PZU nie jest za drogie i dobre. A co do kolegi Fin to wydaje mi się że troche pierdoły pisze bo co mnie obchodzi ile czasu bedzie ubezpieczalnia komu odszkodowanie wypłacać. Trzeba płacić jak najtaniej żeby więcej było na paliwo. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tymi motocyklami, jest zwyzka za wiek czy nie? Jesli tak to do kiedy bo w Warcie mieli juz pomysly ze do 30 roku zycia, nie wiem czy to obowiazuje Bo z tego co tu widze to chyba dalem sie w konia na ubezpieczeniu robic Nigdy sie tym nie interesowalem, kazali placic to placilem, ale mam 20% znizki policzone, place naturalnie calosc odrazu (chyba jest jakas znizka tez za to...? ) i licza mnie 155zł/rok w PZU. Koledzy tu maja bez znizek 120zl wiec te znizki to jakies magiczne z tego co widze u mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechce robić reklamy, ale w PZU w standardzie jest laweta .
a we warcie tez jest i se mozesz nawet za 30 zl dokupic assistance jak sie moto spierdzieli powyzej 25 km od miejsca zamieszkania . Ceny sa podobne, co kto woli, jako komu wygodnie. Cena jest zawsze indywidualnie ustalna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko do bardziej zorientowanych. Mam 30% zniżek w PZU i od 30-08-2008r do dziś jeździłem na polisie Alianz (bo poprzedni właściciel się tam ubezpieczył a ja po zmianie nr rej wprowadziłem adnotacje w towarzystwie o zmianie właściciela). Zero szkód. Teraz znów chcę powrócić do PZU (bo doliczyli mi jeszcze 10 % za okres bezszkodowej jazdy w alianz więc przy 40% składka 82 zeta). Oczywiście umowę poprzednią dziś wypowiedziałem z zachowaniem terminu i na koniec mojej rozmowy z agentem allianz koleś mi sugeruje że możliwe że przyjdzie do mnie pocztą dopłata do zakończonego ubezpieczenia z racji tego że zrezygnowałem i przekalkulują mi zniżki (poprzedni właściciel miał 50 a ja 30), Pytanko: dlaczego przy zmianie danych w polisie po przerejestrowaniu tego nie zrobili i czy wolno im to teraz naliczać. Żadnej zgodny na przekalkulowanie nie podpisywałem ani dziś przy wypowiedzeniu ani przy przerejestrowywaniu moto. Dla mnie to wygląda tak: w związku z tym że odchodzę to mi po dupie chcą jeszcze wpakować parę złotych.MIał ktoś podobne przypadki??
Po zakupie pojazdu w ciągu 30 dni powinno sie przepisać ubezpieczenie na nowego właściciela, wtedy właśnie powinni ci przekalkulować składkę. Może jakiś paparuch - agent dał ciała i teraz chcą naprawić swój błąd? Tym bardziej, że nie chcesz być ich klientem.Ja mam OC w PZU - 50% zniżki, jednorazowa wpłata - 68 pln
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tymi motocyklami, jest zwyzka za wiek czy nie? Jesli tak to do kiedy bo w Warcie mieli juz pomysly ze do 30 roku zycia, nie wiem czy to obowiazuje Bo z tego co tu widze to chyba dalem sie w konia na ubezpieczeniu robic Nigdy sie tym nie interesowalem, kazali placic to placilem, ale mam 20% znizki policzone, place naturalnie calosc odrazu (chyba jest jakas znizka tez za to...? ) i licza mnie 155zł/rok w PZU. Koledzy tu maja bez znizek 120zl wiec te znizki to jakies magiczne z tego co widze u mnie...
tak jest zwyżka. w tym roku 2009 od rocznika 1983 juz nie ma.wiec jak masz 26 to nie będziesz więcej płacić.jakieś pyt.do pzu to PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

jesli chodzi o PZU to potwierdzam to co poprzednicy wszystko zależy od wieku motocyklisty(zwyżka) i tzw stażuja z racji tego ze jeżdzę puszką ubezpieczam ją w PZU i mam już max zniżkę oczywiście mowa o OC więc to wszystko przechodzi na motocykl czyli w moim przypadku 44zetaco innego AC tutaj za mój rocznik motoru czyli 2004 żądali już 600zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.