Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Czym Najlepiej Czyscic Motor?


-xavi-

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, ze poprzedni wlasciciel/wlasciciele do specjalnie dbajacych o estetyke motoru nie nalezeli czeka mnie troche pracy:PTutaj moje pytanie, czym najlepiej czyscic motor... lakier, rame, kola, zebatki:) i gdzie mozna to dostac:) (ewentualnie koszt)Slyszalem, ze benzyna ekstrakcyjna nadaje sie do tego:P na gabke i jazda...Jakies inne skuteczne srodki/preparaty?Czego wy uzywacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd najlepiej naftą i niech Cię ręka boska chroni przed czyszczeniem napędu benzyną, koła benzyną ekstrakcyjna (łatwo zmywa się smar, smołę) a sam motocykl woda + ludwik ;)
oczywiscie, ze napedu benzyna nie bede czyscil - jak narazie on jako jedno z niewielu nie wymaga czyszczenia (jest nowy:P)glownie chodzi o kola i rame (wraz z innymi elementami jak podnozki itp), ktorej zwykla woda z plynem nie da sie doprowadzic do czystosci:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry ale i drogi jest castrol Greentec , ale mozesz tym czyscic zarówno silnik ( oczywiscie zimny) i lakier, wszystko pieknie schodzi. Jest to w litrowych opakowaniach ze spryskiwaczem. Spryskujesz motocykl , zostawiasz na kilka minut i zmywasz , spłukujesz.Rewelka , jezeli chcesz raz a porządnie doprowadzic wszystko do czystosci polecam warto wydac te 53 zł.Pozdrawiam,Sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmm... Ja wsumie używam tych samych kosmetyków do samochodu jak i do motocykla. Felgi specjalny preparat, osobny kosmetyk do plastików, elementów szklanych no i do cześci metalowych szampon samochodowy. Brud z łańcucha i tłuste plamy zwalczam skutecznie naftą. No i woskuje umyte czeście metalowe takie jak np. bak. Jak poświęcam na czyszczenie moto ok. 1,5h to za pomoca tych specyfikow udaje mi się uzyskać efekt zblizony do motocykla wyjeżdżajacego z salonu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam od 3 lat Wash&Wax'a do czyszczenia prawie całego motocykla i kasku przy okazji (zajebisty efekt daje)Tylną felgę, łańcuch, zębatki to naftą świetlną.Jeśli w jakiś miejscach mam niewielkie ślady korozji lub miejsca które jest bardzo ciężko doczyścić to traktuje to pastą lekko ścierną woskującą Tempo(chyba tak się nazywała) Mój nowy moto już prawie wygląda lepiej jak z salonu Wash-wax - 29zł ( kupuje w Ratka-motocykle)nafta świetlna - 8zł (Obi )pasta ścierna - ok 5zł ( mam od kumpla ;] )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

a powiedzcie Mi bo słyszałem ze ludzie tez czyszczą plak-iem plastiki ale zastanawiam sie dokladnie jakim... tym co jest do deski rozdzielczej w aucie zapachowy ? bo plastiki jak plastiki ale na nich lakier jest i zeby potem niewypłowiał lub cos podobnego.pozdro
Dokładnie tym do deski rozdzielczej. Czyszcze nim moje plastiki (w skuterze ) jakieś 2-3 lata i jestem bardzo zadowolony, ładnie się 'świeci' Kolor lakieru nie uległ w tym czasie żadnej zmianie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja standardowo naped czyszcze preparatem do czyszczenia felg w samochodzie (do kupienia w tesco za ok 15 zl), trzeba popsikac, odczekac 3 minuty i potem........ myjnia reczna.. wrzucam 4-5 zl i myje caly motocykl z woskowaniem wlacznie ;)jesli zbiornik, plastiki, kola sa zanieczyszczone czyms tlusyym to wtedy na szmatke benzyna ekstrakcyjna i jazda reczna...zwlascza na zadupku od gumypotem splukac woda (przewaznie tez karcher na myjni recznej) i jazda..cale umycie motocykla zajmuje mi:1. spsikanie felg i napedu jakies 30 sekund2. mycie kol benzyna ekstrakcyjna ok 2-3 minuty3. umycie motocykla na myjce recznej (45 sekund mycie z proszkiem, ponad minute dokladne splukiwanie, potem nablyszczanie i woskowanie..)w sumie w 10 minutach sie miescze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Motocykl to nie dziecko.Stosuję to co do auta, z tym, że daję już sobie spokój z wszelkimi preparatami do felg, które IMO są nic nie warte, tysiąc razy lepszym środkiem jest tutaj AKRA K2.Niezbędnik do moto, po prostu musi być: - rozpuszczalnik (benzyna) ekstrakcyjny, bez tego się po prostu nie da (fajne do czyszczenia tylnej felgi i opony)- nafta świetlna, do łańcucha oczywiście- no i oczywiście szampon, samochodowy, do ogólnego mycia motocykla.Przydaje się AKRA K2.Nic więcej nie potrzeba, dla bardziej pieszczotliwych: preparat do polerowania lakieru (1-2 razy na rok wszystkie elementy), wosk twardy i fajnie jak będzie jeszcze utwardzacz do wosku, takie coś 1-2 razy na sezon ale trzeba kupić coś lepszego (droższego) bo jak tanie gówno (plaki i inne takie sraki) to trzeba "paćkać" co mycie, a jak coś lepszego to efekt utrzyma się pół sezonu.Acha, ludwiki i inne detergenty do mycia naczyń usuwają wszystko co tłuste, więc stosuje je się do usuwania starych warstw wosku, także jak ktoś sobie wypastuje moto, a potem je umyje ludwikiem to raczej tak troche bez sensu. Żaden szampon samochodowy nie naruszy warstwy wosku na lakierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.