Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Zrobili Mi Zdjątko


Cozi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkichmam uno picolo problemo, mianowicie jechałem sobie koło 21ej do mojej kobity, a tu na winklu mi zrobili koledzy straż miejska zdjęcie.Jechałem puszką, miałem 80 km/h na liczniku.Była noc a oni mnie potraktowali fleshem, takim jakby z aparatu, nie czerwonym czy coś, tylko takim zwykłym.I teraz mam pytanie, czy jak się nie będą chcieli zgodzić na obniżenie mandatu to czy mam się z nimi kłócić że była noc i nie powinni używać tak mocnego flesh'a, że to jest niebezpieczeństwo i co by było jakby mi sie coś stało ? Pewnie nie mi pierwszemu tak walnęli po oczach. Jakby co to mam dwóch świadków bo nie jechałem sam.Poza tym stali w miejscu gdzie jest ciemno jak w dupie i dopiero ich zobaczyłem jak mi zdjęcie zrobili i spojrzałem w bok, tzn. zobaczyłem pomarańczowy pasek i przypuszczałem że to miejskie.najbardziej komiczne jest to że dziennie jeżdżę do czech, bo dorabiam przez wakacje i nie dostałem ani jednego mandatu, a tu mnie na "własnym podwórku" dorwali ...pozdrawiamps. robiliście coś z forum ? bo moja liczba postów uległa zmianie poza tym jak mi sie wyzerowały posty to może by i to jedno ostrzeżenie wyzerowac, które mi się tam kiedyś nawinęło, hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy na tego flesza cos poradzisz moze gdybys sie odwolal do sadu ale wiele nie zwojujeszA tak wogole to ostrzegam wszystkich ktorzy jezdza po Rudzie ze tam straz miejska ma Forda Focusa z wbudowanym fotoradaremglowica jest wbudowana w atrape chlodnicy auto wyglada jak cywilne tylko na boku ma paskijak stoi wzdluz drogi to po zawodach bo nie sposob sie zorientowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w ramach ostrzeżenia,ustrzelili mnie na łuku, na nowej Bykowinie, koło kościoła (ul Górnośląska)a parę miesięcy temu mój tata dostał zdjęcie i został uchwycony na Piotra Skargi, przy parku koło elektrowni Halemba
Tam często stoją bo jakieś durnie zapierd... po tej ulicy co nie miara.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

straż miejska chyba nie może dać punktów??? - ale może się mylę.
Niestety może
mandat 200-300 zł i 6 pkt. co do flesza, nic nie poradzisz...
Witamjeśli to były miejski to nie dają pkt, wiem po sobie ^^ przyszło pisemko podac przyczynę szybkiego poruszania i takie tam pierdoły, i 300zł pkt nie dają.ByQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wogole to ostrzegam wszystkich ktorzy jezdza po Rudzie ze tam straz miejska ma Forda Focusa z wbudowanym fotoradarem
Cenna informacja, dzięki
cel, jakim jest ujęcie i poskromienie pirata - drogowego przestępcy i bandyty uświęca środki a jak powszechnie wiadomo w PL fotoradary eliminują wszelkie możliwe zagrożenia na drodze
Szczególnie te od strażników miejskich, które zazwyczaj stoją w idiotycznych miejscach, a jedyny cel ich działania, to zasilanie kasy miasta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy na tego flesza cos poradzisz moze gdybys sie odwolal do sadu ale wiele nie zwojujeszA tak wogole to ostrzegam wszystkich ktorzy jezdza po Rudzie ze tam straz miejska ma Forda Focusa z wbudowanym fotoradaremglowica jest wbudowana w atrape chlodnicy auto wyglada jak cywilne tylko na boku ma paskijak stoi wzdluz drogi to po zawodach bo nie sposob sie zorientowac
tak ja również to potwierdzam granatowy focus z małym napisem ORMO bo tak ich nazywam czyli straż miejska często czają się na rogu ulic orzegowskiej i kilińskiego ustawiając się migawką w stronę Orzegowa bo tam dojezdzajacy od strony Orzegowa na wiadukt ich nie widzą a na tym odcinku obowiązuje ograniczenie do 40km/h bo jest szkoła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowelizacja ustawy - Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2007 r. nr 123, poz. 845), dała strażnikom prawo do rejestrowania za pomocą fotoradarów wykroczeń na drogach, takich jak: przekroczenie prędkości, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej czy niewłaściwe korzystanie z pasa ruchu dla autobusów. Wtedy na podstawie zdjęcia z fotoradaru straż miejska nałoży mandat oraz punkty karne. Strażnicy miejscy mają też prawo do legitymowania kierowców oraz wydawania im poleceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowelizacja ustawy - Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2007 r. nr 123, poz. 845), dała strażnikom prawo do rejestrowania za pomocą fotoradarów wykroczeń na drogach, takich jak: przekroczenie prędkości, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej czy niewłaściwe korzystanie z pasa ruchu dla autobusów. Wtedy na podstawie zdjęcia z fotoradaru straż miejska nałoży mandat oraz punkty karne. Strażnicy miejscy mają też prawo do legitymowania kierowców oraz wydawania im poleceń.
przepis nie tyle co głupi ale absurdalny bo...straż nie ma prawa zatrzymywać na drodze,następnie przepis ten przeczy z przepisami ustawy o strażach gminnych art 12po za tym jak udowodnić że akurat w tym czasie tym motocyklem i nie tylko jechała ta osoba a nie kto innysłyszałem że są przymiarki by karać właścicieli pojazdów na kogo jest zarejestrowany ale czy to wyjdzie to też będzie absurd bo np poprzedni motor miałem zarejestrowany na ojca który nie ma już prawa jazdy ma 81 lat i jest schorowany i co wtedy? ma wskazać kto nim jechał jak ma altschimera, głupota naszych decydentów nie zna granic zamiast ormowców wyposażać w drogi sprzęt i akcesoria to pieniądze by mogli przeznaczyć na remont dróg i edukację młodych zapaleńców na motorach a nie uzbrajać tych pa...tów niczym Rambo bo to i śmieszne i żenujące na co idą nasze podatki zresztą ja bym tych darmozjadów w ogóle zlikwidował bo oni do niczego są niepotrzebni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80 to taka rozsądna prędkość, ale nie wg przepisów tylko wg mnie ;)jutro idę na rozmowę do panów strażników, zobaczymy co uda mi się załatwić, pewnie niewielea co do tego na co idą mandaty z straży, że trzeba budżet zasilić i że nie robią nam dróg ... myślicie że za co robią nam wspaniały rynek na Fryncicie (N. Bytom ), który obejrzę raz na miesiąc a przejdę się po nim raz w roku ?Lepiej pierdoły robić zamiast np. drogi naprawiaćSłyszałem od znajomej, że nasza straż miejska ma lepszy sprzęt od policji, ponoć p. prezydent tak ich wyposaża bo ciągnie ogromne zyski ze straży miejskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.