Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Potrzebuje Pomocy


bandit915

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem miałem wypadek motocyklowy w którym zostałem poszkodowanym puszka zajechała mi droge i mam rozwalone moto i cały kombik.Kombik był kupowany z 4 lata temu i nie mam już paragonów a tani nie był dlatego apeluje o prożbe i pomoc jeśli macie jakies paragony w domu na kombik kask buty rekawice itd... to bede wdzieczny za jeich kopie lub udostępnienie na pare dni w celach dla ubezpieczlni bo oni na wszystko chcą rachunki.napewno się dobrze odwdzięcze.nie ważne jaki kask jaki kombik ważne aby był paragon i tak nie bedą szukać na paradonie do jakiego modelu kasku lub paragonu nalerzy chciałbym odzyskać jak najwiecej kasy od sprawcy ale bez rachunków to bede w plecy za kombik a tego nikomu nie życze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę nie da się odzyskać kasy z ciuchów bez paragonów? Te przepisy są tragiczne... Powinni nowy kombik tej samej firmy odkupić lub jego równowartość zwrócić (cena sklepowa). Mają pokryć straty z wypadku w taki sposób, żeby poszkodowany nie był "w plecy". Przynajmniej tak powinno być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podczas wyceny ubioru podałem, że wszystko kupiłem na bajzlu i napisałem też ceny.Przyjęli bez mrugnięcia okiem, odliczyli ok 20% za amortyzację i wypłacili kasę. Nie potrzebowałem żadnych paragonów, a jedynie oświadczenie pisałem. Oczywiście obfotografowali mi to wszystko, więc uważaj z tymi paragonami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzy dni temu dopiero wyszłem z szpitala i jestem w trakcie załatwiania dzis byl rzeczoznawca z pzu i stwierdził ze motor idzie do kasacji porobił zdjeciz kombika i pytal czy mam jakies paragony na to.ale nie miałem.poczekam ile mi oblicza za kombik jakby cos to bede sie starac załatwic od was paragony i sie nie zgodze z jeich wyliczeniami bo niechcialbym być w plecy a kombinowac tez nie chce aby nie przekombinowac za fest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paragonów na zicher nie musisz mieć. Jak ja miałem wypadek to podałem im cene tak na pysk i wypłacili mi wszystko co do joty (PZU) - mowa tu o odszkodowaniu z OC sprawcy. De facto kombik kupiłem za 500 PLN na bajzlu, cene dla PZU podałem 1500 a baba z PZU jeszcze mi powiedziała, że cyt. "coś pan mało sobie za ten kombinezon policzył" - i nie było w tym ironii Ale fakt faktem była to jedyna rzecz na której naciągnąłem - cała reszta jak Pan Bóg przykazał zgodnie z prawdą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.