Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

125 Na 50 .. Szukam Pomocy


kukis666

Rekomendowane odpowiedzi

jak chce chlopak smigac bez to niech smiga bez bedzie mial ochote , pieniadze i czas to zrobi prawko
O ja pier***ocenzurowano***
Sa tez tacy co maja uprawnienia a jezdzic nie umieja gdyz kurs na prawo jazdy kategori a nic nie uczy !!!!!!!!! kompletnie nic ! no moze lalika nauczy jezdzic na moto tzn. ruszac stawac zmieniac biegi i robic slalom i osemki !! a taka prawdziwa jazda motocyklem sie rozni duzo od tego co na kursie ucza !
mas na ten temat jakies dane statystyczne ? Ilu takich jest. Moze nie umia ale robia to legalnie - kumasz roznice ? ? ?
... bo wg dzisiejszego prawa to muszą TOBIE udowodnić winę. A jak sprawdzą , czy to Ty zrobiłeś?
Odezwal sie 14 letni EXPERT. Pozyj troche dziecko ny tym swiecie a jak zamoczysz dupsko to wtedy zobaczysz jak to oni Tobie udowodnia. jak myslisz ile rzeczoznawca potrzebuje czasu na to aby sprawdzic pojemnosc silnika ? Zreszta poco rzeczonawca jezeli wystarczy ktokolwiek z lapanki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież policjantom za to płaca żeby znajdowali takie własnie przekręty, nawet średnio inteligenty policjant po najłatwiejszym kursie kapnie się to przekręt i skieruje moto do badania technicznego ale nie za tydzień tylko natychmiast, i diagnosta stwierdzi co i jak, pozatym 50 cc to prędkośc dla takiego pojazdu jest 45 km/h jesli jedziesz szybciej to są dwa wyjścia albo jedziesz na luzie z górki (jesli moto na to pozwala) lub masz pogrzebane, co w tym tródnego nawet dla policjanta.policja ma płacone za wynajdywanie takich wynalazków a co bardziej dopinguje jak kasa, wiec czemu się dziwic że kontrole sa nagminne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi co jest gdy nie mam blokad i motor jedzie więcej niż te 45km/h tzn motorower, bo np SIMSON o ile dobrze pamietam nie mial blokad i inne sprzety tez i zaczeli blokować skuterki itd MADE IN CHINA . Mandat czy cos wiecej? A poza tym są drogi gdzie można jechać 70km/h lub więcej i też moga mandat dać bo motorower do 45km/h powinien rozwijać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motorowerem 50cc max prędkość jaką można się poruszać to 45 km/h (wskazania trzeba korygować prędkościomierzem, ldatego jest wymagany pod wzgledem technicznym ) , jesli jedzie szybciej to moga złapać i wlepić mandat, jeśli jednak podejżewają że ktoś zmienił parametry (pojemnośc silnika)oddają moto do diagnozy, jesli się potwierdzi to właściciel ma problem prawny (uprawnienia+ubezpieczenie)jesli jednak nie potwierdzi się to policja płaci za przegląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi co jest gdy nie mam blokad i motor jedzie więcej niż te 45km/h tzn motorower, bo np SIMSON o ile dobrze pamietam nie mial blokad i inne sprzety tez i zaczeli blokować skuterki itd MADE IN CHINA . Mandat czy cos wiecej? A poza tym są drogi gdzie można jechać 70km/h lub więcej i też moga mandat dać bo motorower do 45km/h powinien rozwijać?
Motorower musi spełniać trzy parametry Prędkość maksymalna MocPojemność także przy przekroczeniu jakiego kolwiek z nich policjant ma prawo zażądać od kierującego prawka. A więc jeżeli posiadasz np Aprille rs odblokowaną i przyuważą cie dla przykładu że stawiasz ją na gómie to mają prawo podejżewać iż moc silnika jest większa nisz dopuszczalna ale w tym wypadku wyślą na badanie tech. jezeli z miejsca łapna cie na suszare i masz np 60km/ zażada prawka i moto do ekspertyzy ;) dla potwierdzenia swoich przypuszceń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok ale ja kupiłem motor i wyciąga powiedzmy 90km/h ja w nim nic nie kombinowałem nie przerabiałem a pojemnosc to nadal 50cc wiec co ja mam do tego? Moge zaplacic mandat za przekroczenie predkosci ale jade motorowerem i mam uprawnienia do prowadzenia go (karta motorowerowa) A nawet jawka czeska o pojemnosci 50cm przekroczy 45km/h a nie spotkalem sie z tym zeby byla zablokowana wiec musieli fabrycznie wypuszczac o takiej mocy to co mam sądzić się z firmą JAWA ? Nie rozumie polskiego prawa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motorowerem 50cc max prędkość jaką można się poruszać to 45 km/h
To nie jest odpowiedz na zadane pytanie. Z przykroscia musze stwierdzic, ze nie za bardzo wiesz jak to w rzeczywistosci wyglada i jakie sa na to §§.
Motorower musi spełniać trzy parametry Prędkość maksymalna MocPojemność
Jak wyzej. Motorower musi spelniac nie trzy a jedynie dwa warunki.1. pojemnosc do 50 ccm 2. predkosc maksymalna do 45 km / hNie wiem jak wyglada to w Pl prawie ( ktory rok ) ale jest ujete, ze motorowery wyprodukowane do roku X moga rozwijac predkosc do 60 km/h.
No ok ale ja kupiłem motor i wyciąga powiedzmy 90km/h ja w nim nic nie kombinowałem nie przerabiałem a pojemnosc to nadal 50cc wiec co ja mam do tego?
Wiesz ile bedzie interesowalo sedziego czy to Ty czy poprzedni wlasciciel stuningowal. Nie iwdziales, ze tak szybko jedzie ? Jedzie za szybko wiec jest przekret a Twoim obowiazkiem jest doprowadzenie do parametrow wymaganych przez prawo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest odpowiedz na zadane pytanie. Z przykroscia musze stwierdzic, ze nie za bardzo wiesz jak to w rzeczywistosci wyglada i jakie sa na to §§.Jak wyzej. Motorower musi spelniac nie trzy a jedynie dwa warunki.1. pojemnosc do 50 ccm 2. predkosc maksymalna do 45 km / hNie wiem jak wyglada to w Pl prawie ( ktory rok ) ale jest ujete, ze motorowery wyprodukowane do roku X moga rozwijac predkosc do 60 km/h.
no to sory ale oczym my piszemy bo nie wiem...jeżeli mam w dowodzie wbite 47ccm i 10,5 kw to co niebieski wsiadca na moto i sprawdza czy jego prędkość max nie przekracza 45/h ?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ks rider piszeż że ja nieznam się na tej sprawie tymczasem piszesz że niewiesz jak to jest w PL pod wzgledem prawnym.a zatem sam nie jestes wiarygodnypoczytaj cały wątek, poniżej mojego postu jest to doładnie wyjaśnione. motorower którym mozna sie poruszać na podstawie dowodu osobistego osoba pełnoletnia lub karta motorowerowa osoba niepełnoletnia, natomiast pod wzgledem technicznym to prędkośc do 45 km.h i pojemnośc do 50 cm3, w taki sposób zdaje się reguluje prawo ten temat. jesli motorower porusza się szybciej fabrycznie potrzene jest odpowiednie prawo jazdy lub powinno był założone ograniczenie prędkości, jesli jednak własciciel bądz użytkownik zadziałał i wpłynoł na max prędkośc to juz jest karalne gdy nie posiada się odpowiedniej kategorii prawa jazdy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to sory ale oczym my piszemy bo nie wiem...jeżeli mam w dowodzie wbite 47ccm i 10,5 kw to co niebieski wsiadca na moto i sprawdza czy jego prędkość max nie przekracza 45/h ?????
W takim przypadku nawet wsiadac nie musi, bo logika mowi, ze bedzie szybszy niz 60 km/h wiec juz jest przekret mowa o tych 10,5 kW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj cały wątek, poniżej mojego postu jest to doładnie wyjaśnione. motorower którym mozna sie poruszać na podstawie dowodu osobistego osoba pełnoletnia lub karta motorowerowa osoba niepełnoletnia, natomiast pod wzgledem technicznym to prędkośc do 45 km.h i pojemnośc do 50 cm3, w taki sposób zdaje się reguluje prawo ten temat. jesli motorower porusza się szybciej fabrycznie potrzene jest odpowiednie prawo jazdy lub powinno był założone ograniczenie prędkości, jesli jednak własciciel bądz użytkownik zadziałał i wpłynoł na max prędkośc to juz jest karalne gdy nie posiada się odpowiedniej kategorii prawa jazdy,
Dzieki temu, ze przepisy sie uogolnily czy tez zrownaly, wiec raczej wiem o czym mowie. pomine juz fakt, ze mam z tym doczynienia zawodowo.Opisujesz sprzety " nowej generacji " spytam sie wiec co z innymi ? Mam na mysli te ktore produkowane byly w czasach kiedy prawo i przepisy o dpouszczeniu motorowerow do ruchu zezwalalo na predkosc 60 km/h ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kr rider ja nie bardzo wiem o jakich przypadkach piszesz, w momencie gdy wchodzi ustawa o motorowerach, nastepuję zmiana prawa i nastają nowe zasady, nie ma starych zasad i nowych jednocześnie.pozatym nie zgadzam się że przepisy się ujednoliciły, w kazdym z krajów UE sa spójne przepisy ale też w każdym z krajów sa odrebne gdy zagłebić się w sczzegóły, osobna sprawa sa jednak uprawnienia i tu trzeba mieć odpowiednie kategorie prwa jazdy a w niektórych przypadkach nawet prawo jazdy międzynarodowe i wcale tutaj nie piszę o blankiecie jakim teraz najczęściej sie posługujemy w PL, czyli blankiet z dwoma zdjęciami i flaga UE, prawo jazdy międzynarodowe to znacznie większa książeczka pisana o ile pamiętam w 5 czy 6 językach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WitamGeneralnie też chciałem zrobi moją nsr 125 na 50 i na motorowerowej jeździĆ, lecz gdy dowiedziałem sie ile za to można beknąĆ zrezygnowałem ;/jak Cię pan władza zatrzymie i stwierdzi, że przekraczasz 49cm3 jedziesz na stację kontroli, i już przesrane ;d kolegium za oszukiwanie prawa + mandat +coś tam wyszło więcej od prawka A1 ^^co do nowych przepisów:wystarczy trochę poczyta po necieod roku 2010 maja by wprowadzone nowe kategorie, jeżdżenie na "dowodzie" skuterkami będzie zniesione, ponieważ nie każdy to ma dowód ma uprawnienia do jazdy po ulicach (dziadki itp)ma byĆ wprowadzone prawko "AM" - znaczenie dzisiejszego motoroweru (normalne testy jazdy itp)A1 zostanie, pojawi się nowe A2 - do iluś tam KM mocy i od 20 lat (chyba ze ktoś już ma 2 lata praktyki czyli A1 posiada 2lata to można zrobiĆ to prawko od 18 lat)A - zostanie tak jak jest czyli wszystkie motory, zdawaĆ te prawko będzie można po ukończeniu 24 lat, natomiast posiadając prawko A2 i 2letni staż od 22 lat.TE INFO MOGĄ BYĆ PRZETERMINOWANE ponieważ czytałem o tym parę miesięcy temu...PS: w Niemczech już tak jest dawno dawno (podjeżdża policja do tankującego na stacji motoru i proszą o wjechanie na "mate sprawdzającą moc moto" gdy przekracza biorą prawko ;] + wysokie kary (mój znajomy został na tym przyłapany, jego sytuację opisałem ;) )ByQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... A2 - do iluś tam KM mocy i od 20 lat (chyba ze ktoś już ma 2 lata praktyki czyli A1 posiada 2lata to można zrobiĆ to prawko od 18 lat)
Kolego, prosilbym Cie, abys nie majac pojecia o nowych kategoriach PJ nie wypowiadal sie na ten temat, bo tylko zament siejesz. A2 nie bedzie od 20 r. zycia tylko od 18 r. zycia. PUNKT. praktyki na A1 mozesz miec i 10 lat, ta niema z A2 ani z A nic wspolnego.
A - zostanie tak jak jest czyli wszystkie motory, zdawaĆ te prawko będzie można po ukończeniu 24 lat, natomiast posiadając prawko A2 i 2letni staż od 22 lat.
zaprzeczasz sam sobie. A nie zostanie tak jak jest ( i cale szczescie ). Aby zdawac na kat. A bedziesz musial miec 2 letnia praktyke w kat. A2. nie masz takowej musisz odczekac. Osoby majace 24 lata i niemajace zadnej kat. motocykloiwej moga robic kat. A od razu.
PS: w Niemczech już tak jest dawno dawno (podjeżdża policja do tankującego na stacji motoru i proszą o wjechanie na "mate sprawdzającą moc moto" gdy przekracza biorą prawko ;] + wysokie kary (mój znajomy został na tym przyłapany, jego sytuację opisałem ;) )
Co do scislosci to w Niemczech nie jest tak od dawna, bo nowe kategorie PJ wejda duuuzo pozniej niz w PL, to raz. Dwa, Niemcy maja inny system, dwa lata praktyki, po dwoch latach mozna automatycznie przesiadac sie na otwarta moc i nie kosztuje to nic dodatkowo. Po trzecie, jaka Mate ? Moze latajacy dywan ? Nie ma czegos takiego jak mata, sa ROLKI. Po czwarte, zadna mata i zadne rolki nie sprawdza Ci mocy jaka posiada pojazd. Predkosc owszem - i wlasnie do tego sluza TE rolki. Po piate, na rolki brane sa tylko i wylacznie dwa rodzaje pojazdow1. Mofa2. Skooter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.