Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Żywica Czy Coś Innego... ?


ZAGLEBIAK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam kolejne pytanie, niestety na poprzednie nie dostałem odpowiedzi. No więc sprawa ma się tak, że chcę pomalować mój motor . Aprilia RS 50 1993 r. i mam problem bo plastiki nie są w najlepszym stanie i np musiał bym jakoś załatać dziurę, w której powinna iść śrubka mocująca plastik do motoru a następnie zrobić (w załatanym miejscu) dziurkę na tą śrubkę. Trochę robię z tego masło maślane ale mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi. W skrócie: mam dziurkę przez którą przelatuje mi śrubka i muszę ją czymś załatać aby znów w tym miejscu śrubka się trzymała a nie przelatywała przez dziurkę. Czym moge to zrobić? Żywica? Czy może jakieś włókno... ? Proszę o odpowiedź bo jest to dla mnie bardzo ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żywica mogła by się nadać, ale nie gwarantował bym zbytniej trwałości. Najlepszym sposobem było by zaopatrzyć się w spawareczkę do plastiku. Koszt niewielki a efekty zadowalające i wytrzymałość odpowiednia. Sam mam taką najtańszą z alledrogo i daje rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale właśnie na wytrzymałości mi zależy bo to ma być miejsce w którym będzie zrobiona dziurka na śrubę na której będzie trzymał się plastik. A co do spawarki do plastiku pierwszy raz słysze ale zobacze co i jak z tym A to włókno przeplatane to jest nazwa taka czy poprostu tak wyglada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat mój ojciec sie tym zajmuje i troche mi to wytłumaczył. po pierwsze najlepiej byłoby to widzieć żeby ciś powiedzieć tak mi doradził.tak teoretycznie go pytałem to mata szklana plus tkanina w połączeniu z odpowidnimi żywicami i oczyliście odpowiednia jej grubość chyba by ci wystarczyła. tylko że nie do każdego plastiku sie to będzie chciało przykleić. musisz sprubować. zawsze sobie możesz walnąć troche włókna węglowego hehe i gwarantuje że będzie twardsze nawet od tej śrubki która to będzie trzymała hahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastiki są elastyczne i pracują ,żywica jest sztywna. Sam kilka elementów w swojej kleiłem i albo odeszła żywica ,albo tak trzymała ,że powstałe naprężenia spowodowały popękanie plastiku obok. Najlepszym sposobem łatwym szybkim tanim i skutecznym to poprostu trytyk Jak ładnie zrobisz to nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym podjechał gdzieś gdzie spawają plastiki, z doświadczenia wiem że potrafią robić cuda.
Jedyna logiczna i trwała naprawa takiego elementu to spawanie i ponowne wykonanie otworu pod tą śrubę. Żadna żywica nie będzie trwale związana z tym materiałem.
Zgadzam się. Nie ma co dziadować, zaspawać wykonać nowy otwór i gotowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.