Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Drętwienie Dłoni Podczas Jazdy


carlakolumna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nocną porą Ja niestety też mam podobną dolegliwośc.Z tym,że w lewej nodze.Po przejechaniu mniej więcej 100km zaczyna mi drętwieć.Najpierw łydka a jak chcę wyprościć noge to od razu podpina sie całe udo : dwugłowy uda z prostym.Ból jest masakryczny,wtedy musze sie zatrzymać pochodzić troche.Prawdopodobnie chodzi o bardzo słabe krążenie,ponieważ jak rozprostuje noge,pochodze kilka minut to już jest ok i moge jechac dalej.Noga w czasie jazdy CBRką jest podkurczona dosyć mocno więc,to raczej będzie to.W czasie jazdy poprzednim moto(TDM 850) owego problemu nie było.Jeżeli dobrze pamiętam to miałem to samo jeszcze za czasów, jak jeździłem FZRką 600tką.Więc wydaje mi sie,iż to właśnie w krążeniu leży problem.Szerokości wszystkim Wam życzę, no i zeby te dolegliwości przestały Nas męczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze dodam, że drętwieje mi nawet bez rękawiczek... więc w nich tez nie szukał bym przyczyny... zazywczaj prawa ręka, choć i lewa się też zdarza teraz po wypadku mam taki problem,że zawsze w nocy prawa dłoń 4 palce prócz kciuka:P drętwieją mi i zawsze budze się by nią poruszac rozprostowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problem z drętwiejącymi palcami.Byłem na badaniach cieśni nadgarstka wyszło że mam cieśnię.Dostałem blokadę w nadgarstek ten co mi dokuczał najbardziej i niestety po dwóch miesiącach to samo.Wcześniej dostałem tabletki witaminę B1 wyciąg z kasztanowca i jeszcze jeden lek. Pomogło na jakiś czas. Ortopeda sam nie wie co mogło być przyczyną tych drętwień.Obecnie tak mi dokucza to drętwienie,że budzę się o 7.00 i już mam po spaniu.Stwierdziłem jedno za dużo ciężkiej pracy mam,jak parę dni odpocznę wszystkie problemy znikają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 13 lat później...
W dniu 7.06.2009 o 12:22, walligator napisał(a):

Kurde, a myślałem, że tylko jaj jestem taki zwyrodnialec Mi drętwieje prawa dłoń ( a konkretnie 4 palce) i to nie zawsze - nie mogę znaleźć przyczyny.Gdy opuszczę rękę do gleby to wszystko wraca do normy - co to za ustrojstwo ?

Witam. Mam tak samo. wszystkiego próbowałem; zmiany rękawic, jazdy bez rękawic, innej pozycji , innego chwytu kierownicy. Nic nie działało. Po ok.20 minutach drętwieją palce prawej (tylko) dłoni. ,gdy opuszczę  rękę swobodnie w dół -wraca krążenie i po 5 sekundach odpuszcza.  Stawiam na albo  zwyrodnienie kręgosłupa ,lub problemy żylne. ( byłem u lekarza- powiedział,że powodów może być z dziesięć, trzeba by było długotrwałe specjalistyczne badania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarty żartami ale przy pracy z narzędziami wpadającymi w wibracje stosuje się rękawice antywibracyjne jako ŚOI; aby zapobiegać "chorobom wibracyjnym".

Polega to m.in. na niedokrwieniu palców i to nie jest tak, że po skończonej pracy wszystko wraca do normy. Tak bywa tylko na początku a później mogą powstać trwałe i nieodwracalne schorzenia. Pesel nie ma tu znaczenia, raczej intensywność "doznań".

Stąd ważne są dobre rękawice i nie "drżący koń" ;) 

p.s. Może dlatego H-D podoba mi się tylko na plakatach 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.