Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Drętwienie Dłoni Podczas Jazdy


carlakolumna

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak tam ogólnie często i długo jeździsz ale z takiej mojej prawie medycznej działki mogę powiedzieć że:-przyczyn może być wiele :-)-wibracje kierownic-wpływ zimnego powietrza-słabe nadgarstki i mięśnie przedramion-urazy tych okolic w przeszłości-zmęczenie wynikające na przykład pracą zawodowąJak można pomóc:-wibracje jako tako ciężko zmniejszyć-rączki w nadgarstkach osłonić na przykład stosując wysokie rękawice-ćwiczyć nadgarstki i przedramiona(ściskanie piłeczki w rękach, specjalne sprężyny itp)-więcej jeździć to po czasie ręce powinny się same przyzwyczaić...-zgłosić się do lekarza (jeśli staje się to uciążliwe i pojawia przy innych czynnościach bo może być spowodowane tak zwanym zespołem cieśni nadgarstka)Przyczyny i sposób złagodzenia dolegliwości są "wysnute" tylko na podstawie Twojego krótkiego opisu więc mogą różnić się od prawdziwych przyczyn :-)W każdym razie z powody drętwiejących rąk nie warto zrezygnować z MOTO!!! :-D :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, mnie też się to zdarza ale znam przyczynę Od ponad 10 lat mam reumatyzm oraz problemy z krążeniem więc jest to nieuniknione i nie do wyleczenia w moim przypadku. Cóż starość nie radość, młodość nie wieczność jak to się mówi Proponuję iść do lekarza, sprawdzić krążenie i schorzenia stawów np. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chyba to też nie ma co go wysyłać do lekarza jeśli czasem mu coś zdrętwieje. Ja zauważyłem po sobie że drętwieje mi nadgarstek od trzymania gazu szczególnie w nocy jak jest zimniej i kiedy skądś wracam na spokojnie stałym tempem. Tak samo mi noga też zdrętwieje i skumam to dopiero jak wstaję z motocykla jak krew dopływa i pojawiają się słynne mrówki ;). Tak samo mam jadąc samochodem i trzymając ciągle gaz w tej samej pozycji. Nie widzę w tym nic złego chyba że tak się dziać nie powinno to może też mam jakiś reumatyzm czy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kursie prawka miałem podobny problem, po 5 minutach już było "drętwo". Spytałem kolesia, który ze mną jeździł o co w tym chodzi i poradził mi żebym twardziej siedział na dupie, a mniej ciężaru opierał na rękach - pomogło.Temperatura: mnie osobiście nie zdarzyło się żeby przy niższej temperaturze drętwiały, a jeździłem przy -10 nawet. Zależy od organizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi rece dretwialy bardzo szybko nawet po przejechaniu 10 kilometrow bylo tragicznie, myslalem ze to od wibracji na moim moto bo na kursie po dwugodzinnej jezdzie nie bylo zadnego problemu, w koncu doszedlem przyczyny, jezdzilem w zbroi i na to kurtka i zbroja mosiala mnie niezle gdzies uciskac choc normalnie tego nie czulem, zmienilem zbroje na zolwia pod kurtke i jest o 90 % lepiej To taki moj przyklad, moze sie komus przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie z tym drętwieniem, ale tylko z początku jak wsiadłem na nowy moto po nakręceniu kilku (set) kilometrów przypadłość ustała:-) może jeszcze Twoje ręce nie przyzwyczaiły się do moto, a do lekarza pójdziesz i Ci powie, że lepiej nie jeździć.. i tyle, jak już kupiłbym jakąś maść na stawy, mięśnie rozgrzewającą i tyle..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, często w trakcie jazdy drętwieją mi dłonie i zastanawiam się jaka może być tego przyczyna?! Często już po pół godzinnej jeździe więc chyba bardzo szybko, czy wam też się tak zdarza, czy to wina motocykla? Jeżdżę suzuki gsx 600 f '98r. pozdrawiam.
często sie mi to zdarza na 929 gdy poprostu jade, jak zaczynam odkrecać samo przechodzi na f2 za szeroką kierą, z podbitymi, niewyważonymi kołami nie mam tego problemu btw. To ty byłeś w piatek na morcinku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kursie prawka miałem podobny problem, po 5 minutach już było "drętwo". Spytałem kolesia, który ze mną jeździł o co w tym chodzi i poradził mi żebym twardziej siedział na dupie, a mniej ciężaru opierał na rękach - pomogło.
Kurde mam podobny problem. Ale mi jeszcze dłoń drętwiele przyinnych życiowych czynnosciach. natomiast zauważyłem że odciążenie dłoni a obciążenie dupy pomaga. Co do teorii o nowym moto to też może być słuszność. Na poprzednim nie drętwiały a na tym zrobiłem dopiero 1500 kilosów i powoli się przyzwyczajam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, często w trakcie jazdy drętwieją mi dłonie i zastanawiam się jaka może być tego przyczyna?! Często już po pół godzinnej jeździe więc chyba bardzo szybko, czy wam też się tak zdarza, czy to wina motocykla? Jeżdżę suzuki gsx 600 f '98r. pozdrawiam.
A szwy z rękawic Cię nie uciskają? Bo jak tak to chyba wyjaśnione
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz jakąs wade kregosłupa (w odcinku szyjnym oczywiscie np: zwyrodnienie, skolioza lordoza itd) to moze to wynika własnie z tego, (ucisk na nerw itp) ja mam ten sam problem , ale jakoś z tym żyje, do tego mam uszkodzony odcinek ledzwiowy i dokucza mi czasami rwa kulszowa a przy tym dretwienie nadgarstków to pestka.Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem i pomogła zmiana rękawic na luźniejsze. Rękawice trzeba tak dobrać, żeby po okręceniu palców na manetkach pomiędzy koniuszkami palców a rękawicą było jeszcze ciut luzu. Zazwyczaj kupujemy rękawice w miarę dopasowane mierząc je na wyprostowanych dłoniach. Kiedy trzymamy manetkę rękawica się odrobinę kurczy i ten minimalny ucisk opuszków palców po półgodzinnej jeździe zaczyna powodować drętwienie dłoni. Druga rzecz to klamki - trzeba je tak ustawić żeby były mniej więcej na przedłużeniu przedramienia - żeby nie trzeba było wyginać nadgarstka przy naciskaniu. To zresztą łatwo ustalić - jeśli drętwieje częściej i szybciej lewa ręka (więcej operujemy sprzęgłem niż hamulcem) to masz odpowiedź:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie rzeczy moge Ci doradzic - glukozamina najlepiej z witaminą C, sa gotowe preparaty dla sportowcow na stawy, powinno pomoc szczegolnie jesli odczuwasz tez bol, choc musisz brac przez dluzszy okres czasu (odbudowuje tkanke chrzestno stawowa, ja to biore na lokcie i na kolana), a do tego mozesz poszukac rekawic z usztywnieniem nadgarstow lub po prostu tasma/opaska/bandazem uciskowym owinac przed jazda, to odciaza nadgarstki. Oprocz tego cwiczenia na nadgarstki, male obciazenie - duzo powtorzen, pileczka jest niezla ale nie mozesz regulowac obciazenia dlatego polecam male hantelki, na poczatek moze byc 2kg. Wiecej informacji o treningu nadgarstkow i przedramion znajdziesz tu -> link. Glowna przyczyna dretwienia w wiekszosci przypadkow sa problemy z krazeniem, dlatego jesli nie odczuwasz zadnego bolu to obstawialbym raczej za ciasne rekawice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja poszedlbym do neurologa. Sam mialem w piatek badanie (bezbolesne) na jakims dziwnym urzadzeniu, i okazalo sie ze reka (lewa), ktora nie dretwieje nadaje sie do operacji. Reka prawa, od ktorej wszystko sie zaczelo, wykazywala podobne do opisanych objawy. Lepiej sprawdzic, niz czekac za dlugo (jak w moim przypadku). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,polecam lekarza i wyeliminowanie jednostki chorobowej o nazwie "zwezenie ciesni nadgarstka" lub jak kto woli "ciesn nadgarstka".jesli okaze sie wszystko ok z owa ciesnia i odcinkiem szyjnym kregoslupa szukalbym przyczyny w ucisku naczyn w okolicy pachwiny,np ciasnawa kurtka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.