Jump to content
Forum Śląskich Motocyklistów

Wymiana Swiec Cbr F4

Recommended Posts

hej wzialem sie za wymiane tych swiec... katorga! Bez oryginjalnego klucza ciezko... ale udalo sie odkrecic grzechotką, bo dosc długiej gimnastyce... ale.... jak wyjac skubaną ? Palcami nie sięgam, a klucz jej nie chwyta Wiem że głupie, ale kończą mi sie pomysły, a motor rozebrany ana deszcz sie zbiera Jak juz bede w desperacji to na bok go gibne edit: udalo sie pierwsza poszła jeszcze tylko 3

Jedną wyjąłem, tę zewnętrzną, teraz walczę z tą po wewnętrznej, ale chyba musiałbym mieć ręce 7-latka... ciezko to widze... moze jakbym osłone airboxu odkręcił to by bylo prościej, ale nawet nie widze które to tam śruby są I chyba za dużą grzechotke mam No nic, bede pisał sprawozdanie na bieżąco jak przestane to znaczy że podciąłem sobie żyły tą starą świecą Edit: Zitol, w tej chwili jestem w Londynie, miałbyś wiec kawałek do mnie ;)

Heh, dzis chyba zatrzymam sie na jednej... Serwisówka radzi sciągnąć chłodnicę i z tamtej strony sie dostac ale chyba jednak zrobie to górą, jak dostane normalny klucz do swiec, bo tą grzechotką wewnetrznych nie odkręce, nie ma bata W sumie temat do usuniecia, myślałem że ktoś ma jakies sprawdzone sposoby

Mógłbym Ci pożyczyć,ale za wysyłke nie płace ;) u mnie wyglądało to tak że,ściągnąłem bak,airbox,troche wężyków poodpinałem i oryginalnym kluczem to wykręciłem i git majonez bez problemu hehe, mam prawie wszystkie oryginalne klucze do F4,jakbyś kiedyś potrzebował pożyczyć to pisz ;)

• 1 year later...

Cześć! Problem polega na tym, że muszę wymienić świece w hondzinie... Zdjąłem bak, i górę airboxu. Zobaczyłem masę wężyków i kabli. Nie mam dojścia do świec, bo przeszkadza mi też poprzeczka ramy. Mógłbym tak rozebrać to wszystko, ale nie ma to sensu. Jak dostać się do świec nie rozbierając całego moto? ;] W cebuli bylo tylko ciach ciach i miałem świece w ręku.. tutaj to wyższa szkoła...Pozdro!

dudek17 @ 01.06.2009 17:11hej wzialem sie za wymiane tych swiec... katorga! Bez oryginjalnego klucza ciezko... ale udalo sie odkrecic grzechotką, bo dosc długiej gimnastyce... ale.... jak wyjac skubaną ? Palcami nie sięgam, a klucz jej nie chwyta Wiem że głupie, ale kończą mi sie pomysły, a motor rozebrany ana deszcz sie zbiera Jak juz bede w desperacji to na bok go gibne edit: udalo sie pierwsza poszła jeszcze tylko 3
Kawałek gumowego węża (o takiej średnicy żeby ciasno wchodził na świecę) i po problemie.Tym samym wężem wkręcasz nową świecę, a kluczem tylko dociągasz. Post edytowany: 01.07.2010 15:57