Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Nie Dziala Nic.. Po Myciu


Sc0uT

Rekomendowane odpowiedzi

Moto uswinione jak cholaera, to pojechalem je umyc myjka cisnieniowa i po myciu kontrolka z luzu swiecila duzo slabiej, niz zawsze, potem w czasie jazdy bylo ok, potem jak wrzucilem kierunkowskaz, to robilo sie zwarcie, bo kontrolka luzu migala, a z kierunkowskazow nie. Teraz juz w ogole nic nie dziala, ale moto smiga. Zero swiatel, kierunkow, kontrolek...OCB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak "titek" nie pierdzi tylko sobie tzw puknie, to oznaka, że nie dostaje on odpowiedniego prądu. Jak masz miernik, lub możesz pożyczyć to zmierz napięcie na aku, potem po stacyjce. A rozrusznik (jeżeli masz) to kręci normalnie? profilaktycznie weź dokręć klemy, i wszystkie kostki do których masz dostęp to rozepnij i wepnij z powrotem. Nie psikaj żadmy WD-40 bo to sie nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a myślałem ,że wiedza iż nie należy myć motocykla myjkami ciśnieniowymi jest wiedzą podstawową , widać jestem w błędzie . Dostałeś bolesną nauczkę . A efekt może być bardzo dla ciebie dotkliwy , bo mogło się uszkodzić tak naprawdę wszystko co jest wrażliwe na wodę , łącznie z kompem . Jeżeli nie pomoże solidne suszenie , to masz z letka problem . Rozbierz przełączniki , lampy i wszystko gdzie może stać woda i wysusz suszarą do włosów . Komp jak się da wyciągnąć weź do domu i zostaw na noc w ciepłym miejscu . No i szczel pacierzyk ,żeby pomogło .Życzę ci żeby skończyło się na zawilgoceniu ,i obyło się bez kosztów . A myjki ciśnieniowe to omijaj na przyszłość . Dostają w dupę nie tylko prądy , ale np również łożyska czy łańcuch .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a myślałem ,że wiedza iż nie należy myć motocykla myjkami ciśnieniowymi jest wiedzą podstawową , widać jestem w błędzie . Dostałeś bolesną nauczkę . A efekt może być bardzo dla ciebie dotkliwy , bo mogło się uszkodzić tak naprawdę wszystko co jest wrażliwe na wodę , łącznie z kompem . Jeżeli nie pomoże solidne suszenie , to masz z letka problem . Rozbierz przełączniki , lampy i wszystko gdzie może stać woda i wysusz suszarą do włosów . Komp jak się da wyciągnąć weź do domu i zostaw na noc w ciepłym miejscu . No i szczel pacierzyk ,żeby pomogło .Życzę ci żeby skończyło się na zawilgoceniu ,i obyło się bez kosztów . A myjki ciśnieniowe to omijaj na przyszłość . Dostają w dupę nie tylko prądy , ale np również łożyska czy łańcuch .
ja tam jakoś myje na ciśnieniowej i nigdy nic się nie popsuło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, ze akumulator padł prawie do zera... Nowy, tydzien wcześniej chciałem ładować, ale był naładowany. Miał ok 4V. Po naładowaniu raz działa, raz nie... Smigam na światłach i nagle 0 reakcji, potem wylacze swiatla, pojezdze chwile i znowu jest ok... Dziwne, muszę ładowanie spr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, ze akumulator padł prawie do zera... Nowy, tydzien wcześniej chciałem ładować, ale był naładowany. Miał ok 4V. Po naładowaniu raz działa, raz nie... Smigam na światłach i nagle 0 reakcji, potem wylacze swiatla, pojezdze chwile i znowu jest ok... Dziwne, muszę ładowanie spr.
no to skoro miałeś nowy aku i sie rozładował to oczywistą oczywistością jest ze nie ma on ładowania. A efekt ze jak sie rozładuje odłaczy i znów cos tam daje. to tak jest normalnie. aku lub bateria pozbawiona obciążenia i nie ładowana po upływie jakiegoś czasu podnosi zwoje napięcie. tak mówili mądrzy wykładowcy jak jeszcze sie było studentem (ah pikne czasy)bierz miernik w łape i sprawdź napięcie a jak masz możliwość to i prąd ładowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.