Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Jazda Niezarejestrowanym Motocyklem


mel

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajta. Sprawa ma się tak. Kupiłem moto. Moto sprowadzone. Mam wszystkie papiery. Dzisiaj zrobiłem przegląd dopuszczeniowy. Z dokumentów mam:- dowód z UK + tłumaczenia,- VAT25, - umowę kupna i przegląd,Nie zdążyłem go dzisiaj zarejestrować. Wydział tylko do 15 Czy jak wykupie ubezpieczenie OC ( krótkoterminowe wezmę ) to mogę legalnie poruszać się motocyklem? Teoretycznie tak... chyba? Help. Bo jutro ma być ładnie a mnie coś strzela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500 zl za nie zarejestrowany moto , 100 zl za nie widoczna tablica500 zl za kartke z numerami zamiast tablicy tak przynajjmniej bylo pod koniec zeszlego sezonu , orientowalem sie w cenniku z wiadomych przyczyna motocyklem nie przerejstrowanym mozesz jezdzi 2 tygodnia ( albo miesiac ) teraz nie jestem pewien.. wazne zeby ubezpieczenie bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz tylko czy masz ubezpieczenie. nie wiem jak to jest z moto z UK. Kupowalem samochod z niemiec na blachach "wyjazdowych" (tych z data waznosci)... waznosc sie skonczyla a przy kontroli policyjnej mialem problemy mimo ze wykupilem oc (pzu) dla samochodu. Wiem ze krew nie woda ale radze poczekac te dwa dni... na wystawe do kapelusza pojechc... jakis spacer... a w poniedzialek od 7.30 do UM i zalatwic sprawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500 zl za nie zarejestrowany moto , 100 zl za nie widoczna tablica500 zl za kartke z numerami zamiast tablicy tak przynajjmniej bylo pod koniec zeszlego sezonu , orientowalem sie w cenniku z wiadomych przyczyna motocyklem nie przerejstrowanym mozesz jezdzi 2 tygodnia ( albo miesiac ) teraz nie jestem pewien.. wazne zeby ubezpieczenie bylo
ogarkow tez to dotyczy?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Koledzy to jak to jest? Jedni bez przeglądu i z blachami UK wykupuja OC i jezdza. Inni robia przeglad i tez wykupując OC smigają. Jest gdzies zapisane w ustawie ze mam 30 dni na rejestracje? Czy moge wykupic OC bez przegladu w PL? W PZU "kompetentna" osoba powiedziala ze OC tylko na rok z dowodem i przeglądem, ale czytam rózne posty które mówią inaczej - no szalg mnie trafia...TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawie jest że mosz 30 dni na przerejestrowanie.Chyba że coś tam, coś tam, to wtedy przedłużajom.Jo jeżdża 11 lot z ino wykupionym oc (skuterek).Nie chce mi sie po prostu iść do urzędu , a piździor robi ino wypady po taile abo cement do castoramy .Kontroli nie miołech , a jak bydzie to dom gliniorzom tego złoma w prezencie.Szlag trafio mocniej? .Kłopot roz się pojawił jak żech stracił kwitek kery przysłało mi pizetju.Musiołech pofatygować się do tyj szacownej firmy.Gostek mnie wyśmioł .Na szcęście kwit się znalozł .Aha.Urząd nie daje żodnych sankcji za nieprzerejestrowanie.(info od baardzo kompetentnego urzędnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę żle zatytułowałeś temat. przecież moto jest zarejestrowane tylko że w uk. jeżeli będziesz miał wykupione na niego oc (np czasowe) + ważny przegląd to możesz legalnie jeździć. dodatkowo proponuję do czasu przerejestrowania wozić ze sobą umowę kupna-sprzedaży lub fakture zakupu w anglii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę żle zatytułowałeś temat. przecież moto jest zarejestrowane tylko że w uk. jeżeli będziesz miał wykupione na niego oc (np czasowe) + ważny przegląd to możesz legalnie jeździć. dodatkowo proponuję do czasu przerejestrowania wozić ze sobą umowę kupna-sprzedaży lub fakture zakupu w anglii.
tematu nie edytowalem - podpialem sie pod istniejacy. Dzieki za odpowiedz - teraz walcze z ubepieczycilem (PZU)o czasowe OC. Twierdza ze nie ma #$%#$^$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest opcja wykupu tymczasowego ubezpieczenia obowiazuje ono 1 miesiac. Czesto stosuje sie to przy sprowadzonych pojazdach zanim zostana zarejestrowane w pl, ale moze byc tez tak ze nie we wszystkich firmach to funkcjonuje.Np w pzu moze nie byc a w warcie tak dlatego trzeba sie poorientowac. Z tego co mi wiadomo to takie tymczasowe kosztuje ponad 100zl ale ile dokladnie to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.