Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak tytułu, id 3929


Youthan

Rekomendowane odpowiedzi

Motorynka: 1.5 litra wachy Derbi Senda SM 50 cm3^: przy spokojnej jezdzie 4 l przy szybszej jezdzie 4,7 l przy dzidowaniu jakies 5.5 lWydaje mi sie ze tyle zre poniewaz ma wybebeszona rure rezonansowa a w tym roku dojdzie do tego tlumik to mysle ze pizdzik bedzie ssal jakies 6 l ... w sumie dobry wynik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Honda cb500 Jezdze raczej spokojnie do 130km/h ,czasym jak mnie pokusi ladna prostka to i do 190km/200 Minimalne 4,5l (og³¹danie krajobrazu) Srednie 5l Max powy¿ej 6 jeszcze nie doszedlem Dodam jeszcze ze filtr powietrza przy wymianie byl strasznie zasyfiony Mysle ¿e spalanie na nowym filterku lekko spadnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha YZF 600 Thundercatprzy najspokojniejszej jeÂździe 90km/h w trasie schodzi nawet do 4.0-4.3 (kiedyÂś testowaÂłem z ciekawoÂści)przy Âśredniej jeÂździe 5.0.-5.5 tak do 8tys obr.ostra 7-8 litrĂłw nie idzie przekroczyĂŚ, to trzeba juÂż siĂŞ staraĂŚ i 1 i 2 bieg uÂżywaĂŚ tylkoOpinia:Silniczek 600 Yamahy jest najekonomiczniejszÂą jednostkÂą z jakÂą siĂŞ spotkalem, Âśrednio z kolegÂą CBR 600f4 2001r. pali mniej od CBR jakieÂś 1-1.5litra jak jeÂździmy razem.Aha kiedyÂś w trasie na wakacjach zrobiÂłem na baku 400km, wiec do dÂługiej turystyki zajebisty. Nie trzeba siĂŞ martwiĂŚ stacjami !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honda cb500    Jezdze raczej spokojnie do 130km/h ,czasym jak mnie pokusi ladna prostka    to i do 190km/200      Minimalne 4,5l (og³¹danie krajobrazu)    Srednie  5l    Max powyÂżej 6 jeszcze nie doszedlem     Dodam jeszcze ze filtr powietrza przy wymianie byl strasznie zasyfiony    Mysle Âże spalanie na nowym filterku lekko spadnie 
Wyciagasz na CB 200 km/h???? Dziwne...mnie siê najwiêcej z CB uda³o wyci¹gn¹Ì 185...wiêcej nie chcia³a...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VFR 750 za to Moj komarek z 1967 paliÂł 2 litry przy palowaniu 
A moja pierwsza etla-250 po szalenstwie w Bukowie i przestawionym zap³onie, cz¹³gaj¹c siê 60-70h. max ¿³opa³a ¿e by³ wir w baku, po za³o¿eniu elektronika nie by³o ju¿ takich problemów Niewiem ile pali³a na 100km. kiedy jecha³em sam, bo to by³ zawsze przepa³ Ostro¿nie je¿dzi³em tylko z dziewczyn¹, na trasie jad¹c 100-110km/h to wypi³a 4.2l. Orginalna zêbatka to 19-a w Jawie TS 21, tylko raz j¹ za³o¿y³em, sprawdza³a siê do 4-go biegu jednak (wiêksze prêdkoœci) na 5-ce by³a s³absza To ju¿ dawne czasy, jednak radziliœmy sobie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja tu nowy PĂłki co posiadam Jawe TS, bo jeszcze nie staĂŚ mnie na coÂś lepszego z po drugie prawko mam od wrzeÂśnia 2005. Jawisz pali na trasie 4.5 - 5 L, miasto 5-6L. Mam nadzieje Âże jakos mnie tu przyjmiÂą ludziska pozytywnie ...::: RiDe 2 LiVe - LiVe 2 RiDe :::...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etz 250trasa:4.5miasto:5,5-6.5ostra szaleĂąstwo:nawet 8
Jawa Ts 350 90r.Silnik jest troszke podkrĂŞcony i troszke wiĂŞcej pali Na trasie jka jeÂżdziÂłme do szkoÂły to mi wychodziÂło okolo 6-7 litrĂłwW mieÂście okoÂło 8A przy ostrej jeÂżcie tzn.stawianie na gume wyskakiwaÂła powyÂżej 11 litrĂłwChyba bĂŞde musiaÂł zmieniĂŚ dysze bo pujde z torbami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ogólnie mowi siê, ¿e silniki typu 223 stosowane w motoroewrach jawa,ogar s¹ jednymi z najbardziej paliwozernymi silnikami. Ja w swoim ogarze mam silnik z jawy podkrêcony w œrodku, stozkowy filtr, zmiany w gazniku, wydechu i oprócz tego pojemnoœÌ 60 cm3. Tylna opona o szerokosci 110 no i podnióœ³ sie motocykl, czyli s¹ to dodatkowe opory powietrza. Waga motocykla zwros³a z oko³o fabrycznych 70kg do 85kg.Silnik by³ sk³adany naprawde sumiennie i bez odwalania fuszerki takby sluzy³ bezproblemowo przez sezony. PrêdkoœÌ max cos ponad 80 km/h (niemam licznika dok³adnie niewiem) w mieœcie powoli i lekko do 2,5litraw mieœcie ostro potrafi doci¹gn¹c nieco ponad 3 litrówna trasie z predkosciami przelotowymi 65/70 te 2,7litrana trasie gdy naginamy ca³y czas 80 i czasami wiêcej 3litryniby sporo jak na 50(60) ,ale z koleji jak na jawke to bardzo dobry wynikpost-1495-1141398751.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

CBR F4 99r - jakos zawsze palila 10/100 km, uwazam ze dosc duzo, ale ja tez ja zawsze krecilem bardzo wysoko. Dwa razy mi paliwa zabraklo Pierwszy zaraz po zakupie moto, cala ekipa z ktora jechalem tankowala. Ja nie...bo juz wracalismy, a mi sie jeszcze kontrolka rezerwy nie zaswiecila...wiec po co tankowac jak zaraz bede w domu. Po 50km dowiedzialem sie, ze kontrolka rezerwy jest zepsuta Bylo juz ciemno. Jechalem na koncu i w jednej chwili wszyscy jakos sie stracili No i zostalem na jakims zadupiu sam w nocy. Na szczescie po chwili kumpel wrocil po mnie i podholowal na stacje Za drugim razem mialem wiecej farta. Krecilem cos z zawieszeniem i pojechalem zrobic rundke kilka km sprawdzic efekty...Jakos sie tak zdarzylo, ze wyskoczylem zza malej gorki i zobaczylem policje na poboczu(kontrolowali tiry) i w tym momencie braklo mi paliwa...wygladalo jak bym zgasil przy nich silnik zeby sie po cichu przemknac na sprzegle Na szczescie dalem rade stoczyc sie z gorki, postawilem moto na przystanku autobusowym i polecialem na druga strone dwupasmowki do garazu po karnister, fart ze bralo akurat przy garazu R6 '04 - jestem mile zaskoczony spalaniem - max 8 litrow, zazwyczaj pali okolo 7/100 przy dosc szybkiej jezdzie. Minimum, ktore udalo mi sie uzyskac to 5l. Do tego kontrolka rezerwy dziala Pozdrawiam--ZYGI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CBR F4 99r - jakos zawsze palila 10/100 km, uwazam ze dosc duzo, ale ja tez ja zawsze krecilem bardzo wysoko. Dwa razy mi paliwa zabraklo
10 Mi nigdy tyle nie spaliÂła.. wziĂŞÂła max 8 litrĂłw i to przy prĂŞdkoÂściach 220-260,wiĂŞc niewiem jak mogÂłeÂś uzyskaĂŚ taki wynik Sory za OT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie liczê 10/100 bo ³atwiej policzyÌ ile w baku zosta³o a jeszcze czasem mi³a niespodzianka na stacji ¿e ze¿ar³ mniej A na trasie K-ce - Toruù (czêstochowa-³ódŸ nonstop 200-210, ³ódŸ toruù 150-200) 5,5l/100km. Niestety czêœciej poruszam siê po mieœcie i okolicy gdzie trzeba wyprzedzaÌ i waliÌ w palnik, a i na ko³o by siê posz³o... to spala 9-10. POzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.