Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak tytułu, id 4850


wewewedwe

Rekomendowane odpowiedzi

Co sÂądzicie o tymTeraz jak ktoÂś zda na prawko bĂŞdzie na Âścigu musiaÂł z zielonym listkiem jeÂździĂŚpo mieÂście maxymalnie z prĂŞdkoÂściÂą 50km/h poza 80 km/h Biuro Informacji i Promocji informuje, Âże w resorcie Transportu i Budownictwa trwajÂą prace nad UstawÂą o osobach kierujÂących pojazdami, ktĂłra m.in. wprowadza dwuletni okres prĂłbny dla nowych kierowcĂłw. Planuje siĂŞ, Âże zmiany wejdÂą w Âżycie najwczeÂśniej w poÂłowie 2007 roku. Celem wprowadzanych zmian jest zwiĂŞkszenie bezpieczeĂąstwa na polskich drogach. WypowiedzW okresie 7 miesiĂŞcy od otrzymania prawa jazdy nowy kierowca: bĂŞdzie musiaÂł poruszaĂŚ siĂŞ pojazdem oznaczonym zielonym listkiem, nie bĂŞdzie mĂłgÂł jeÂździĂŚ z prĂŞdkoÂściÂą powyÂżej 50 km/h w terenie zabudowanym i 80 km/h poza obszarem zabudowanym, niezaleÂżnie od rodzaju drogi i dyspozycji znakĂłw drogowych oraz nie bĂŞdzie mĂłgÂł pracowaĂŚ jako zawodowy kierowca. W okresie miĂŞdzy 5 a 7 miesiÂącem od uzyskania prawa jazdy kierowca bĂŞdzie zobowiÂązany do ukoĂączenia dwĂłch szkoleĂą: z zakresu zagroÂżeĂą w ruchu drogowym oraz bezpieczeĂąstwa ruchu drogowego. JeÂżeli w trakcie dwuletniego okresu prĂłbnego nowy kierowca popeÂłni 3 wykroczenia to zostanie mu odebrane prawo jazdy, tak jakby go nigdy nie posiadaÂł. Podobne rozwiÂązania tzw. „prawa jazdy na prĂłbĂŞ” istniejÂą w wielu krajach Unii Europejskiej, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwecji i na WĂŞgrzech. Liczba zabitych na 100 wypadkĂłw w Polsce wynosi 11 osĂłb, Âśrednia w Unii Europejskiej to 3-4 osoby. W 2004 r. w Polsce wydarzyÂło siĂŞ ponad 51 tysiĂŞcy wypadkĂłw drogowych, w ktĂłrych zginĂŞÂło prawie 6 tysiĂŞcy osĂłb, a ponad 64 tysiÂące zostaÂło rannych. NajwyÂższy wskaÂźnik ofiar odnotowany zostaÂł w przedziale wiekowym 18-24 lata. MÂłodzi stanowiÂą aÂż 14% ogó³u zabitych i 21% ogó³u rannych. (jbLink do strony artykuluhttp://www.prawojazdy.com.pl/index.php?mod...iew&id_news=406

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o moje zdanie to uwazam ze to bzdury Sadza ze jezeli ktos naklei sobie listek na motocykl czy samochod to wolniej pojedzie Wszystko ladnie brzmi ale w szarej rzeczywistosci to wyglada inaczej Co z tego ze nie bedzie mogl wedlug przepisow jechac wiecej niz 80 jak jego sprzet ma maxymalna 260 i jak tylko bedzie mial ochote nawinie 140 i wio A policja bedzie mogla mu tylko pomachac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe tylko co zrobi¹ z tymi, którzy maj¹ prawo jazdy, a nie je¿d¿¹ od kilku lat bo nie maj¹ czym... albo co lepsze, boj¹ siê (potem taki musi gdzieœ pojechaÌ i nieszczêœcie gotowe)Sam znam paru takich
Zgadzam sie! Co z tego ze ktos mial prawko 30 lat jak na motocyklu nigdy nie jezdzil no moze jak robil prawko to na kursie jezdzil A na stare lata zachcialo sie wyrwac mlode dupy z impry i dawaj do salonu po R 600. I taki moze gorzej jezdzic niz ten 18 latek co jezdzi juz kilka lat na motocyklach Licza sie kilometry jakie ktos nakulal i godziny jazdy a nie czas jakie ktos ma prawko. jezeli ktos jest swiezo po prawku to przynajmniej pamieta na swiezo wszystkie przepisy. A taki stary baran juz wszystko pozapominal(zreszta kodeks ciagle sie zmienia a ten co byl 30 lat temu jest juz troche nieakutalny) PS: razorbl Twoj avatar mnie rozj... Dobry jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe tylko co zrobi¹ z tymi, którzy maj¹ prawo jazdy, a nie je¿d¿¹ od kilku lat bo nie maj¹ czym... albo co lepsze, boj¹ siê (potem taki musi gdzieœ pojechaÌ i nieszczêœcie gotowe)Sam znam paru takich
Tacy sÂą najgorsi, nie wiedzÂą jak siĂŞ na drodze zachowaĂŚ i ten strach w ich oczach Przez takich nie trudno o wypadek, a jak nie wypadek to z samych nerwĂłw jadÂąc za takim czÂłowiek moÂże siĂŞ wykoĂączyĂŚ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ja mam zielony Motocykl to co? Ka¿a mi czerwony listek nakleic? A nie przecie¿ to sie na tablice nakleja Buahahahahah Z m³odymi (czyt. niedoœwiadczonymi) kierowcami czêsto tak jest ¿e stwarzaj¹ niebezpieczeùstwo. Powinni k³aœÌ nacisk na kusie na to ¿eby nowy kierowca by³ uœwiadomiony jakie sytuacje s¹ niebezpieczne. Na kursie od pierwszego kontaktu czy to z motocyklem czy z samochodem a nie potem jak ma juz jakies nawyki. Nie raz wsiada³em z nowicjuszem, patrze a on za ka¿dym razem hamuje ze sprzêg³em a zamiast p³ynnie obracaÌ kierownic¹ to "doi krowê" Oczywiœcie jest wielu instruktorów spod rêki których wychodz¹ dobrzy kierowcy. Powinni wzi¹œÌ siê za tych lolków co zamiast uczyÌ jeŸdziÌ - ucz¹ jak zdaÌ. Na kursie na Moto przyda³oby siê te¿ wiêcej instruktorów co faktycznie na kilku Moto ju¿ jeŸdzili a nie tylko na tym co na placu stoi - ale to pewnie juz inna bajka, znaleŸÌ takiego co chcia³by wtedy jako instruktor pracowaÌ.Pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szÂłysze te pierdoÂły do mi sie ÂśmaiĂŚ chce co to da jak komus brakuje rozumu niech ma prawko lata i tak bedzie niebezpieczny albo jak pisali wyzej boi sie jeÂździc pierwsze wieksze skrzyÂżowanie i kicha goÂścu nie wie co ma zrobiĂŚ albo stoisz na skrzyÂżowaniu i czekasz za takim bo one nie umie Âżadnej okazji wyczaiĂŚ Âżeby wskoczyĂŚ na skrzyzowanie a na na kursie jazdy to sie maÂło nauczysz jako kierowac puszki juÂż nie gadam o motocyklach!!! np.w Âżorach jak jechaÂłem na GN instruktor mi powiedziaÂł Âże mam nie uÂżywaĂŚ przedniego hamulca bo sie wywaliĂŚ moge o zgrozo jeszcze lepszy byl mĂłj kuzyn ktĂłemu coÂś odbiÂło i stwierdziÂł Âże chce kupiĂŚ motor zrobiÂł prawko i chciaÂł mnie przegadac Âże w motocyklu zasadniczym halmulcem jest tylni (przeszedÂł peÂłny kurs na prawko katA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam jestem za podobnie jest np w austrii, gdzie zdaje siĂŞ jeszcze testy sprawdzajÂące w dwĂłch etapach juÂż po otrzymaniu prawa jazdyw wiĂŞkszoÂści krajĂłw unii sÂą takie systemy i jak widac siĂŞ sprawdzajÂąnie moÂżna wszystkiego zwalaĂŚ na zÂły stan drĂłgz resztÂą po tych drogach jeÂździmy wszyscy a to jednak mÂłodzi powoduja najwiĂŞcej wypadkĂłw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mo¿e odbiegam troche od tematu, wiec z góry przepraszam.Wiec znaj¹c Polskê te wszystkie dodatkowe kursy bêd¹ oczywiœcie odpowiednio kosztowa³y i pewnie, aby otrzymaÌ kwitek ukoùczenia takiego kursu bêdzie trzeba pewnie troche siê naczekaÌ i troche powk***aÌ, gdzie na zachodzie po zdanym egzaminie idziesz do okienka i masz prawko od rêki, no có¿ taki kraj. Troche dra¿ni¹ce jest to, ¿e co chwile zmieni¹ przepisy dotycz¹ce egzaminu, to jest od 17 lat, to od 18, raz plac jest taki, raz taki, a teraz w sumie nie wiem czy wogóle jest (ale teraz to mnie to lotto:D) Ale zamiast mieszaÌ co chwile w egzaminie i wydawaniu niepotrzebnie pieniêdzy, bo to wszystko oczywiœcie troszku kosztuje, mogliby siê wzi¹œc troche za biurokracje i u³atwienie cz³owiekowi ¿ycia, ale w sumie po? Oni to maj¹ g³êboko w dupie, no có¿ ¿yjemy w Polsce.Ale to takie moje skromne zdanie i nie dotyczy siê one tylko Prawa Jazdy, ale tak¿e innch spraw urzedowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do œmiechu warte by siê nadawa³o Ja teraz robiê A1 i jakoœ nie mam zamiaru do 18 poruszaÌ siê 50km/h Dobrze ¿e to wejdzie póŸniej o ile (mam nadzieje ¿e nie) wogóle wejdzie. Po prostu to jest œmieszne Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do œmiechu warte by siê nadawa³o Ja teraz robiê A1 i jakoœ nie mam zamiaru do 18 poruszaÌ siê 50km/h Dobrze ¿e to wejdzie póŸniej o ile (mam nadzieje ¿e nie) wogóle wejdzie. Po prostu to jest œmieszne Pozdro
Tak samo jak Âśmieszne jest to kiedy gĂłwniarze sie na motorowerach zabijajÂą. Np ostatnio w Pszczynie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzy kwestie:1.jestem za.mlodzi kierowcy smochodow sa sprawcami wielu wypadkow tym samym zagrazaja nam motocyklistom.2.na kursach powinni uczyc jezdzic a nie parkowac3.drogi sa do DUPY.jak to jest ze w czechach czy na slowacji, w niemczech czy innych krajach drogi sa ok.czy te kraje leza w innej strefie klimatycznej? i jeszcze jedno:czy wieczka kanalow(czytaj guliki)nie moga byc na rowni z plaszczyzna jezdni.czy to KUR.. takie trudne???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzy kwestie:1.jestem za.mlodzi kierowcy  smochodow sa sprawcami wielu wypadkow tym samym zagrazaja nam motocyklistom.2.na kursach powinni uczyc jezdzic a nie parkowac3.drogi sa do DUPY.jak to jest ze w czechach czy na slowacji, w niemczech czy innych krajach drogi sa ok.czy te kraje leza w innej strefie klimatycznej? i jeszcze jedno:czy wieczka kanalow(czytaj guliki)nie moga byc na rowni z plaszczyzna jezdni.czy to KUR.. takie trudne???????  
O wieczkach od kanalow lepiej nie mowic Ja latem jezdzilem czesto poza miasto rowerem po ulicy i na jednej omalo co bym sie nie wyjebal A co dopiero motocyklem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne rozwiÂązania tzw. „prawa jazdy na prĂłbĂŞ” istniejÂą w wielu krajach Unii Europejskiej, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwecji i na WĂŞgrzech. Liczba zabitych na 100 wypadkĂłw w Polsce wynosi 11 osĂłb, Âśrednia w Unii Europejskiej to 3-4 osoby.
Nie wiem jak w innych krajach UE, ale w Niemczech prawo jazdy moÂżna zrobiĂŚ od lat 17, przy czym w pierwszym roku nie moÂżna przekraczaĂŚ chyba 120km/h na autostradzie (ile w mieÂście to nie pamiĂŞtam). Pozatym przez pierwszy rok mÂłody kierowca musi jeÂździĂŚ z prawnym opiekunem. Po roku zdajsie zdaje siĂŞ teÂż jakiÂś egzamin dodatkowo.Przynajmniej tak jest z autem, i tu moje wnioski: kurwa jak juÂż chcÂą robiĂŚ na wzĂłr UE to niech zrobiÂą jak w Niemczech, co jak co ale przy rodzicach autem na bank sie poszaleje, przez ten rok nabije siĂŞ kilka km i nabierze ogÂłady. A u nas to wymyÂślajÂą nie wiadomo co....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.