Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak tytułu, id 4206


mpm81

Rekomendowane odpowiedzi

PodziĂŞkowaÂł ,WÂłaÂśnie chodziÂło mi o coÂś takiego - jak siĂŞ do tego jeÂża zabraĂŚ i od czego zaczynaĂŚ . Byle do wiosny!!!!!!!

SzkoÂła koÂła Chris'a :1. Zaczynamy od wyczucia maszyny, prowadzenie itd...od tego trzeba zaczac przy nauce.2.Powolutku ruszamy i jedziemy na wolnych obrotach doslownie 1 tyÂś. Jadac na wolnych obrotach momentalnie odkrecamy gaz do konca...maszyna jedzie i jedzie az do odciecia (oczywiscie wszystko robimy na 1 biegu ). Powtarzamy to kilka razy i w pewnym momencie zaczniemy wyczuwac moment w ktorym maszyna wyrywa i probuje uniesc przednie kolo. Przewaznie kolo 6-8 tyÂś. obrotow. 3. Po wyczuciu takiego momentu mozemy zabrac sie do stawiania na gume.4. Mamy dwie techniki:a. z gazub. ze sprzĂŞgÂła.AD.a.Jedziemy caly czas na tych obrotach ktore wyczulismy i uwazamy ze na nich moto ma najwiekszego kopa. Zamykamy manetke (zawieszenie przednie nurkuje) i po chwili odkrecamy do konca. Moto bedzie podnosilo przednie kolko do gory i jak podniesie to w tym momencie zamykasz gaz. powtarzasz tak 100 razy. w pewnej chwili zauwazysz ze potrafisz ciagnac kolo wyzej i wyzej, dalej i dalej.AD.b. Sprzeglo...wielki przyjaciel kazdego stuntera. Jest to bardziej wygodniejszy sposob stawiania na gume...jedziemy na okolo 4-5 tys. obrotow, wciskamy sprzeglo dodajemy gazu na jakies 8-9 tys. i walimy strzal ze sprzegla (szybko puszczamy). zaczynamy chytac o co chodzi. niestety w tej technice cierpi sprzeglo...5. pod czas gumowania staraj sie nie ciagnac moto do odciecia poniewaz jadac na gumie do odciecia na koncu mamy porzadne pieprzniecie kolem o asfalt. ramy potrafia pekac. ALE PRZEDEWSZYSTKIM NIE ROB BLEDU JAK INNI I NIE STARAJ SIE BYC KOZAK TYLKO TRZYMAJ CALY CZAS NOGE NA TYLNYM HAMULCU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! W sytuacji kiedy przeciagasz moto na plecy wciskasz hamulec i moto wraca na dwa kolo. Jak tyle sie nauczysz to napisz i bedziemy sie uczyc balansowac z hamulcem, jezdzic na gumie z wysprzeglonym silnikiem, na samym hamulcu, przycierac dupa o ziemie itd...wszystko jasne?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie byÂło najlepiej nauczyĂŚ ze sprzĂŞgÂła mogÂłem wtedy naprawde dÂługo pojechaĂŚ z gazu to jakoÂś za nerwowo sie koÂło podnosiÂło i jakoÂś nie mogÂłem daleko zajechaĂŚ.Dobrze jest jak ciĂŞ ktoÂś nagra jak jezdzisz to wtedy zobaczysz Âże koÂło to moÂże z 20 cm w gĂłrze a nie jak ci siĂŞ wydaje Âże 2m.PoniÂżej jest link jak ja siĂŞ uczyÂłem na kole z kolegami >tylko sie nieÂśmiaĂŚ to moje pierwsze moto i pierwszy sezon .http://rapidshare.de/files/11905746/kolo.rmvb.html
Super filmik!! niektore gumy konkretne. I ten dzwiek silnika...mozna sie rozmarzyc Szkoda ze u nas nie ma takich fajnych parkingow do pocwiczenia Wiecej takich filmikow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie byÂło najlepiej nauczyĂŚ ze sprzĂŞgÂła mogÂłem wtedy naprawde dÂługo pojechaĂŚ z gazu to jakoÂś za nerwowo sie koÂło podnosiÂło i jakoÂś nie mogÂłem daleko zajechaĂŚ.Dobrze jest jak ciĂŞ ktoÂś nagra jak jezdzisz to wtedy zobaczysz Âże koÂło to moÂże z 20 cm w gĂłrze a nie jak ci siĂŞ wydaje Âże 2m.PoniÂżej jest link jak ja siĂŞ uczyÂłem na kole z kolegami >tylko sie nieÂśmiaĂŚ to moje pierwsze moto i pierwszy sezon .http://rapidshare.de/files/11905746/kolo.rmvb.html
wed³ug mnie ca³kiem fajny filmik i nie ma sie z czego œmiaÌ jak na pierwsze moto to bardzo konkretne te gumy - te¿ muszê zacz¹Ì ÌwiczyÌ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie byÂło najlepiej nauczyĂŚ ze sprzĂŞgÂła mogÂłem wtedy naprawde dÂługo pojechaĂŚ z gazu to jakoÂś za nerwowo sie koÂło podnosiÂło i jakoÂś nie mogÂłem daleko zajechaĂŚ.Dobrze jest jak ciĂŞ ktoÂś nagra jak jezdzisz to wtedy zobaczysz Âże koÂło to moÂże z 20 cm w gĂłrze a nie jak ci siĂŞ wydaje Âże 2m.PoniÂżej jest link jak ja siĂŞ uczyÂłem na kole z kolegami >tylko sie nieÂśmiaĂŚ to moje pierwsze moto i pierwszy sezon .http://rapidshare.de/files/11905746/kolo.rmvb.html
cz³owieku, ta ¿ó³ta cebra brzmi poprostu niesamowicie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta cebra to poprostu jak czoÂłg bez tÂłumnika , koleÂś ma d&d mi siĂŞ niepodoba bo za gÂłoÂśny jest z mili go sÂłychaĂŚ i jak po mieÂście jezdzimy to paÂły nie widzÂą a sÂłyszÂą od razu i niedadzÂą pojezdziĂŚ.ZnalazÂłem jeszcze jeden film jak ktoÂś chce koleÂś docieraÂł w nim 350 2 tygodnie wczeÂśniej kupiÂł.http://www.megaupload.com/?d=R251PRPU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.