Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak tytułu, id 4318


twix

Rekomendowane odpowiedzi

Metr szeœcienny œniegu wg PN-80/B-02010 przyjmuje siê 245 kg/m3 skoro mówi¹ ¿e na dachu by³o 1.5 œniegu to nie wina projektnta, bo wedle normy przymjmuje siê dla Katowic warstwe tylko 30 cm. On wykona³ obliczenia dla tej warstwy, a jeœli mia³o by byÌ wiêcej œniegu to musi o to zadbaÌ w³aœciciel.aha do tego dochodz¹ wspó³czynniki obliczeniowe 1,4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 116
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

KuÂźwa.. ten budynek miaÂł 5-6 lat. Czy on musiaÂł siĂŞ akurat teraz zawaliĂŚ ? A nie jak byÂło w nim pusto ? A co by byÂło gdybyÂśmy my tam byli... KU*WA to Âżycie jest pop*erdolone. Czasami mi sie wydaje, Âże ten tam na gĂłrze ma niezÂłe poczucie humoru :|['][']['][']

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche wyjasnie bardziej Mareo masz racje wg PN, ale gdy snieg moknie to nabiera ciêzaru, 245 przyjmuje sie do sniegu suchego. Ten w Katowicach napewno wazy³ wiecej.Wina projektanta na pewno nie bo on sie tym nie zajmuje. Konstruktor zgada siê, obliczy³ pewnie dla tych 30cm. Ka¿d¹ wieksz¹ wartoœÌ nale¿y usun¹c tj. odœnie¿yÌ dach !!! Az strach wchodziÌ teraz do hal o wiekszych powierzchniach i o lekkich konstrukcjach dachu....ps. nie znam dok³adnych wytycznych dla Katowic, ale na pewno zna³ i uwzglednia³ je ten co oblicza³ konstrukcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry jest jeszcze gorzej, bo sprawdziÂłem z ciekawoÂści, oblicza siĂŞ dla 30 cm, to jest masakra skoro tam byÂło 1,5mreszta Âśniegu ze wszystkich dachĂłw powinna byĂŚ usuniĂŞtaNo zgadzam siĂŞ z tobÂą erbe Âże stary Âśnieg ma jeszcze wiĂŞcej1.5-2m Âśniegu przyjmuje siĂŞ w Zakopanym, a gdzie tam Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszkam od tego 5 min piechty z okna widze co sie dzieje byÂłem zobaczyĂŚ i jedna wielka tragedia tyle karetek,strazy,policji w caÂłym moim zyciu nie widziaÂłem i Ci ludzie na noszach owijani w koce.... widziaÂłem jak rodziny pÂłakaÂły za bliskimi ;( strach pomyÂśleĂŚ o bajzlu;/..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wicher jesli twoj kolega miaÂł zlecenie i nie wykonaÂł go to jest jego wina bo byl swiadom ze przyjmuje takie zlecenie wiec... moze miec teraz gorÂąco...
Zaraz gor¹co mozesz miec Ty w majtach....To, ¿e mial zlecenie, to nie znaczy, ¿e na ju¿.Nie werbowa³em kilku osób na dzisiaj, tylko na zdecydowanie póxniejszy termin.Nikt nie chcial siê tego podj¹Ì wiêc wzial to mój znajomy, ale termin ustalony przez w³asciciela jest nieco odleg³y....z reszt¹ niewa¿ne juz po odsnie¿aniu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wicher jesli twoj kolega miaÂł zlecenie i nie wykonaÂł go to jest jego wina bo byl swiadom ze przyjmuje takie zlecenie wiec... moze miec teraz gorÂąco...
Ten snieg nie le¿a³ tam od 2 dni. Tylko od miesi¹ca. Je¿eli to on by³ przyczyn¹ zawalenia siê konstrukcji to zarz¹dca budynku powinien dostac po dupie. Sprawe móg³ olewaÌ do momentu kiedy hala sta³a pusta, ale skoro wiadomo by³o ¿e w dniu dzisiejszym odbêd¹ siê targi to powinien na uszach stan¹Ì ¿eby hale przygotowaÌ. A co do kumpla Wicherka to nie oskar¿aj kogoœ tak szybko skoro nie znasz wszytkich okolicznoœci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja nie ma co pospiesznie wydawac wyrokow.Choc na pierwszy rzut oka wyglada to na zaniedbanie administratora budynku. Kumpel Wicher'a byl za przeproszeniem narzedziem w rekach osob odpowiedzialnych za zabezpieczenie budynku. Czemu nie zdecydowali sie z niego wczesniej skorzystac???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w radiu mówili o muzyce jaka gra³a na imprezie mateal ma tom tendencje ze sie kurczy, rozci¹ga pod wp³ywem temperatury ³atwo idzie dojœÌ do tego ¿e w chali napewno by³o ciep³o na dachu 1,5 sniegu który pewnie zaczo³ powoli topnieÌ dochodz¹ do tego wibracje spowodowane ha³asem i katstrofa gotowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli bylo tam jak podaja 1,5m sniegu to zapierniczyl gospodarz obiektu i nie ma co nad tym dyskutowac, bo za opieke nad obiektami pobiera wynagrodzenie ktore napewno nie jest male Ile ma sie zawalic konstrukcji zeby tacy ludzie zaczeli traktowac swoje obowiazki powaznie? I ile ludzi musi zginac? Powinni go zamknac na dozywocie albo rozstrzelacWIELKA TRAGEDIA Nigdy nie wiadomo co, kiedy i gdzie moze kogos spotkacmsg-5878-1246115086.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie rozmawialem z wujkiem, on jest w strazy miejskiej w Chorzowie i niedawno z tamtad wrocil. Z tego co mowil to ratownikow strazy itd. bylo za duzo, dlaczego? bo tylko po 10 metrow na obrzezach mozna bylo ratowac ludzi, a reszta 130 na 80 metrow hali byla zostawiona bo nie byli w stanie dzwignac calego tego tonaÂżu dachu...[*] za tych co odeszli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami mi sie wydaje, Âże ten tam na gĂłrze ma niezÂłe poczucie humoru :|['][']['][']
A jst on tam wogĂłle na gĂłrze?? Mi sie wydaje ze w99.9% nie ma.A jezeli juz jest to gdzie on byl? albo gdzie byÂła ta ÂżydĂłwa co jest Âłaski peÂłna?A klechy i tak dzis kase zbija na mszach w intencji. Tylko ze szkoda ze zawsze modla sie po tragedi a nie przed zeby jej niebylo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jst on tam wogĂłle na gĂłrze?? Mi sie wydaje ze w99.9% nie ma.A jezeli juz jest to gdzie on byl? albo gdzie byÂła ta ÂżydĂłwa co jest Âłaski peÂłna?A klechy i tak dzis kase zbija na mszach w intencji. Tylko ze szkoda ze zawsze modla sie po tragedi a nie przed zeby jej niebylo.
hehh... To ty twierdzisz..ze tam u gory nie ma.. ale takich jak ty jest tylko garstka.. A tych co wierza.. cala masa... Nie zwalaj..nic na tego tam u gory... Bo najlepiej.. za wszytko go obwinic... i odwrocic sie od niego..bo jak... A ludzie sie modla... za wszytko... na bierzaco.. proponuje troche pochodzic do Kosciola.. wsluchac sie...a sam zobaczysz ... A teraz..sie modla.. za to co sie stalo... a trudno zeby modlono sie przed tragedia.. jak nikt o niej nic nie wiedzial... ze nastapi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jst on tam wogĂłle na gĂłrze?? Mi sie wydaje ze w99.9% nie ma.A jezeli juz jest to gdzie on byl? albo gdzie byÂła ta ÂżydĂłwa co jest Âłaski peÂłna?A klechy i tak dzis kase zbija na mszach w intencji. Tylko ze szkoda ze zawsze modla sie po tragedi a nie przed zeby jej niebylo.
Ej chÂłopie troche przesadziÂłeÂś. MoÂże ty nie jesteÂś katolikiem, twoja sprawa, ale wielu ludzi jest. Ja jestem i niepodobajÂą mi sie takie teksty o "tym co na gĂłrze". JeÂżeli masz coÂś do ksiĂŞÂży i caÂłej instytucji koÂścioÂła to ich obraÂżaj jak i kiedy chcesz, ale okaÂż jakiÂś szacunek. Sorry za offtopic. [*]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehh... Kosciola.. wsluchac sie...a sam zobaczysz ... A teraz..sie modla.. za to co sie stalo... a trudno zeby modlono sie przed tragedia.. jak nikt o niej nic nie wiedzial... ze nastapi...
Czy by sie modlili przed czy po to i tak by to nic nie dalo.A do koscioÂła to kiedys tam chodzilem a teraz po tym co czarni wyprawiaja to do kosciola pojde tylko wtedy gdy konfesionaÂły zamieniÂą na sracze i pod warunkiem ze akurat bedzie mi sie chcialo isc za potrzebÂą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy by sie modlili przed czy po to i tak by to nic nie dalo.A do koscioÂła to kiedys tam chodzilem a teraz po tym co czarni wyprawiaja to do kosciola pojde tylko wtedy gdy konfesionaÂły zamieniÂą na sracze i pod warunkiem ze akurat bedzie mi sie chcialo isc za potrzebÂą.
Dla Ciebie i wg Ciebie modlitwa nic nie daje... ale wg innych najwidoczniej daje.. a z tekstami ponizej jakimi piszesz..wiesz... proponuje Ci sie wstrzymac.. niz pisac takie rzeczy ... Wejz Ty sie lepiej zastanow nad soba.. nad tym co robisz.. i wogole...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.