Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak tytułu, id 3593


Zitol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

kuki ja cie uwielbiam haha...i tym o to optymistycznym akcentem zakonczmy te grozn¹ dyskusje bo zaraz zaczniecie opisywac cbr600,xj600,............. i wszystko co po drodze wam sie przypomni a kolega chyba chcia³ us³yszec wasze zdanie na temat GS500!! zaznaczam!Ty sam kolego musisz okreœlic sie co chcesz od motocykla i tak jest przy zakupie kazdej masyzny mi sie wydaje(najpier ludzie okreslaja co chca a pozniej sie rozgladaja..)GS500-osobiscie mysle ze wcale nie jest z³ytm motocyklem,bo przeciez jezdzi nim naprawde duzo ludzi i napewno nie bez powodu jest polecany jako motocykl dla poczatkujacych bo nie s³usza³am tego samego np o GSXR10009nie watpie ze ktos nie ebdzie na niej umiec jezdzic(ale Gixer napisa³ nie wykorzystasz tego co ta maszyna potrafi) i faktycznie taka jest prawda a o ¿ywotnosci tego moto spytaj sie np Zbyha on ci powie co mo¿na zrobic na tym moto a on dalej bedzie smiga³CB500-tu niech sie wypowie kuki on ma CB500(najbardziej znany motocykl na tym forum chyba )no z tego co wiem cbka jest mocniejsza i drozszadecyzja nale¿y do ciebie... a jak juz bedziesz mia³ na oku cos to bier dobrego mechanika niech pos³ucha jej serducha A tu s¹ osoby które napewno pomog¹ ci w dobrym wyboirze zeby ci h³amu nie wcislii..Tyle odemnie.Piszcie,piszcie ludziska,bo ja tez myœlê w³¹snie o tym maszynach na pocz¹tek,wiec te¿ pos³uchamPozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeli jest mowa o wogole GS jako motocylku to wlasnie zalezy czym chcesz jezdzic i co Ci pasuje mam kolege ktory dwa lata temu kupil sobie nowego GS i jest z niego strasznie zadowolony i kocha go tak samo jak ja CBR-e ( zlego slowa mu nie powiedzial jak z rana zobaczyl ze pod silnikiem jest plama oleju) natomiast jesli chodzi o GS jako o pierwszy motocykl a potem chcesz sie przesiasc na wiekrzy... to nie wiem czy to jest dobry wybor tez wlasnie chcialem tak zrobic i ciesze sie ze tak nie zrobilem czyli GS jako pierwszy motocykl w tej chwili widze ze szybko bym z niego wyrosl i potem co szukac innego ??A swoja droga slyszalem bardzo ciekawa opinie jesli chodzi o GSX750F jako pierwszy motocykl " hu**** hamulce, ciezko wchodzi w zakrety, slabo przyspiesza, ciezki, niestabilny... super jako pierwszy motocykl jesli nauczysz sie na nim jezdzic potem bez problemu bedziesz jesdzil kazdym"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos tutaj powiedzial madre zdanie: cos w stylu wykorzystywania pelnej mocy GSa!Ciekawe ile osob z tego forum potrafiloby wykorzystac 90% mocy gsa ?
tylko ze nigdy nie wykorzystuje sie pelnej mocy na 100% jest to zapas ktory sie przydaje... im zapasu wiecej tym lepiej oczywiscie w granicach rozsadku jesli ktos go nie ma polecam mu wlsnie gsa super maszyna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoja droga slyszalem bardzo ciekawa opinie jesli chodzi  o GSX750F jako pierwszy motocykl " hu**** hamulce, ciezko wchodzi w zakrety, slabo przyspiesza, ciezki, niestabilny... super jako pierwszy motocykl jesli nauczysz sie na nim jezdzic potem bez problemu bedziesz jesdzil kazdym"
W sumie to GSX600f ma ramĂŞ od niego i jakoÂś mi siĂŞ super jeÂździÂło...nic z Twoich wad nie widzialem w nim.... Ta opinia to od ilu osĂłb byÂła?Co do GS i CB to bym braÂł to, co w lepszym stanie..i tak pewnie zmienisz po sezonie-wazne by go spokojnie przejeÂździĂŚ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja te¿ na wiosnê mia³em taki problem. Co kupiÌ na pierwsze moto. I bardzo powa¿nie zastanawia³em sie nad GS 500F. Pyta³em o opinie kolegów (zaznaczam, ¿e tych którzy kiedykolwiek jeŸdzili GS-em ale go³ym) na róznych forach i wy³oni³ sie obraz tego motocykla jako bardzo przyjaznego dla pocz¹tkuj¹cego motocyklisty. Wiele wybacza, tani w eksploatacji i jest dobrym wstêpem do wiêkszych maszyn (bo chyba ka¿dy traktuje go jako wstêp a nie jako docelowa maszyna). Tak wiêc na podstawie tego co us³ysza³em (tego zdania brakuje w wypowiedziach Leo i Motomaniaczki) uwa¿am, ¿e to dobry wybór pod warunkiem, ¿e zdajesz sobie sprawê z tego, ¿e to najs³absza maszyna z wszystkich piêÌsetek i po pewnym, zapewniam, ¿e doœc krótkim czasie ju¿ bêdziesz siê ogladaÌ za czymœ mocniejszym. Z tego w³aœnie powodu na pierwsze moto kupi³em GSX 600F. Moc (80KM) ma wystarczaj¹c¹ jak na ¿ó³todzioba. Co do opinii Tygrysa, wprawdzie o 750 ale w zasadzie to jedyna istotna róznica, to: h... hamulce - zaprzeczam. Mia³em kilka sytuacji, w których spe³ni³y doskonale swoje zadanie. Unikna³em dziêki nim kilka powarznych dzwonów a sytuacje by³y naprawdê trudne. W zakrêtach spisuje siê ok ale nie mam porównania z innymi. W kazdym razie nie mam problemów z pewnym zachowaniem maszyny w zakrêcie. S³abo przyspiesza i ciê¿ki - to potwierdzam. Tym bardziej w przypadku 600-tki. Masa robi swoje ale mozna sie przyzwyczaic. Niestabilny? hmmm, nie wiem co dokladnie masz na mysli ale nie znajdujê zadnego powodu, zeby tak o nim powiedziec. S¹dzê, ¿e na pierwszy motocykl mo¿e byÌ. W ogóle zwykle radzê kupowac na pierwsze moto coœ co ma wiêcej ni¿ te 50-60KM. Wiêc osobiœcie doradzilbym Ci jak¹œ nie za mocn¹ 600-tkê. Mo¿e Bandit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to GSX600f ma ramĂŞ od niego i jakoÂś mi siĂŞ super jeÂździÂło...nic z Twoich wad nie widzialem w nim.... Ta opinia to od ilu osĂłb byÂła?
napisalem wyraznie ze slyszalem ciekawa opinie o tym motocyklu wiec samo mowi przez sie ze od jednej osoby... choc jak siegam pamiecia... to na hamulce kilka osob sie "skarzylo" 750 jest ciezsza... a to moje spostrzezenie... -zamienilem sie z bratem on ma GSX750F zeby zobaczyc jak on smiga on z kolei jechal CBR'ka w sumie to troche gorzej mi sie jechalo ale nie zauwazylem duzych rozbierznosci... zdziwienie natomiast moje bylo ogromne jak po przejechaniu ok 30 km po miescie w korkach spowrotem siadlem na swoja CBR-ke uczucie bylo takie jakbym siadl na rower... chodzi mi tu o lekkosc prowadzenia.Ale temat byl o GS a nie o GSX ta opinia to tylko jako ciekawostka a pochodzila ona od mechanika z serwisu hondy ... wiec moze nie byla obiektywna ... ale on sam byl zwolennikiem yamahy hahahah Ah zapomnialem to jeszcze moja opinia bo w garazu wlasnie stoi GSX750F i CBR600F wiec moge porownac jedno z drugim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek napisa³: ciekawe ile osób z FORUM potrafi³oby wykorzystaÌ 90% mocygs 500 ?Odp.1. Na prostej pewnie sporo 2. Po zakrêtach pewnie nikt (chodŸ moge siê myliÌ)Prosta to nuda u mnie siê koùczy v-max na 190-195, gaz zostaje ale uk³ad odcina.Jak komuœ mocy brakuje to niech sobie pojeŸdzi po winklach, wtedy siê dowie, ¿e tak naprawde sporo jeszcze mo¿e siê nauczyÌ (sam mistrzem nie jestem dlatego ca³y czas siê ucze )Bulldog te¿ mi siê znudzi³ po 2 sezonach bo ma tylko 65 koni ale jak sie przejecha³em cbf 600 to siê dziwi³em gdzie ona ma te konie Dziwi³em sie na mieœcie, bo jak wyjecha³em na trase w cze-wie to sie dowiedzia³em, ¿e zaczynaj¹ siê od 9000obr/min Ale zdecydowanie wole v 1100 i dobre 65 koni i 88 Nm:P****************************************************************W przysz³oœci kupie coœ sportowego ale narazie poje¿d¿ê sobie tym s³abym motorkim, chocia¿ to moje odczucie Zreszt¹ po jakimœ czasie cz³owiek by siê chyba do odrzutowca przyzwyczai³ Tyle, ¿e przyzwyczajenie to jeszcze nie panowanie nad sprzêtem w 99% Sorry za SPAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisalem wyraznie ze slyszalem ciekawa opinie o tym motocyklu wiec samo mowi przez sie ze od jednej osoby... choc jak siegam pamiecia... to na hamulce kilka osob sie "skarzylo"  750 jest ciezsza... a to moje spostrzezenie... -zamienilem sie z bratem on ma GSX750F zeby zobaczyc jak on smiga on z kolei jechal CBR'ka w sumie to troche gorzej mi sie jechalo ale nie zauwazylem duzych rozbierznosci... zdziwienie natomiast moje bylo ogromne jak po przejechaniu ok 30 km po miescie w korkach  spowrotem siadlem na swoja CBR-ke uczucie bylo takie jakbym siadl na rower... chodzi mi tu o lekkosc prowadzenia.Ale temat byl o GS a nie o GSX ta opinia to tylko jako ciekawostka a pochodzila ona od mechanika z serwisu hondy ... wiec moze nie byla obiektywna ... ale on sam byl zwolennikiem yamahy hahahah Ah zapomnialem to jeszcze moja opinia bo w garazu wlasnie stoi GSX750F i CBR600F wiec moge porownac jedno z drugim
Dziwne porownania robisz Jak chcesz porownac CBR to nie porownuj jej z GSX tylko z GSXR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osz kurde... Ale mi namieszaliÂście w gÂłowie.....Motocykl cenowo powinien mieÂściĂŚ siĂŞ w 6500zÂł....Ale wywoÂłaÂłem burzĂŞ.... IdĂŞ porozglÂądaĂŚ siĂŞ za CB na allegro i gratkĂŞ...@EDITNo ceny praktycznie rĂłwne..... Chyba jednak CB .....Ale do ewentualnego zakupy jeszcze trochĂŞ daleko i zdanie moÂże ulec zmianie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komuÂś mocy brakuje to niech sobie pojeÂździ po winklach, wtedy siĂŞ dowie, Âże tak naprawde sporo jeszcze moÂże siĂŞ nauczyĂŚ (sam mistrzem nie jestem dlatego caÂły czas siĂŞ ucze   )
Nio wlasnie, tak samo ze mna bylo!Po 2 tysiacach km gsem zaczelo mi ,,brakowac mocy'' jak znajomy zobaczyl moje opony (zdarte na srodku) powiedzial ze lalik jestem I zaczolem ternowac zakrety! Jazda sie stala przyjemniejsza i pewniejsza! W zakrety w ktore wchodzilem wczesniej przy predkosciach okolo 40km/h moglem potem pokonywac z predkoscia prawie 2 razy wieksza Nie sztuka jest odkrecac na prostej!Tak jak kiedys ktos powiedzial bardzo fajne haselko: ,,chodzie poszalejemy sobie na prostych'' szkoda ze pojemnosc jego silnika byla 2 razy wieksza niz moja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osz kurde... Ale mi namieszaliÂście w gÂłowie.....Motocykl cenowo powinien  mieÂściĂŚ siĂŞ w 6500zÂł....Ale wywoÂłaÂłem burzĂŞ.... IdĂŞ porozglÂądaĂŚ siĂŞ za CB na allegro i gratkĂŞ...@EDITNo ceny praktycznie rĂłwne..... Chyba jednak CB .....Ale do ewentualnego zakupy jeszcze trochĂŞ daleko i zdanie moÂże ulec zmianie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruj sie cena, ani modelem............Jesli chcesz kupic cos z klasy 500...to bierz to co bedzie w dobrym stanie!!!! Bo to jest najwazniejsze, obojetnie czy bedzie to GPZ 500 S, Gs 500, czy Cb 500....To nie jest tak, ze znajdziesz sobie motocykl, ktory idealnie bedzie Ci pasowal....Jezdzisz, ogladasz, szukasz, a kupujesz to co jest najlepsze za te pieniadze.Wytrzymaloscia to bym sie zbytnio nie przejmowal.....Przeciez i tak nie bedziesz tym jezdzil wiecej niz 1 sezon, no gora 2 sezony.........Wiec jak tylko kupisz cos w dobrym stanie to obojetnie co to bedzie to na pewno przejezdzi - jak bedziesz odpowiednio traktowal Pozdrawiam,PS: Bartolelum z forum ma do sprzedania GSa z 2000 roku Jest prawie jak nowy ma przejechane 13 000 km, po serwisie, regulacjach, itp.... w tym sezonie przejechal okolo 2 000 Cena jest atrakcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teÂż miaÂłem gieesa. Rocznik '90, stan idealny, chodziÂł jak zegarek aÂż tu nagle z silnika jakieÂś dziwne dÂźwiĂŞki. OkazaÂło siĂŞ Âże padÂła panewka na waÂłku wyrĂłwnowaÂżajÂącym, byÂłem w ciĂŞÂżkim szoku - moto takie zadbane, wychuchane i taki numer...Podobno pierwsze roczniki miaÂły problemy z tymi ÂłoÂżyskami, no i ja siĂŞ chyba zaÂłapaÂłem ale muszĂŞ przyznaĂŚ Âże poza tym z GS-a byÂłem ogromnie zadowolony - lekki, zwinny, ekonomiczny. TrochĂŞ poprawiÂłem wyglÂąd, parĂŞ decybeli wiĂŞcej i caÂłkiem caÂłkiem maszynka byÂła ! A Âże ma swoje wady - kaÂżdy model ma jakieÂś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam CB500!! Nie znajdziesz mocniejszego moto w klasie 500 jesli o to chodzi. GSa bierzesz na tym jak chcesz , z GPZtÂą tez sobie radzi (60KM). Spalanie jest moze nieco wieksze niz w gsie ale nadrabia to mocÂą, przyspieszeniem i piĂŞknym dzwiekiem silnika. Opinia jednego posiadacza gs'a "mĂłj chodzi jak diesel". W dodatku koszty eksploatacji masz mniejsze, np. zaworki regulujesz co 24 tyÂś.jakosc wykonania w stosunku do suzuki jest zauwaÂżalnano i Honda to Honda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam mój egzemplarz gs'a, motocykl naprawdê w godnym uwagi stanie. By³ serwisowany w Boosterze u Marcina Zaj¹ca, a znaj¹c jego uprzejmoœÌ myœlê, ¿e w razie potrzeby zapewni Ciê o jego walorach.OtoMoto Sprzedajê gs'a z ¿alem, ale od niedawna jestem szczêœliwym w³aœcicielem CBR 600 f i niestety chwila ta musia³a nadejœÌ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem innego zdania z GPZtka mozniejsza jest od GS and CB
Nie wiem jak to wyszÂło ale koles co jeÂździÂł GPZtÂą to wymiatacz ostry, na koÂło daje nia gdzie sie da i sprzet ma dobrze wyczuty. Scigalismy sie 2 razy i ten sam rezultat, kaÂżdy miaÂł oryginalne zĂŞbatki. Z tego co mi sie wydaje to GPZta jest bardziej elastyczna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zrobilem moim GS-ikiem pierwsze 7 tys i bez usterek - wiec motorek polecam jak najbardziej !!! Wiem wiem , zaraz sie zacznie ze GS-ik to nie fajny motorek Ale uwazam ze jak na pierwsze moto jest idealny , jednak w miare jedzenia apetyt rosnie !!! Jak tylko beda fundusze to przesiadam sie na CBR F2 - F3 !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz na to czy motocykl jest dobry to nie tylko bezawaryjnoœÌ,szczerze mĂłwiÂąc to ja nie spotkaÂłem serwisowanego motocykla i Âżeby wÂłaÂściciel siĂŞ skarÂżyÂł Âże coÂś mu siĂŞ pieprzy.ja pisaÂłem bardziej porĂłwnujÂąc do innych 500(a tu moÂże siĂŞ komuÂś podobaĂŚ czy nie ale wypada ró¿nie-zaleÂży co jest brane pod uwagĂŞ),nawet wersja F ktĂłra ma przyodziane owiewki w porĂłwnaniu z GPZ500 - ktĂłry juÂż w fazie projektu byÂł konstruowany jako coÂś miĂŞdzy sportowym a do codziennego uÂżytku.nie moÂżna powiedzieĂŚ Âże coÂś jest dobre nie majÂąc punktu odniesienia-a tu nie widze innego wyjÂścia jak porĂłwnanie do innych 500.jedno jest zaletÂą GS 500- cena,cena wszystkiego i to jest podawane jako pierwsze gdy pada pytanie: czemu GS,albo co sobie w nim cenisz???no sami odpowiedzcie drodzy uÂżytkownicy co jest takiego niezwykÂłego w nim oprĂłcz ceny???-wygoda?? jak dla mnie cb jest wygodniejsza-osiÂągi-raczej nie ale oczywiÂście mĂłwimy o motocyklu dla poczÂątkujÂących i tu one nie sÂą waÂżne-ktoÂś powie: jest bezawaryjny-no ale ja siĂŞ nie spotkaÂłem Âżeby ktoÂś mĂłwiÂł Âże cb500 jest szczegĂłlnie awaryjna,co do gpz500 siĂŞ nie wypowiadam-z tego co wiem to teÂż jest bezawaryjny(jakie miaÂłem podstawy Âżeby tak twierdziĂŚ??ano te same co wiĂŞkszoœÌ Âże gs jest bezawaryjna : jest produkowany przez tyle lat wiĂŞc doszli z nim do perfekcji,hehe)wiĂŞc mam pytanie do "fanatykĂłw GS" co sobie w nim chwalicie czego nie ma konkurencja???( XJ600N/S,Cb500,GPZ500s,er5,.....aÂż do nowej CBF500)????proszĂŞ o konkrety-za³ó¿my Âże chce kupiĂŚ 1moto.wiĂŞc co doradzicie ¿ó³todziobowi(sam bym powiedziaÂł Âże to co jest w najlepszym stanie-ale tego za³ó¿my nie bierzemy pod uwagĂŞ-chodzi mi o dane techniczne/eksploatacyjne)proszĂŞ mnie potraktowaĂŚ powaÂżnie i nie tylko czytaĂŚ ale odpowiedzieĂŚ wrĂŞcz o to PROSZĂ!! Pozdrawiam!!!AHA waÂżne Âże ma dwa koÂła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz na to czy motocykl jest dobry to nie tylko bezawaryjnoœÌ,szczerze mĂłwiÂąc to ja nie spotkaÂłem serwisowanego motocykla i Âżeby wÂłaÂściciel siĂŞ skarÂżyÂł Âże coÂś mu siĂŞ pieprzy.ja pisaÂłem bardziej porĂłwnujÂąc do innych 500(a tu moÂże siĂŞ komuÂś podobaĂŚ czy nie ale wypada ró¿nie-zaleÂży co jest brane pod uwagĂŞ),nawet wersja F ktĂłra ma przyodziane owiewki w porĂłwnaniu z GPZ500 - ktĂłry juÂż w fazie projektu byÂł konstruowany jako coÂś miĂŞdzy sportowym a do codziennego uÂżytku.nie moÂżna powiedzieĂŚ Âże coÂś jest dobre nie majÂąc punktu odniesienia-a tu nie widze innego wyjÂścia jak porĂłwnanie do innych 500.jedno jest zaletÂą GS 500- cena,cena wszystkiego i to jest podawane jako pierwsze gdy pada pytanie: czemu GS,albo co sobie w nim cenisz???no sami odpowiedzcie drodzy uÂżytkownicy co jest takiego niezwykÂłego w nim oprĂłcz ceny???-wygoda?? jak dla mnie cb jest wygodniejsza-osiÂągi-raczej nie ale oczywiÂście mĂłwimy o motocyklu dla poczÂątkujÂących i tu one nie sÂą waÂżne-ktoÂś powie: jest bezawaryjny-no ale ja siĂŞ nie spotkaÂłem Âżeby ktoÂś mĂłwiÂł Âże cb500 jest szczegĂłlnie awaryjna,co do gpz500 siĂŞ nie wypowiadam-z tego co wiem to teÂż jest bezawaryjny(jakie miaÂłem podstawy Âżeby tak twierdziĂŚ??ano te same co wiĂŞkszoœÌ Âże gs jest bezawaryjna : jest produkowany przez tyle lat wiĂŞc doszli z nim do perfekcji,hehe)wiĂŞc mam pytanie do "fanatykĂłw GS" co sobie w nim chwalicie czego nie ma konkurencja???( XJ600N/S,Cb500,GPZ500s,er5,.....aÂż do nowej CBF500)????proszĂŞ o konkrety-za³ó¿my Âże chce kupiĂŚ 1moto.wiĂŞc co doradzicie ¿ó³todziobowi(sam bym powiedziaÂł Âże to co jest w najlepszym stanie-ale tego za³ó¿my nie bierzemy pod uwagĂŞ-chodzi mi o dane techniczne/eksploatacyjne)proszĂŞ mnie potraktowaĂŚ powaÂżnie i nie tylko czytaĂŚ ale odpowiedzieĂŚ wrĂŞcz o to PROSZĂ!! Pozdrawiam!!!AHA waÂżne Âże ma dwa koÂła 
odp: jest ladna sorki Leo ale troszke ten temat jest przeciagany jak wiesz sam mam GS (nawet na nim jechales - przy okazji - dzieki za wypozyczenie twojego sprzetu ) i nie uwazam to za idealny motocykl...jak kazdy ma swoje wady...wazne jest to ze ja jestem zadowolony z niego ... pewnie masz racje uwazajac ze cb jest lepsze ale nie kazdy bedize z niej zadowolony z roznyhc przyczyn ... temat rzeka...kazdy musi znalezc cos dla siebie ...po przeczytaniu tego tamatu powinien zanim cos qpi sam siasc na omawiany sprzet i go sprawdzic wg wlasnych kryteriow.pozdrawiam!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.