Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak tytułu, id 3881


agatka_b

Rekomendowane odpowiedzi

Artykul z gazety medycznej, pod bardzo ciekawym tytulem ... W oczekiwaniu na brawurowych motocyklistów Tylko 12 transplantacji serca przeprowadzono w tym roku w Krakowie, o wiele mniej ni¿ w poprzednich latach. Powód? Za ma³o dawców - alarmuje "Dziennik Polski". Wed³ug gazety, na 19 zaplanowanych na ten rok transplantacji serca w Klinice Chirurgii Serca, Naczyù i Transplantologii Instytutu Kardiologii CM UJ uda³o siê wykonaÌ tylko 12. Nawet w ubieg³ym roku by³o ich wiêcej - 19. Liczba przeszczepów gwa³townie spada od 1997 roku, kiedy w klinice wykonano ich 70. Potem by³o ju¿ coraz mniej. - Mamy jednych z najlepszych specjalistów, sprzêt wysokiej jakoœci, doœwiadczenie i przy brakach finansowych w s³u¿bie zdrowia - tak¿e pieni¹dze. Brakuje tylko dawców - mówi prof. Jerzy Sadowski, kierownik Kliniki Chirurgii Serca, Naczyù i Transplantologii. W tym roku do krakowskiej kliniki nie zosta³ zg³oszony ani jeden dawca z Krakowa, byli za to z Warszawy, £odzi, Nowego S¹cza i Wroc³awia. Tymczasem w Warszawie a¿ 80 proc. to dawcy lokalni. - Dawcy lokalni s¹ najcenniejsi, bo transport jest mniej k³opotliwy, odbywa siê karetk¹, a nie drog¹ powietrzn¹. Nie mo¿e min¹Ì wiêcej ni¿ 4-5 godzin od momentu wyjêcia serca do jego przeszczepienia. Ka¿da dodatkowa minuta mo¿e zadecydowaÌ, ¿e nowe serce nie zacznie pracowaÌ - mówi prof. Sadowski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...a co ma tytuÂł do caÂłego artykuÂłu?? Moim zdaniem kompletnie nijak siĂŞ ma do tego co zostaÂło napisane AleÂż ludzie potrafiÂą gÂłupoty nawymyslaĂŚ Mnie teÂż - szczerze powiedziwszy - juÂż nie wzruszajÂą takie teksty Jak ktoÂś chce, niech myÂśli o mnie: Dawca nerek - MAM TO GÂŁĂBOKO W DU... BuÂźkaMotomaniaczkamsg-5878-1238930309.jpgmsg-5878-1238930329.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie jakoœ nic nie rusza a miesi¹c spêdzi³em w szpitalu blisko œmierci (bali sie mi operacje robiÌ by³a z zagro¿eniem ¿ycia ,przy tênicy) i to przez moto, a jakoœ dzisiaj œmiga³em jak coœ sie kocha to sie tak ³atwo nie poddaje wole zgin¹Ì na motorze ni¿ piÌ z menelami i zamarzn¹Ì lub ¿eby mieliby mnie poci¹Ì no¿ami takie towarzystwo mnie nie krêci i dziêki tej pasji czyli motocykle jestem normalnym cz³owiekiem ojciec te¿ mi to mówi³

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh temat walkowany milon razy. jak juz wielu pisalo nie dociera to juz do mnie bo po co sie wkurzaca tak w temacie to wszystko mi jedno moga brac moje bebechy jezeli komus to uratuje zycie to jak najbardziej !! tylko kto by tam chcial takie zajechane pukadÂło o watrobie nie wspomne hie hie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh temat walkowany milon razy. jak juz wielu pisalo nie dociera to juz do mnie bo po co sie wkurzaca tak w temacie to wszystko mi jedno moga brac moje bebechy jezeli komus to uratuje zycie to jak najbardziej !! tylko kto by tam chcial takie zajechane pukadÂło o watrobie nie wspomne  hie hie
ZGADZAM SIĂ Z PRZEDMĂWCÂĄ hehe...chyba bym sie nie zgodziÂł ale oddaĂŚ swoje wnĂŞtrznoÂści...aLe jezeli bym chciaÂł oddaĂŚto nikt bo nie chciaÂł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam nic przeciwko jesli moje narzady komus sie przydadza to prosze bardzo,nawte ta karteczka chce wypisac tylko musze se taka zaÂłatwic ze wrazie wypadku i mem smierci biora mojee serduszko i inee.....................pytanie tylko co to za tekst??..bo najpier przyczytaÂłam teksti zrozumiaÂłam ze chodiz o normalnych dawcow serca ,ale temat??..w temacie brawurowi motocyklisci a w tekscie ani sÂłowa o moto.... Wiec??..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.