Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Moto na sen zimowy


Tygrys111

Rekomendowane odpowiedzi

Najgorsze co można zrobić dla swojego moto to przepalać go w zimę.

Najlepiej wymienić olej przed zimą na nowy akumulator wyjąć i go czasami podładować.

Albo nic nie robić jak ma się dobre aku i tylko czasami przepchnąć.Osobiście jestem zwolennikiem nic nie robić jedynie w zimę przygotowania do sezonu daję moto na przęgląd gaźniki,zawory itd potem niech stoi i czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok to jeżeli nie mam zamiaru go odpalać to nalezało by wyciągnąc aku? i to wszystko czy spuszczanie wody z gaźników i zalanie baka do pełna jest konieczne?

Akumulator możesz sobie wyciągnąć i czasami podładować resztę zdecydowanie olać.

Po są pierdoły,ważmiejsze aby pilnować reg. zaworów,czyszczenie gaźników,rorząd kontrola,swiece kiedy wymiana itp

I rób to tylko u dobrych mechaników bo jak u ciaracha to lepiej wogóle nie robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co stwarzać sztuczne problemy i epopeje ZIMOWANIA ?? Mój motocykl przez ostatnie trzy zimy najdłużej był nieużywany przez niecałe trzy miesiące. Jakoś zawsze w tych zimowych miesiącach staram się wyczaić suche plus 5 stopni i przegonić sprzęta jakieś 50 km. Ot moja filozofia zimowania. Aku oczywiście na mrozy schować w ciepłym pomieszczeniu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś trzymał moto pod chmurką przez okres zimowy (tylko np: pokrowiec i to wszystko)?

Normalnie mozna moto i pod chmurka przezimowac. Musisz tylko (jesli nie ma stopi glownej) podpapowac kola mniej wiecej pol atmosfery wiecej niz w instrukcji. Potem najlepiej zrobic sobie kreske kreda na oponie i co jakis czas o pare centymetrow go przesunac tak zeby nie stal caly czas w tym samym miejscu. Jesli masz jakies chromowane czesci to przelec je szmatka nawilzona olejem, zeby nie zardzewialo. Potem mozesz ta szmatke wcisnac do wydechu zeby wilgoc nie dostawala sie do srodka. Zalecane jest tez zamkniecie kranika od benzyny i wypalenie calej benzyny z gaznika. Tzn tak dlugo pozostawic go na chodzie az sam zgasnie. No i zatankowac benzyne do pelna.......zby bak nie roscial. I to chyba wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie mozna moto i pod chmurka przezimowac. Musisz tylko (jesli nie ma stopi glownej) podpapowac kola mniej wiecej pol atmosfery wiecej niz w instrukcji. Potem najlepiej zrobic sobie kreske kreda na oponie i co jakis czas o pare centymetrow go przesunac tak zeby nie stal caly czas w tym samym miejscu. Jesli masz jakies chromowane czesci to przelec je szmatka nawilzona olejem, zeby nie zardzewialo. Potem mozesz ta szmatke wcisnac do wydechu zeby wilgoc nie dostawala sie do srodka. Zalecane jest tez zamkniecie kranika od benzyny i wypalenie calej benzyny z gaznika. Tzn tak dlugo pozostawic go na chodzie az sam zgasnie. No i zatankowac benzyne do pelna.......zby bak nie roscial. I to chyba wszystko.

z tym przestawianiem to wiem że powinno ssię moto co jakiś czas przestawić żeby nie stało w tym samym miejscu jeżeli chodzi o chromy to w kocie nie ma niczego takiego u mnie a jeżeli chodzi o wypalenie benzyny to akurat mam pełny bak i nie sądze żebym go wypalił bo moto już odstawione na parking więc co z tym wypaleniem benzyny z gaźnika? chyba musi zostać tak jak jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.