Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Moto na sen zimowy


Tygrys111

Rekomendowane odpowiedzi

Hey powiedzcie mi jak zabezpieczacie ukochane moto na zime czyli w okresie jakze to nieprzyjaznym dla motocyklisty z tego co sie domyslam najlepszy pewnie bedzie ogrzewany garaz, ale co z silnikiem olejem no i cylindrami czy ich nic nie zezre przez powidzmy 4-5 m-cy ? myslalem tez nad opcja gazaz nieogrzewany i odpalenie moto powiedzmy raz na dwa tygodnie w celu rozruszania go ktora opcja jest lepsza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam zawshe uzywam WD40 i proskam po tarczach zaciskach felgach itd. , bak zalewam do peÂłna , i jezeli chodzi o 2T to warto zrobic takÂą mieszanke olej do dozownika i benzyna w stosunku 50:50 wlac do buteleczki poprowadzic wezyk i na tym odpalic.. nie gazowaĂŚ... poczkeac ash sam zgaÂśnie i tym sposobem silnik bedzie zakonserwowany... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laki, do 4T tego nie stosuj poniewaz potem mash gwarantowane czyszczenie z tego badziewnego oleju to stosujesh only w przypadku 2T...A jezeli o 4 T to najlepiej odkrĂŞciĂŚ ÂświecĂŞ i psiknÂąc po jednym razie rowniesh WD40 do cylindrĂłw poniewaz jest to tÂłusta ciecz i Âłatwopalna i przy wiosennym odpalaniu napewno odrazu jÂą pzrepali. Wazne jest aby zwrocic uwagĂŞ czy mash pÂłyn chÂłodzÂący zimowy, bo jesli nie .., to moze ciĂŞ to kosztowaĂŚ pĂŞkniĂŞtym blokiem jesli moto zazna smak mrozu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A co powiecie na temat zmiany oleju ??mam 4000 po wymianie, pó³-syntetyk castrol. Moto w garazu podziemnym. Przepalac go bêdê co 2 tyg. lub co tydzieù.Czy ktoœ wie jaki p³yn ch³odniczy jest zalany do Kawasaki ZX-6R z 2000r i czy strzyma -5 st -7 st ?? bo wiêcej przy du¿ych mrozach tam nie schodzi.Czy wlewaÌ do baku stabilizator paliwowy jeœli bêde go przepala³ co 2 tygodnie lub co tydzieù.Najlepiej jak sie wypowiecie dosyÌ szeroko jak zimujecie Moto i z jaki problemami spotkaliœcie sie po zimie ??Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja uwaga!Jezeli chcemy przepalac motocykl co np tydzien-dwa-trzy!TO NIE ODPALAMY GI ROBIMY PRZEGAZOWKE-TO TYLKO MOZE ZASZKODZIC!ODPALAMY GO I POZWALAMY MU SIE ROZGRZAC NA BIEGU JALOWYM, A NASTEPNIE PO ROZGRZANIU ZROBIC MALA PRZEGAZOWKE! Wszystko powinno trwac jakies 10 minut!
nie do konca ... za kroutko , pozatym nie powinien zaden silnik na biegu jalowym sie rozgrzewac.... zawszse pod obciazeniem wracajac dlaczego za krotko, poniewaz aby w tumiki nie skraplala sie woda , i nie zaczol nam rdzewiec od srodka musi wytworzyc sie odpowiednia temperatura, grzanie moto 10 min na jalowym moze okazac sie za malo... jezeli nasze wydeczy sie nie rozgrzeja a wylaczymy moto i wogule nie zakryjemy wydechow( a jak zakryc cieple ) to mamy piekna rylke w kerej zbiera sie woda i nasze ruÂłeczki rdzewieja od srodka mniejsza szkoda bedzie jak po ostatniej jezdzie , wylaicie bene z gaznika , bak fuul po korek(nie rdzewieje) , bron boze zadnych wd-40 do tlokow... w tym jest rozpuszczalnik!!-wsumie zaraz powinien wyparowac , nie widze sensu takiej operacji ... , i zakryje sie wydechy (aby woda zawarta w powietrzu nie wnikala w uklay wydechowy), oczywiscie wyciahnac akum , mnozna sie pokusic aby moto dac na kolki (opony nie dotykaly ziemi , jak stoja na ziemi dobrze jest przesunac bike co jakies 3tyg) , i odpalic jak ktos chce pojezdzic na wiosne tyle ...jak to powinno byc... , jak praktyka wyglada kazdy sobie sam odpowie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wÂłasnie ,czy nowe motorki majÂą zimow pÂłyn chÂłodniczy??
jesli salon lub deler nie kantuje powinnies miec plyn chlodzacy lub koncentrat a pokaz mi plyn chlodzacy ktory ma mniejsza tem zamarzania jak -15 i w dol ?? wiec na 99% masz , sprawdzic , strzykaweczka kilka ml , do zamrazalki ( no zalezy ile jaeszcza masz jak - 60 to ja dziekuje ) i sprawdzasz czy sie zamrozi petrygo w mojej zamrazarce dostal lekkeigo pomarczenia powierzchni czolowej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis wlasnie gadalem ze starym znajomym ktory motocyklami sie zajmuje od 30 albo 40 lat i zna je dosc dobrze wiec ZADNEGO OLEJU W CYLINDRY po uruchomieniu silnika olej sie wypala w bardzo wysokiej temperaturze i moze nadpalic zawory... a co do oleju to nalezy go wymienic lacznie z filtrem przed snem zimowym tylko w takiej sytuacji jezeli jest bardzo zuzyty... co do przpalania w zimie tez jest nastawiony negatywnie jesli jest niska temperatura olej jest gesty i w pierwszych chwilach silnik pracuje na sucho - to jest jego opinia i jesli jest nieprawdziwa wcale nikt nie musi sie z nia zgadzac ... natomiast dla mnie brzmi to logocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze maÂłem na zimĂŞ motocykl w ciepÂłym (nie ogrzewanym, ale w temperaturach dodatnich) i jedyne co robiÂłem to co pewien czas sprawdzaÂłem stan akumulatora mĂłwiono mi kiedyÂś, Âże wcale nie potrzeba przepalaĂŚ motocykla co jakiÂś czas, Âże w sumie to moÂże bardziej zaszkodziĂŚ, niÂż pomĂłc, nawt kilkunastominutowe grzanie na luzie nie przynosi pozytywnych efektĂłw, po prostu trzeba czekaĂŚ na normalne jeÂżdÂżenie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja te¿ mam metodê odpalania moto co 2-3 tygodnie, "zmusi³" mnie do tego poprzedni motocykl - zygzak - jak tego nie robi³em to by³y niesamowite problemy z odpaleniem ale z tego co wiem jest to typowa przypad³oœÌ tego modelu, wiêc mo¿e teraz zrezygnujê z tego sposobu. Najbardziej przemawia do mnie fakt zagêszczenia oleju siln. i w zwi¹zku z tym fatalnego smarowania jakiœ czas po rozruchu silnika. Aha - podobno dobrze jest pobujaÌ maszynkê od czasu du czasu ¿eby simmeringi w zawieszeniu nie "przyros³y" do lag (niekiedy mo¿e siê to zdarzyÌ, choÌ chyba tylko w wyj¹tkowej sytuacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

ok czas i na moje pytanie czytając wasze uwagi i sugestie chciałem zapytać czy jeżeli chcę przez zimę odpalać moto konieczne jest wkładanie i wyciąganie baterii za każdym razem?czy po prostu akumulatorek może zostać i tak jak pisałem wyżej co jakiś czas co 3-4 tygodnie odpalam sobie moto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie jestem zwolennikiem odpalania moto. A akumulator zawsze wyjmuję na zimę i wkładam do piwnicy, a tam kontroluję co jakiś miesiąc/2 jak wygląda jego stan.

Ale są różne szkoły zimowania, niektórzy jak ja po prostu zimują moto i tylko dbają o opony, niektórzy odpalają co 3-4tyg(ale jak go nie zagrzejesz na maxa to taki zabieg mija się z celem, jak masz za zimno w garażu i go nagrzejesz to powstają bardzo niekorzystne naprężenia w silniku i po prostu może coś strzelić), są też tacy którzy spuszczają paliwo z gaźników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.