Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak tytułu, id 3434


krzychTG

Rekomendowane odpowiedzi

Od d³uzszego czasu obserwujê kierowców je¿dzac autem, czy na moto i stwierdzam ze niemal zawsze jak napotkam przed sob¹ Skodê Felicjê to ów kierowca tego auta musi odpierdzieliÌ jakiœ zwód... to mi wymusi, zajedzie, nie da kierunku i do tego sie wlecze jak wó³ ! Czy to efekt sza³u te auto dla górników po odprawie ??? Nie wiem, ale jak widze te auto przed sob¹ to juz wiem co mnie czeka i wyprzedzam czymprêdzej !!Macie podobne spostrze¿enia ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja mam podobne doswiadczenie ze skoda felicj¹. Szczególnie wszystkich ostrzegam przed seledynowa felicj¹ w Dabrowie Górniczej z jak¹œ baba za sterami..Kobieta nie ustapi³a mi pierwszenstwa na skrzyzowaniu i omalo mnie nie zabi³a. Bo poczu³em juz dotkniecie jej zderzaka na mojej nodze. Uratowa³o mnie tylko to, ze motocykl ma takie przyspieszenie jakie ma, i ze jezd¿¹c na motorze zawsze mam oczy dooko³a g³owy... A baba chyba nawet mnie nie zauwazyla... Chyba bede musia³ zdjac t³umiki.. Wogóle od kiedy zacz¹³em jezdzic na motorze (pól roku) to spotka³em sie z taka iloscia chamstwa na drodze (ze strony kierowców samochodów i rowerzystów ), jakiej nie doswiadczy³em przez poprzednie 10 lat jazdy samochodem..Za co ci ludzie tak nie lubia motocykli???Pozdrawiam wszystkich i uwazajcie na drodze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos w tym jest.... ja teÂż mam teorie na temat kierowcĂłw tico, cinquecento i tym podobnych bolidĂłw.moÂże wynika to potencjalnych nabywcĂłw tego typu samochodĂłw...niedzielnych kierowcĂłw...ktĂłrzy wolÂą kupiĂŚ nowÂą puche i nie mieĂŚ Âżadnych problemĂłw zamiast za tÂą sama kase kilka lat starszy, lepszy ale mniej pewny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o legendarnych juz Tico   gdy za kierownica siedzi koles w kapeluszu albo czapce z nutrii Jak widze cos takiego to zawsze,ale absolutnie zawsze koles muci odwalic jakic trick...
Dok³adnie tak! Ale niez³e s¹ te¿ tuningowane matizy ze z³ot¹ mlodzie¿¹ za sterami. Szczegolnie jeden taki w Katowicach: niebieskie swiate³ka, wydech chyba z bmw, czarne szyby i oczojebny fielutowy kolor. Chcia³o mi to to kiedyœ pokazaÌ jak umie szybko jeŸdziÌ wiêc puœci³em g³upka (mia³em dziecko na zadupku) a potem widzialem jego minê jak stal przed swiatlami a ja go spokojnie mija³em. Uwa¿ajcie na felicie, tico i matizy. A jak goœÌ w œrodku ma jeszcze coœ na g³owie (z wyj¹tkiem bejsbolki) to takiego modela trzeba omijaÌ szerokim ³ukiem.Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam uprzedzenia do kierowców autobusów zawsze wyje¿dzaj¹,zaje¿dzaj¹,wymuszaj¹ pierwszeùstwo na podporz¹dkowanych drogach ostatnio jakiœ pajac kieruj¹cy 912 w k-cach nawet nie spojrza³ czy nic nie jedzie z jego lewej(czyli by³am to akurat ja) i nawet bez redukowania predkoœci wyjecha³ sobie na g³ówn¹ droge nie mówi¹c o tym,¿e zawsze sie przeciskaj¹ tymi d³ugimi z³omami i rysuj¹ auta bo im ty³ek zarzuca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodze siĂŞ z wami. MĂłj tata jeÂździ skodÂą felicjÂą. KiedyÂś jechalem z nim z Zawiercia do Myszkowa 6minut. JeÂździ bardzo szybko ale bezpiecznie i zawsze zjezdza jak widzi ze ktos za nim jedzie szybciej(a szczegulnie motocyklista to woli zjechaĂŚ niÂż Âżeby motocyklista prĂłbowaÂł sie gdzieÂś przepychac i mieĂŚ niepotrzebnie wypadek).Ale jak jedzie szybko a przed nim wlecze siĂŞ ktoÂś 50 na godzine i nie zjedzie Âżeby go moÂżnabylo go wyprzedzic to dostaje szaÂłu.A zdaÂża sie czasami ze widze jakiegos goÂścia co ma przynajmniej 2litry w benzynie pod maskÂą a wlecze sie 60km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodze siĂŞ z wami. MĂłj tata jeÂździ skodÂą felicjÂą. KiedyÂś jechalem z nim z Zawiercia do Myszkowa 6minut.  JeÂździ bardzo szybko ale bezpiecznie i zawsze zjezdza na prawa strone jak widzi ze ktos za nim jedzie szybciej(a szczegulnie motocyklista to wol zjechac  niz zeby motocyklista prĂłbowaÂł sie gdzieÂś przepychac i miec nie potrzebie wypadek).Ale jak jedzie szybko a przed nim wlecze sie ktoÂś 50 na godzine i nie zjedzie zeby go moznabylo go wyprzedzic to dostaje szaÂłu.A zdaÂża sie czasami ze widze jakiegos goscia co ma przynajmniej 2litry w benzynie pod maskÂą a wlecze sie 60km/h.
Widocznie twĂłj tata to wyjatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe dzisiaj jadac za skoda felicja, ktora "prowadzi³" starszy juz czlowiek niezle sie nakln¹³em :| W duchu sobie pomysla³em ze ci kierowcy felek w mocherowych beretach to powinni miec jakis osobny pas,albo jakies godziny wyznaczone, zeby bezpieczniej na drogach by³o ! Mówi¹ ¿e m³odzie¿ to szaleje, ze niebezpieczeùstwo na drogach stwarzaj¹, ale jakoœ nikt nie mowi nic o niebezpieczeùstwie spowodowanym przez laikow itp.itd !!A jeœli chodzi o inne uprzedzenia ... niech pomyœle.. standart: starsi, w okularach, w beretach/kapeluszach, taksiarze, matizy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam siĂŞz wami... wogule to dla takim dziadkom to powinni robiĂŚ (od nowa)kursy.. lub coÂś w tym stylu Âżeby sprawdziĂŚ czy jeszcze umiejÂą jeÂździĂŚ...ale oni myÂślÂą Âże stary nie spowoduje wypadku... Gdy jechaÂłem ÂśrodulÂą swoim pasem zauwaÂżyÂłem Âże jakiÂś stary dziadek (byÂło widaĂŚ Âże miaÂł koÂło 70/80 lat) jechaÂł pod prÂąd wprost na mnie i nawet nie prĂłbowaÂł zmieniĂŚ pasa..takich sytuajci jest duÂżo... a polijca wini mÂłodych kierowcĂłw ktĂłrzy nie sÂą moÂże ÂświĂŞci ale nie jeÂżdzÂą pod prÂąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziadki w kapeluszach owszem, wiêkszoœc z nich jeŸdzi jak ³ajzy, ale ja osobiœcie bardziej siê bojê popapraùców w tuningowanych bejcachalbo "przedstawicieli handlowych" je¿d¿¹cych swoimi bolidami wypchanymi ulotkami, próbkami ect...Przecie¿ oni to dopiero maj¹ jakiegoœ g³oduj¹cego mózgojada (no, mo¿e nie wszyscy).Je¿d¿¹ ile fabryka da³a i jak¹ wielk¹ maj¹ ochotê do œcigania siê!!!Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos firmowych puszek... nie wiem ile w tym prawdy ale sÂłyszaÂłem Âże niektĂłrzy firmowymi autami bawiÂą siĂŞ w "masz go" na zderzaki... to dopiero trzeba mieĂŚ fantazje :|i jeszcze ruchamy panienki na pace i generalnie robimy fury na stÂłuczke wiadomo ze sa roze przypadki ale nie demonizujmy na przykladzie jednostek.A "atack moherowh berethuf" trwa juz od dawna i nie jest to bezpieczne. kiedys byl jakis projekt ze od 60go roku zycia co 5 lat egzamin ale umarÂło w butach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doÂświadczeĂą wynika, Âże naleÂży teÂż szczegĂłlnie uwaÂżaĂŚ na wszelkie pojazdy, ktĂłrych rejestracje zaczynajÂą siĂŞ od KR...
To pĂłjdÂźmy dalej. MoÂże zaczniemy podawaĂŚ najbardziej "ulubione" rejestracjĂŞ.Ja mam dwie: ERA, SMY - niech im ziemia lekkÂą bĂŞdzie Bez obrazy i uogĂłlniania, to tylko moje zÂłe doÂświadczenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pĂłjdÂźmy dalej. MoÂże zaczniemy podawaĂŚ najbardziej "ulubione" rejestracjĂŞ.Ja mam dwie: ERA, SMY - niech im ziemia lekkÂą bĂŞdzie  Bez obrazy i uogĂłlniania, to tylko moje zÂłe doÂświadczenia 
No pewnie! A moje ulubione rejestracje to te wszystkie zaczynajÂące siĂŞ na W (oczywiÂście mĂłwiĂŞ o biaÂłych rejestracjach)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe dzisiaj jadac za skoda felicja, ktora "prowadziÂł" starszy juz czlowiek niezle sie nakln¹³em :| W duchu sobie pomyslaÂłem ze ci kierowcy felek w mocherowych beretach to powinni miec jakis osobny pas,albo jakies godziny wyznaczone, zeby bezpieczniej na drogach byÂło  ! MĂłwiÂą Âże mÂłodzieÂż to szaleje, ze niebezpieczeĂąstwo na drogach stwarzajÂą, ale jakoÂś nikt nie mowi nic o niebezpieczeĂąstwie spowodowanym przez laikow itp.itd  !!A jeÂśli chodzi o inne uprzedzenia ... niech pomyÂśle.. standart: starsi, w okularach, w beretach/kapeluszach, taksiarze, matizy...
A lasnie kolego bys sie zdziwil...czytalem kiedys w jakiejs gazecie raport na ten temat...starsi ludzie robia mniej wypadkow...Sa swiadomi swojej-nazwijmy to-"ulomnosci"(reumatyzm,gorszy wzrok,releks a raczej jego brak,etc) i prowadza duzo ostrozniej niz mlodzi kierowcy z krotkim starzem. Ale czytajac ten artykol/raport odnioslem wrazenie ze jest z tym tak jak z katastrofami lotniczymi.Niby samolot jest najbezpieczniejszy ale jak juz pierdziolnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.